Kulakiçi Kulaklık Önerisi (100-150 TL)

Bu konuyu okuyanlar

mustytsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 100 ile 150 lira arasında bir kulakiçi kulaklık arıyorum. Net ve kuvvetli bassları çok severim, kulak tırmalayacak kadar tiz sesin de olmaması önceliğimdir. Kısacası bass'ı ön planda ama tizi bastırmayan dengeli,net ses veren ve olabildiğince dış gürültünün engellendiği 100-150 civarı fiyat aralığında bir "kulakiçi" kulaklık arıyorum. İnternette ve forumlarda gezdim bazı modellere ve yorumlarına baktım ama aynı kulaklığa biri çok iyi yorumunu yaparken diğeri hiç iyi değil yorumunu yapabiliyor. Aklıma takılan modellerin linklerini ekledim. Bu kulaklıkları kullanan arkadaşlar varsa kullanıcı yorumlarını da paylaşırlarsa çok sevinirim. Bu modellerden farklı ekstra farklı bir model önerilerine de açığım. Şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkür ederim. :)

Bulduğum olası birkaç modeller:

SONY MDR-XB50AP : Sony Mdr-Xb50ap Ekstra Bas Mikrofonlu Kulaklık Fiyatı
SONY MDR-EX450 : Sony MDREX450H.AE Kulakiçi Kulaklık Fiyatı - Taksit Seçenekleri
SONY MDR-EX650AP : Sony Mdr-Ex650apt Yüksek Kaliteli Mikrofonlu Kulaklık Fiyatı
SENNHEISER CX 275s : SENNHEISER CX 275s Kulakiçi Kulaklık
SENNHEISER CX 300-II PRECİSİON: Sennheiser CX 300-II Precision Siyah Kulak İçi Kulaklık

Son düzenleme:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ben de son 1 haftadır kulaklık arayışı içerisinde olduğum için bir çok markayı araştırma fırsatım oldu.
Eski kulaklığım Sony idi ve çok memnun olduğum için araştırmalarımda ağırlıklı Sony modellerine yönelmiştim.
Tam Sony XB50AP'nin siparişini giriyor iken, bir üst modeli olan XB70AP'yi görüp aldım. Aldığıma da çok memnunum. Gayet kaliteli ve beklentilerimi karşılayan bir alet. Bir çok yerde 200 tl civarı olan bu kulaklık Vatan Bilgisayarda 159 tl.

SONY MDR-XB70APN EKSTRA BASS KULAKİÇİ KULAKLIK GOLD

Sennheiser modelleri de çok iyidir, alırsan pişman olacağını sanmam. Ama (kullanıcı yorumlarından da okuyacağın gibi) onların kablosu çok hassas oluyor, dikkatli kullanman gerekebilir.

mustytsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu modeli de dikkate alacağım teşekkür ederim :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben de son 1 haftadır kulaklık arayışı içerisinde olduğum için bir çok markayı araştırma fırsatım oldu.
Eski kulaklığım Sony idi ve çok memnun olduğum için araştırmalarımda ağırlıklı Sony modellerine yönelmiştim.
Tam Sony XB50AP'nin siparişini giriyor iken, bir üst modeli olan XB70AP'yi görüp aldım. Aldığıma da çok memnunum. Gayet kaliteli ve beklentilerimi karşılayan bir alet. Bir çok yerde 200 tl civarı olan bu kulaklık Vatan Bilgisayarda 159 tl.

Sennheiser modelleri de çok iyidir, alırsan pişman olacağını sanmam. Ama (kullanıcı yorumlarından da okuyacağın gibi) onların kablosu çok hassas oluyor, dikkatli kullanman gerekebilir.
Bu kulaklığı deneyimlemiş olduğundan bir sorum olacak. Kulaklık biraz kaba. Bir süre sonra kulakta ağrı yapıyor my, kulaklığın kulakta rahatlığı konforu nasıl?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bu modeli de dikkate alacağım teşekkür ederim :)

Bu kulaklığı deneyimlemiş olduğundan bir sorum olacak. Kulaklık biraz kaba. Bir süre sonra kulakta ağrı yapıyor my, kulaklığın kulakta rahatlığı konforu nasıl?

