Kulakiçi Kulaklık (Sennheiser-Razer)

MKILIC58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimdeki kulaklıkların bozulması üzerine yeni kulakiçi kulaklık arayışına girdim. Kulaklığın biraz iyi kalitede olmasıni istiyorum o yüzden 400 tl civarı para gözden çıkardım. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda Sennheiser Cx-300s ve Razer Hammerhead Dou Modelleri çok dikkatimi çekti. Sennheiser bildiğim ve daha önce tecrübe etmiş olduğum bir marka fakat Razerın kulaklık konusunda herhangi bir tecrübem yok. Hangisini alacağım konusunda kararsızım. Farklı bir model tavsiyeniz varsa da lütfen yazın.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
CX-300S'tede bendeki CX 3.00'daki gibi jak çıkışı alçak. Telefonumda kalın kılıf oldumu kulaklığı takamıyorum. Herhangi ince bir kılıf olsa kulaklığı döndürünce çıkıyor. Sırf orası alçak diye önermiyorum.

MKILIC58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CX-300S'tede bendeki CX 3.00'daki gibi jak çıkışı alçak. Telefonumda kalın kılıf oldumu kulaklığı takamıyorum. Herhangi ince bir kılıf olsa kulaklığı döndürünce çıkıyor. Sırf orası alçak diye önermiyorum.
Hm bende bu pek sorun olcağını sanmıyorum. Peki kulaklığın diğer özellikleri hakkındaki genel düşüncen nedir?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
O fiyatlara çıkmışken iyi bir BT kulaklık alın derim ana amaç müzikse ve telefonda kullanılacaksa. Aliexpress üzerinde Xiaomi AirDots Pro 2 almayı planlıyorum bende. Buradan almak istiyorsanız bütçeyi biraz arttırıp Anker Liberty Air modeline bakabilirsiniz.

MKILIC58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O fiyatlara çıkmışken iyi bir BT kulaklık alın derim ana amaç müzikse ve telefonda kullanılacaksa. Aliexpress üzerinde Xiaomi AirDots Pro 2 almayı planlıyorum bende. Buradan almak istiyorsanız bütçeyi biraz arttırıp Anker Liberty Air modeline bakabilirsiniz.
Bt kulaklık hiç kullanmadım müzik kalitesi ve kullanışlılığı hakkında pek bi fikrim yok bide bu fiyatlardakilere almaya değer mi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bt kulaklık hiç kullanmadım müzik kalitesi ve kullanışlılığı hakkında pek bi fikrim yok bide bu fiyatlardakilere almaya değer mi?
BT kulaklık alınacaksa orta-üst seviyede alınmalı zaten. Elindeki telefonun desteklediği BT teknolojileri iyiyse ses kalitesi konusunda endişeniz olmasın. Kullandığınız telefon nedir?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Güncel BT teknolojilerini destekleyen bir ürün. Yukarıda tavsiye ettiğim ürünlere bakabilirsiniz. Aliexpress üzerinden Xiaomi AirDots Pro 2 alacaksanız güvenilir bir satıcı önerebilirim. Önerdiğim iki üründe 10+ saat kullanım sunuyor tek şarjla. Kullanıma bağlı değişse de en azından 2 gün götürecektir.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Elimdeki kulaklıkların bozulması üzerine yeni kulakiçi kulaklık arayışına girdim. Kulaklığın biraz iyi kalitede olmasıni istiyorum o yüzden 400 tl civarı para gözden çıkardım. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda Sennheiser Cx-300s ve Razer Hammerhead Dou Modelleri çok dikkatimi çekti. Sennheiser bildiğim ve daha önce tecrübe etmiş olduğum bir marka fakat Razerın kulaklık konusunda herhangi bir tecrübem yok. Hangisini alacağım konusunda kararsızım. Farklı bir model tavsiyeniz varsa da lütfen yazın.
Aynı gün benim de kulakiçi kulaklığım bozuldu ve o fiyat seviyelerinde kulaklık arayışı içerisindeydim. Bu başlığı gördüğüm iyi oldu, takipteyim. Ben de hem telefondan müzik dinlemek hem de bilgisayarda (masaüstü) kullanmak üzere bir model arıyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bu zamana kadar pahalı ucuz çok fazla kulak içi kulaklık kullandım. Bozulanların %90 gibi büyük bir çoğunluğu kablo yüzündendi. Yak mikrofon kısmı, ya 3.5mm girişi 1-2 yıl içerisinde ne kadar dikkat edersem edeyim kesinlikle bozuldu. Benimde canıma tak ettiği için AirPods tarzı hiçbir kablosu olmayan BT kulaklık almaya karar verdim. Büyük ihtimalle de Airdots Pro 2 alacağım ama TR fiyatını görmeyi bekliyorum.

