Kurtlar Vadisi Cumhurbaşkanını Halkın Sececegini 2 YIL önce BİLMİŞTİ !

Bu konuyu okuyanlar

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kurtlar Vadisi Cumhurbaşkanını halkın seçeceğini 2 yıl önce bilmiş !

Kurtlar Vadisi dizisinin Deli Hikmet'i cumhurbaşkanını halkın seçeceğini 2 yıl önce bilmiş. 'Deli Hikmet' karakterini canlandıran tiyatrocu Erdem Ergüney, 2005 yılında yayınlanan 93. bölümde, sorgusu sırasında polise, 2007'de cumhurbaşkanını halkın seçeceğini söylüyor.
Kurtlar Vadisi'nde 'Deli Hikmet'in cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili öngörüsü gerçek oldu.

Deli Hikmet, adı geçen bölümde sorguya alınıyor; ancak soruları polis değil, kendisi soruyor. Deli Hikmet'in polise ilk sorusu, "İki sene önce Levent'in göbeğinde banka, İngiltere Konsolosluğu ve sinagog bombalandı, bunları kim yaptı?" oluyor.

Deli Hikmet'in ikinci sorusu ise kafaları karıştırıyor. Soruya, "Gelelim 2 yıl sonraya" diye başlayan 'Deli Hikmet', "2007'de cumhurbaşkanı seçilecek. Oyunu kime vereceksin?" diyor. Bu soru karşısında şaşıran polis, "Ne oyu? Cumhurbaşkanını Meclis seçecek" diye cevap veriyor. "Ne biliyorsun? Belki seçimle gelecek." diyen 'Deli Hikmet' sözlerini şöyle sürdürüyor:

http://youtube.com/watch?v=B1Sn5fLcdTw

"Düşün ki bir arabanın içerisindeyiz. Direksiyon sende, gaz bende, fren Polat'ta. Bu araba ne tarafa gidecek? Buna kim karar verecek?" Polis, bu soru karşısında şaşırıyor ve "Ne tarafa gidecek?" diyor. 'Deli Hikmet' ise, "Nereye gidecek, patinaj edip duracak." şeklinde cevap veriyor.

İstanbul, Zaman[/B]

Not : Uygun yer burda degilse mod arkadasların gerekli yere taşıyıp bana PM atmaları rica olunur..

Reaksiyon puanı
0
İlginç gerçekten. O zamanlar bu konunun tartışması bile yapılmazken böyle bir konuşma geçmesi insanı şaşırtıyor. Diziyi hiç izlemedim ama senaryosunun sağlam olduğunu söylüyor herkes.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Konu dışına taşıyorum. Ayrıca kalın yazmayalım. Forum kurallarını okuyun.

Süpermiş be diyaloglar falan. Hiç hatırlamıyorum yaa.. Ne tarafa gitçek patinaj yapıp duracak. muhaha :D

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bi dizi ancak bu kadar büyütülebilir, abartılabilir. :-\

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
onu söyleyen adama dizide deli diyorlar, bakmayın delidir bi atmış tutmuş :D

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Senaryoda kimler var ? Ben tanımıyorum da bilmiyorum da. Cahillik başa bela :)

Polat'ın kardeşi yazıyor sanırım. İsmini unuttum Sayın şaşmaz. Show haberde izlemiştim, genç bir kadro galiba.

"Diziler hayal ürünü, yaşananlar gerçek." diye bir gazete yazısının başlığı vardı. :)