Kulaklıkta tek kabloda 3 giriş ne işe yarıyor?

Bu konuyu okuyanlar

grafibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bazı kulaklıklarda sadece USB girişi bazılarında ise aynı kabloda hem USB hemde JAK girişi var. Şimdi bu aynı kabloda olan 3 girişten biri olan USB bunlardan ayrı mı? Yani jak girişlerini takmadan sadece USB girşini taksak kulaklığın hem mikrofonu hemde haporleri çalışıyor mu? Yani Buradaki USB ayrı bir giriş olarak JAKlardan bağımsız Jakların görevini üstleniyor mu? Yani giriş çeşitlilği oldun diye mi bunu koymuşlar? Ben tek USB girişli aldım hata mı ettim bilemedim.

Screenshot_1.png

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Jak girişlerinden biri standart mikrofon ve diğeri de hoparlör. USB giriş ise ışıklandırma için kullanılıyor.

O an hangisini kullanmak istiyorsanız o girişi takarak kullanabilirsiniz hepsini takmak zorunda değilsiniz.

grafibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Jak girişlerinden biri standart mikrofon ve diğeri de hoparlör. USB giriş ise ışıklandırma için kullanılıyor.

O an hangisini kullanmak istiyorsanız o girişi takarak kullanabilirsiniz hepsini takmak zorunda değilsiniz.
Yani USB ışıklandırma, Jaklardan her biri mikrofon ve diğeri haporler için kullanılıyor. Bu durumda Tek USB'li kulaklıklar daha mantıklı mı oluyor? Tek USB girişi ile hem ışık hem haporlor hemde mikrofon kullanılabiliyor ve yönetilebiliyor. Düşüncenizi merak ediyorum?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yani USB ışıklandırma, Jaklardan her biri mikrofon ve diğeri haporler için kullanılıyor. Bu durumda Tek USB'li kulaklıklar daha mantıklı mı oluyor? Tek USB girişi ile hem ışık hem haporlor hemde mikrofon kullanılabiliyor ve yönetilebiliyor. Düşüncenizi merak ediyorum?
Kesinlikle tek USB kulaklıklar daha iyi. Dahili ses kartları ve bir çoğunda yazılım mevcut.