Kutudan modeme kablo çekmek

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Herkese merhaba sık sık bağlantı kopması sebebi ile kutudan eve kablo cekeceğim. Temiz gürültüsüz bir bağlantı olsun istiyorum. 33 Megabit hız alıyorum 6 da upload yalnız kopma sorunum çok sık oluyor. Ben olayı şöyle anladım doğru mudur?
Cat6 kablo alacağım turuncu,beyaz olanın bir ucunu kutuya krone bıçağı ile takacağım hiç ek olmadan modemi takacağım yere kadar getireceğim ve ucunda da DSL bağlantısı için gerekli girişi monte edip turuncu beyazı bağlayacağım. Direk modeme kutudan ek olmadan gelecek değil mi? Teşekkür ederim herkese.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Herkese merhaba sık sık bağlantı kopması sebebi ile kutudan eve kablo cekeceğim. Temiz gürültüsüz bir bağlantı olsun istiyorum. 33 Megabit hız alıyorum 6 da upload yalnız kopma sorunum çok sık oluyor. Ben olayı şöyle anladım doğru mudur?
Cat6 kablo alacağım turuncu,beyaz olanın bir ucunu kutuya krone bıçağı ile takacağım hiç ek olmadan modemi takacağım yere kadar getireceğim ve ucunda da DSL bağlantısı için gerekli girişi monte edip turuncu beyazı bağlayacağım. Direk modeme kutudan ek olmadan gelecek değil mi? Teşekkür ederim herkese.
Şimdi kablolar modem kutusunda ise takabilirsiniz.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Şimdi kablolar modem kutusunda ise takabilirsiniz.
şu anda bağlantım var ama ek kablo ile geliyor ve bu sebeble kopma sorunu yaşıyorum.
Ankastre kutusundan modeme kadar çekeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mavi beyaz olması gerek, ben mavi beyaz çektim.
turuncu beyazın iyi olacağını duydum fark var mı bilmiyorum da.