Ben de satın almadan önce aynı tereddütleri yaşamıştım. :)

Şöyle söyleyeyim; şekil olarak XB50AP ile XB70AP, ufak detayları haricinde aynı görüntüye sahip. XB50AP'nin Youtube'da birçok Türkçe inceleme videosu var, bahsettiğin tereddütlere değiniliyor. Ben kendi görüşüm olarak: Kulaklığın görüntüsü hafif kaba gibi ama takınca hiç hissetmiyorsun bile. Benim de alalı daha 3 gün oldu. Cuma günü ilk defa uzun kullanma şansım oldu; film ve müziklerle birlikte pc başında 4 saate yakın kulağımda kaldı. Hiç ama hiç ağrı yapmadı. Mesela eski Sony kulaklığım 2 saatten sonrasında ağrı yapmaya başlardı. Burada tek dikkat etmen gereken şey; eğer kulaklığın üstündeki pedler büyük ya da küçük geliyorsa, kutudan çıkan farklı boyutlardaki 3 adet yedek pedden uygun olanını kullanman. İzolasyonu çok ama çok iyi. Dışarıdan hiç ses almıyor. Bir de yanında gelen ağzı açılır kapanır şekilde dizayn edilmiş olan taşıma kılıfı çok şık.

Son olarak aşağıdaki inceleme yazısını da okumanı ve yapılmış yorumlara da göz atmanı tavsiye ederim.

Sony MDR-XB70AP In-Ear(Kulakiçi) Kulaklık İncelemesi | Techno-Fi Kulaklık, Müzikçalar ve Hi-Fi Ekipman Forumu

mustytsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Detaylı bilgilendirmen için çok teşekkür ederim, biraz daha inceledim ve şu an kafam gerçekten bu kulaklığa kaymış durumda. :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Biraz daha araştırmaya devam et, daha da fikrin değişecek muhtemelen. :)
Benim bu XB70AP hiç aklımda yoktu mesela. XB50AP favori listemdeydi. Onlarca model, marka vs inceledim. Zevkli de oluyor aslında. Xiaomi, Jabra, Sony, Sennheiser vs derken, hatta bir ara Philips kulak üstü Bluetooth kulaklık mı alayım diye düşünürken, bunda karar kıldım.

Son düzenleme:

mustytsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Baya araştırdım zaten.:) Çok inceleme videosu da izledim. XB50ap benim de aklımda vardı. Attığın inceleme yazısı ve yorumları da okuyunca bir üst model olan Xb70ap'ye kaydım. Xb70ap şıklık ve tasarım dışında iyi bir kulaklığa benziyor. Tek korkum Extra Bass olayının çok abartılmış olup diğer sesleri çok bastırma ihtimali. İlk başta Sennheiser almayı düşündüm fakat çok yerde üstün seviye kulaklıkları dışındaki düşük fiyatlı kulaklıklarının Sennheiser isminden ibaret ve yeterince doyurucu kulaklıklar olmadığı yorumlarını okudum. Daha yüksek fiyatlı ve daha iyi modeller de tabi ki bulunabilir. Ama fiyat/performans dengesi de önemli.
Ha birde vatanda en ucuz fakat altın yerine gri rengi olsaydı 10 numaraydı :confused2:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Sony kulaklıklarının temel özelliği; temiz ses ve güçlü bass üzerinedir. İşte bundan dolayı bazı kullanıcılar Sony kulaklıklarındaki tizlerin, güçlü basslardan dolayı kaybolduğunu söyler. Ben şahsen öyle olduğunu düşünmüyorum. Amatör bir dinleyici olarak benim beklentilerimi karşılıyor açıkçası. Hatta film dizi filan izlerken gümbür gümbür ses daha keyifli oluyor. :)