MKILIC58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün Media Markt ta sennheiser cx300s kulalklığı indirimle 329 tl ye satın aldım. İlk izlenimlerime göre ses netliği tizleri filan gayet iyi. Basslar ayarında abartılı değil. Ses yüksekliği de gayet güzel. Kablosu da hoşuma gitti sennheiser ın diğer modellerine göre kesinlikle daha sağlam olduğunu söyleyebilirim. Bide neden Sennheiser ı tercih etmemin diğer bir sebebi garantisi. Adamlar kulaklığınla ilgili bir sorun olduğu zaman gerçekten ilgileniyorlar özellikle Sony gibi değil tecrübelerime göre konuşuyorum. Kısacası memnun kaldğımı söyleyebilirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Dün Media Markt ta sennheiser cx300s kulalklığı indirimle 329 tl ye satın aldım. İlk izlenimlerime göre ses netliği tizleri filan gayet iyi. Basslar ayarında abartılı değil. Ses yüksekliği de gayet güzel. Kablosu da hoşuma gitti sennheiser ın diğer modellerine göre kesinlikle daha sağlam olduğunu söyleyebilirim. Bide neden Sennheiser ı tercih etmemin diğer bir sebebi garantisi. Adamlar kulaklığınla ilgili bir sorun olduğu zaman gerçekten ilgileniyorlar özellikle Sony gibi değil tecrübelerime göre konuşuyorum. Kısacası memnun kaldğımı söyleyebilirim.
Benim CX300S garantisi bittikten sonra mikrofon kısmından bozulmuştu maalesef ama ses kalitesi gerçekten iyi. Kulağı da güzel kapatıyor.

MKILIC58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim CX300S garantisi bittikten sonra mikrofon kısmından bozulmuştu maalesef ama ses kalitesi gerçekten iyi. Kulağı da güzel kapatıyor.
Evet mikrofon kısmına da pek dikkat edilmiyor. Kablo sağlam olsa bile mikrofon bozulabiliyor işte.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
o bütçeyle bt alın hocam
Bluetooth kulaklıkların şarj süreleri gittikçe kısalıyor mu? Her gün bir kaç saat kullanıldığı durumda ne kadar süre sonra "öff bunun şarjı da hiç dayanmıyor" dedirtecek süreye geliyor?

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bluetooth kulaklıkların şarj süreleri gittikçe kısalıyor mu? Her gün bir kaç saat kullanıldığı durumda ne kadar süre sonra "öff bunun şarjı da hiç dayanmıyor" dedirtecek süreye geliyor?
nasıl kullandığına göre değişir... mesela intum marka INBH01R modelinde 4 saat diyordu... kullanımda 10 saati aşıyor...

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
BT kulaklık cidden çok rahat kullanım olarak ancak ses açısından dağlar kadar fark var.

Bende Galaxy Buds ve CX 3.00 var. Buds'ı ilk aldığımda farkı net görememiştim ama 6 ay sonra ilk defa CX 3.00 taktığımda anladım.
Bir de o fiyata alınacak BT kulaklıklar bir Galaxy Buds kadar da olamıyor fark daha da büyüyor.