Yardım Kütüğümü Nasıl Değiştirebilirim ? (Biraz Içimi Döktüm Kusurabakmayın)

Bu konuyu okuyanlar

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Annem ile o adam ben 1.5 yaşında iken boşandılar o sevmediğim adam ise kendi kütüğü tuncelide diye benimde maalesef kütüğüm tuncelide gözüküyor fakat ben istanbulda doğdum ve şuan 17 yaşımdayım hep istanbulda yaşadım yani tunceli ile alakam yok benim kürtmüyüm deseniz tipim yüzüm vücudum falan alakam yok konuşmam deseniz kürtçe sadece ezberçıme lafını biliyorum onu da instagramdan gördüm bir ara çok mim olmuştu yani anlayacağınız benim o tarafla alakam yok annem ve o adam boşandıktan sonra velayet anneme verilmiş ve ben makedonyalı olan anneannem ile büyüm hep annem işe gittiği için bana anneannem baktı ve o da makedonyalı ben kültür olarak bir makedonun elinde onun yemekleri ve düşünce yapısı ile büyüdüm ama kütük neresi dediklerinde tunceli diyince insanlarda bir yüz ifadesi oluyor ben o adam yüzünden insanlarla sağlıklı iletişim kuramıyorum ön yargı ile yaklaşıyorlar bir yandan ise şuan ki kız arkadaşımın babası kürtlerden hiç hoşlanmıyormuş ve ben korkuyorum kütüğümde yazan ve hiç alakam olmayan bir yer yüzünden sevdiğim insanla hayat kuramayacağım izin vermeyecekler diye kısacası ben kütüğümü nasıl değiştiririm zaten 18e gelince o adamın soyadından da kurtulacağım annemin soyadını alacağım ama kütüğümü nasıl değiştiririm ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Kütük değişimi yapılamamaktadır. Mernis sistemi ile kütük değiştirme işlemleri kapatılmıştır. Ayrıca kız arkadaşının babası kürtlerden hoşlanmıyorsa yaptığı ayrımcılık hatta ırkçılıktır. Bakın ben bizzat Karadenizli bir Türk'üm ama bu tür ayrımları yapmak zararlı. Çünkü ne ortada saf Türk, ne saf Laz,Çerkes ne de saf Kürt vardır. Böyle kalıplara takılmamak gerek. İnsan kötü olduktan sonra nereli olduğu,ırkı,dili ve dini fark etmez.

Reaksiyon puanı
1,768
Kütük değişimi bazı şartlarda olabiliyor diye biliyorum sen daha detaylı araştırırsın
Ama insanlar kimliğinde ki kütüğü mü soruyorlar yani? düşününce rahatsız eden bir durum sen ve senin çocukların, torunların o sevmediğin adamın memleketini taşıyacak...

Benim annem de kürtleri sevmiyor neymiş sokakta ki kürt çocuklar çok ses çıkarıyormuş :D ırk ile alakalı olmadığını anlatamadım ya ayrıca ben de o yaşlardayken sokakta bağirarak oyun oynuyordum xd (bu alakasız oldu kb)

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Kütük değişimi bazı şartlarda olabiliyor diye biliyorum sen daha detaylı araştırırsın
Ama insanlar kimliğinde ki kütüğü mü soruyorlar yani? düşününce rahatsız eden bir durum sen ve senin çocukların, torunların o sevmediğin adamın memleketini taşıyacak...

Benim annem de kürtleri sevmiyor neymiş sokakta ki kürt çocuklar çok ses çıkarıyormuş :D ırk ile alakalı olmadığını anlatamadım ya ayrıca ben de o yaşlardayken sokakta bağirarak oyun oynuyordum xd (bu alakasız oldu kb)
neyse ya umarım değiştirebilirim

ArsenWenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Sende soranlara istanbul de ankara de samsun de. Niye tunceli diyorsun eğer kompleks haline geldiyse sende. Bunun dışında tuncelide ne problem varmış sana o durumda yüz çeviren adamla işin olmasın zaten hayırlı olur senin için :) Afedersin ama kız arkadaşının babasıda kürtlerin kılına kurban olsun.

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Birincisi seni seven karakterin ve dürüstlüğün için sevsin. İkincisi kız arkadasın senı babasına karsı savunmuyorsa senı sevmiyor demektir. Ücüncüsü kız arkadasının babası ırkçı ve sen kendini sevmeyi öğrenmelisin. İnsanlar doğdugu yerı ve ailesini secemezler.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Birincisi seni seven karakterin ve dürüstlüğün için sevsin. İkincisi kız arkadasın senı babasına karsı savunmuyorsa senı sevmiyor demektir. Ücüncüsü kız arkadasının babası ırkçı ve sen kendini sevmeyi öğrenmelisin. İnsanlar doğdugu yerı ve ailesini secemezler.
kız arkadaşım da zaten babasını sevmiyor aynı benim sevmediğim gibi sorun orda yani benim kız arkadaşımla ileride evlenmem için illa babasından gidip istememe gerek yok ama ben hep ayıp olur ve hoş olmaz diyorum eğer kaçak evlenirsek seninle baban beni sırf alakam olmayan ve hiç gitmediğim bir yer için önyargılı şekilde sevmezse farklı bir yol düşünürüz diyorum