Kullandığınız Office Hangisi? Yeni-Gelişmiş Anket..

Hangi office i kullanıyorsunuz seçin bakalım..

• Kullanılan toplam oy
    152

Bu konuyu okuyanlar

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben microsoft office 2007 kullanıyorum bakalım siz hangi office paketini kullanıyosunuz... ??? :*

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ezici üstünlük microsoft office diyecektir diye tahmin ediyorum, ama open office'ede bir şans verin derim ...

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kullandığınızı seçin diyoruz zaten hangisi iyi yada kötü dem,yoruz.Kullandığınız office paketi hangisi?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
şu 2007yi 2003 görünümüne söken yamadan sonra tekrar Office 2007deyim :]

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
ben hem openoffice hem Office 2007 kullanıom :p

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şu anda Open Office kullanıyorum. Ama zannımca çoğunluk MS Office'de kalacak. Pek etkili bir anket olmaz aslında bu ama ankete bir iki seçenek daha ekleyesim geldi, geleni geri çevirmeyesim zaten vardı..

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Neo office falan onları kullananın çıkacağını sanmıyorum.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Open office Özgür yazılıma ve cebimize destek dimiii :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Öylesine öylede microsoft officin yerini tutmuyoki.Microsoft office 2007 ye alternatif olamıyo..2003e bile rakip olamıyo :O

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
gokhans19 dedi ki:
Öylesine öylede microsoft officin yerini tutmuyoki.Microsoft office 2007 ye alternatif olamıyo..2003e bile rakip olamıyo :O

Ne açıdan? Örneğin şöyle açıklayabilir misin:
Şu özellik MS Office 2003'te var, OpenOffice 2'de yok.
Ya da şu özellik MS'de gelişmiş, OO'da berbat gibi?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Elmacik dedi ki:
gokhans19 dedi ki:

