Kuruluma Gelmiyorlar

enes78600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli SDN okurları ve saygı değer SDN üyeleri,
Sizlere bir sorum olacak. TTNET Online Başvuruyla Hızı Keşfet Kampanyasına katıldım. Bugün modem geldi. Elimden geldiğince modem arayüzünden kurulumu yaptım. Müşteri Hİzmetlerini aradığımda kuruluma gelmeyeceklerini 7-15 gün içerisinde açılacağını söylediler. YALIN olarak aldığım internet için prize telefon hattı döşenmeyecek mi? veya herhangi bir kurulum için TTNET'in ya da Türk Telekom'un gelmesi gerekmiyor mu ?

Mg.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Yani, Telekom un gelmesi lazım sonuçta yalin internet ve kullanıcının yapacağı bir iş değil diye biliyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
niye ttnet? superonline fiber niye almıyorsun? onlar kurulumu yapıyor hatta modemin ayarlarını karıştırıp bozan ergen ötesi kardeşime ramen gelip o modemi düzetiyorlar da...

enes78600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalın int. tecrübesi olanların özellikle yardım etmesini istiyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

niye ttnet? superonline fiber niye almıyorsun? onlar kurulumu yapıyor hatta modemin ayarlarını karıştırıp bozan ergen ötesi kardeşime ramen gelip o modemi düzetiyorlar da...

Kardeşim ben TTNET'i tercih ettim. Ötesi şuanlık yok

Yani, Telekom un gelmesi lazım sonuçta yalin internet ve kullanıcının yapacağı bir iş değil diye biliyorum

Ben de öyle düşündüm ancak gelmiyoruz dediler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
ttnet=pişmanlık nerde teknisyenleri? servis aracı ile şehir turu atıyorlar çay,kahve ziyafeti çekiyorlar...

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
telefon prizin yok mu? yoksa telekomu ara ttnet yalın adsl aldım ama onu takaca kablo yok de.

Mateist

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Belli bir ücret karşılığı gelirler. Çünkü bir defasında ben yapamadım gelin kurun dediğimde gelmişlerdi.

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bi ana hattınızın olması lazım telefon kablosuna benzeyen onu bulmanız gerek gorevliler en azından onu gelip size göstermeleri gerekiyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
My brother does not have a cable modem in your ass the main ones?
demek lazım...

Deleted-Name

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
bize kimse gelmedi zaten kablo varsa kurulacak bir şey yok telefon ve ethernet kablosunu modeme tak tamam splittera gerek yok yalında

Tys23

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,230
Benimde yalın 2 -3 saat sonra geldiler bize

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
ttnet servisi kuruluma gelmesi v.s. gibi işlerde genelde kafalarına göre ÜCRET TALEP EDİYOR.

enes78600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani Yalın İnternet için kuruluma gelcekler mi gelmicekler mi. Hattı çekmek için flan

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
nerdesin ilden ile ilçeden ilçeye mahalleden mahalleye değişiyor olabilir bazen bir şekilde tanışıklık olabilir belki komşusunun bilmem neyi bu fark ediyor zaten gezesi var gidiyor...

enes78600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nerdesin ilden ile ilçeden ilçeye mahalleden mahalleye değişiyor olabilir bazen bir şekilde tanışıklık olabilir belki komşusunun bilmem neyi bu fark ediyor zaten gezesi var gidiyor...

Karabük/Merkez

Sonuç olarak gelirler mi gelmezler mi ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ana hattın yoksa elektrikçiden kablo çekmen lazım ana hat için ttnet ücret karşılığında kablonuzu bağlar 25 lira kablo 12 lira servis ücreti alıyorlardı galiba

bud

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ara sor öğren. Doğru cevabı alırsın.

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Demek ki yaniliyormusum :)
Hatta modemi bile ücretsiz değiştiriyorlar, daha geçen haftalarda geldiler arıza kaydı bırakmıştım günde 2-3 kere kopma oluyor diye yeni bir modem getirdiler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
Hatta modemi bile ücretsiz değiştiriyorlar, daha geçen haftalarda geldiler arıza kaydı bırakmıştım günde 2-3 kere kopma oluyor diye yeni bir modem getirdiler.
ne verdiler? huawei hg253s var bizde evdeki technoazman modeme ne yapıyorsa bir ara fena çuvalladı root şifresini buldu uzaktan erişimi kapatmış düzeldi gibi...

Lazzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
:D İkiniz de birbirinizin zıddını söylüyorsunuz
Demek ki bölgeye göre değişiyormuş verilen hizmet.

ne verdiler? huawei hg253s var bizde evdeki technoazman modeme ne yapıyorsa bir ara fena çuvalladı root şifresini buldu uzaktan erişimi kapatmış düzeldi gibi...
253S verildi. Eski modemle aynı tipi işte, 3. modem değişmem oldu süperonlınede :D

enes78600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ara sor öğren. Doğru cevabı alırsın.

Aradım sordum biri dedi gelicekler tabii ki yalın net bile olsa telefon hattı çekilmek zorunda, biri dedi yalın internetin özelliği bu zaten gelmicekler dedi. Yani ? :D

telefon prizin yok mu? yoksa telekomu ara ttnet yalın adsl aldım ama onu takaca kablo yok de.

3 girişli bi priz var oysa bi tane aparat almıştım. Bi tane kabloyla orayı modeme bağladım. Modem arayüzünden kurdum ama DSL ışığı hiç yanmıyor. O yüzden telefon hattını kurcaklar mı diye sorayım dedim.

bud

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Aradım sordum biri dedi gelicekler tabii ki yalın net bile olsa telefon hattı çekilmek zorunda, biri dedi yalın internetin özelliği bu zaten gelmicekler dedi. Yani ? :D

Arayıp gelip gelmeyeceklerini sorma. Ara ve gelmelerini iste. :)Tarih versinler. TTnet işte. İnterneti vasat servisleride mi bu kadar ilgisiz olur.