Ne açıdan? Örneğin şöyle açıklayabilir misin:
Şu özellik MS Office 2003'te var, OpenOffice 2'de yok.
Ya da şu özellik MS'de gelişmiş, OO'da berbat gibi?
microsoft officede yapabildiğin slayt gösterisini open officede yapamıyorsun mesela.Fazla özelliği yok.word excel vs. microsoftunkisi kadar başarılı değiller.Microsoft office belgelerini açma özelliği geliştirildi artık daha iyi açıyor diyolar ama microsoft office ile yapılan belgeleri açarken bozuk görüntülüyor bu özelliğin üzerinde çok çalışmaları lazım.Özellikle .doc belgenizde resim var ise open office bu resimleri çok kötü görüntülüyor ayrıca microsoft officede yapılan pdf daha güzel ve daha profesyonel görünüyor.Ben open office ile bi cv hazırlayıp göndersem adamlar microsoft office ile açacaklar ve yazıların biri bi tarafta biri bi tarafta görünecek bunların hepsini test ettim.Ayrıca şuan microsoft officede hazırladığım bi cv var klas görünsün diye arkaya tema özelliğinden yararlanıp tema koydum ama bunu open office ile açınca ne o tema görünüyor nede tema üzerindeki yazılar görünen sadece sarı renk ile yazılmış(tema üzerinde çok güzel göründüğü için sarı) mail adresim ve weblogum görünüyor.Ayrıca hataları çok fazla bi belge açınca 10 saniye falan yanıt vermiyo ondna sonra kendine geliyo ama office 2003 ve 2007de hiçbir sorun yaşamadan her işlemimi sağlıklı bi şekilde yapıyorum..
Kısacası open office profesyonellere hitap etmiyor.Ama ayda yılda bir word belgesi açanlar için alternatif bir program...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Open Office daha çok yol aşmalı bu bir gerçek.
Ama senin söylediklerin profesyonel "test"lere dayanmıyor.
Örneğin şöyle demişsin: "microsoft officede yapabildiğin slayt gösterisini open officede yapamıyorsun mesela."
Bu profesyonel bir yazılım testinden çok grafiğe gönül vermiş XP kurbanının sözünü çağrıştırıyor :p
Ya da şöyle demişsin: "ayrıca microsoft officede yapılan pdf daha güzel ve daha profesyonel görünüyor."
PDF dosyasının görüntüsünden mi karar verdin daha profesyonel olduğuna? Bu daha çok bir ön yargısal yaklaşıma benziyor. Çünkü MS Office PDF dokümanlarını daha 2007 sürümünde yeni yeni desteklerken Open Office ondan aylar hatta yıllar önce de destekliyordu.
Sonra şöyle demişsin: ".doc belgeleri açarken zorlanıyor."
Doğrudur. Ben de şöyle diyorum; OpenOffice en azından zorlansa da açabiliyor. Ama MS Office .odf dosyalarını açarken zorlanmayı bırak hiç açamıyor bile. :) Yani sen olaya MS penceresinden bakıyorsun. Diğer bazı konularda ise OpenOffice biraz daha cılız kalıyor yine de. Yani MS Office bazı noktalarda OO'dan üstün. Onu da zamanla aşacaklar inşallah :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sen piskologmusun :D Ben ms office penceresinden falan bakmıyorum ama görünen bu.Testlere dayanmıyor demişsinde ben bunu bizzat test ettim.Ms office 2003-2007-open office 2,0-2,2 ve 2,2,1 ile yaptığım testten gözlemlediklerimi söylüyorum ben sana..Ayrıca ben open officei kötülemiyorum beceriksizde demiyorum ama microsoft officein open officeden daha iyi olduğuda bir gerçek..Vede xp değil vistadayım :D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vista'da olman daha da kötü teorimi daha çok destekliyor çünkü :D
Sen test yapmışsın ona itiraz etmiyorum. Yalnız şunu diyorum; bu testler profesyonel değerlendirmelere dayanmıyor. Sen sadece standard kullanıcı bazında gözlemlerini yazmışsın ve görünen o ki gözlemlerin daha çok görsellik üzerine. MS Office şu anda daha iyiymiş gibi görünebilir bir gün herkes Nirvana'ya çıkacak :p

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Elmacik dedi ki:
Vista'da olman daha da kötü teorimi daha çok destekliyor çünkü :D
Sen test yapmışsın ona itiraz etmiyorum. Yalnız şunu diyorum; bu testler profesyonel değerlendirmelere dayanmıyor. Sen sadece standard kullanıcı bazında gözlemlerini yazmışsın ve görünen o ki gözlemlerin daha çok görsellik üzerine. MS Office şu anda daha iyiymiş gibi görünebilir bir gün herkes Nirvana'ya çıkacak :p
Olabilir.Sen daha iyi biliyin emmi :D :D :D
Bu arada aynı anketi blog sitemdede yaptım.6 oy ms office(%75) 1 oy open office (%12) 1 oy diğer (%12) %99 yapıyor ama tamamen blogger kaynaklı..Heralde küsüratı koyacak bi sonuç yok..

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şaka bir yana gerçekten MS Office'in ben istemesem de bir çok açıdan üstünlüğü var. Yalnız görselliğe aldanmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Artık kafama göre top oynarım at koştururum yerlere pislerim gibi bir mantık sahibi olan Microsoft'a haddini bildirecek şeylere ümit bağlamışız işte ne olacak.. :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Benim ms office 2007 de en çok sevdiğim canlı önizleme özelliği..

bote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
OpenOffice kullanıyorum, deneme amaçlı ve meraktan bir ara Google Belgeler ve Tablolar ıda kullanmıştım.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Bende Microsoft Office 2007 kullanıyorum. Süper hazırlanmış.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Office Xp kullanıyorum.Open Office kullanmayı denedim ama açılırken çok yavaş bende bir takıntılı olaraktan kaldırmak durumunda kaldım.

alacam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft office en iyisi özellikle ms offıce 2007:):):):):):):)