Fiyat/performans dengesi doğrultusunda; Xiaomi ürünlerine de bakmanı tavsiye ederim. Araştırmalarımı yaparken, Hybrid HD Metal Piston'u da epey incelemiş ve favori listeme eklemiştim. Xiaomi Hybrid HD Metal Piston Kulakiçi Mikrofonlu Kulaklık Fiyatı

XB70AP, benim aldığım da siyah, başlıkları gri olan model. Şu anda site stoğunda gözükmüyor nedense. Benim aldığım mağazada (Rings Avm Şubesi) her iki rengi de vardı. Aslında gold olanı daha şık duruyordu ama ilerde rengi soyulur da canımı sıkar diye almadım açıkçası. :)

mustytsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xioami'ye de daha önce baktım ama SONY markası dururken Xiaomi'ye güvenemiyorum. Ve aradığım da kuvvetli bass olunca Sony extra bass serisi daha çekici geliyor. :)
Bi yandan bakınca XB70AP'nin gold rengi daha şık duruyor. Asıl istedğim kablonun siyah olması beyaz kablolu kulaklıkları hiç sevemiyorum nedense. Ama gold'un da kablosu siyah olduğundan problem yok. :wink:

sarı panda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kullandığım için SENNHEISER CX 300-II PRECİSİON öneriyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sony mdr-ex15 vardı süperdi ama jack koptu sony'nin klasik sorunu ve garantiye girmiyor ...
2017-02-03 23.58.04.jpg

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony kulaklıklarının temel özelliği; temiz ses ve güçlü bass üzerinedir. İşte bundan dolayı bazı kullanıcılar Sony kulaklıklarındaki tizlerin, güçlü basslardan dolayı kaybolduğunu söyler. Ben şahsen öyle olduğunu düşünmüyorum. Amatör bir dinleyici olarak benim beklentilerimi karşılıyor açıkçası. Hatta film dizi filan izlerken gümbür gümbür ses daha keyifli oluyor. :)

Fiyat/performans dengesi doğrultusunda; Xiaomi ürünlerine de bakmanı tavsiye ederim. Araştırmalarımı yaparken, Hybrid HD Metal Piston'u da epey incelemiş ve favori listeme eklemiştim. Xiaomi Hybrid HD Metal Piston Kulakiçi Mikrofonlu Kulaklık Fiyatı

XB70AP, benim aldığım da siyah, başlıkları gri olan model. Şu anda site stoğunda gözükmüyor nedense. Benim aldığım mağazada (Rings Avm Şubesi) her iki rengi de vardı. Aslında gold olanı daha şık duruyordu ama ilerde rengi soyulur da canımı sıkar diye almadım açıkçası. :)

hocam xb70ap'nin çalan müziği dışarı vermesi ve dışardan ses alması nasıl? bir de sanki kulaktan düşecekmiş gibi duruyor biraz tereddütte kaldım bu konularda açıkçası. bu tereddütlerim olmasa ex650ap'den vazgeçip direkt xb70ap alıcam. yardımcı olursan çok sevinirim.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098

XB 70 ben kullandım arabayı yıkamaya vermiştim torpido gözünde deydi aldıktan 3 4 gün sonra olmadığını farkettim yıkamacıya gittim görmediklerini idda ettiler çıkartıkları elamanı aradılar o da ben görmedim dedi bir şekilde kayboldu gitti mallesef ama çok memnun dum bas tiz ayarı süper di ben 6s le kullanıyordum Harika bir performansı vardı tavsiye ederim
hocam xb70ap'nin çalan müziği dışarı vermesi ve dışardan ses alması nasıl? bir de sanki kulaktan düşecekmiş gibi duruyor biraz tereddütte kaldım bu konularda açıkçası. bu tereddütlerim olmasa ex650ap'den vazgeçip direkt xb70ap alıcam. yardımcı olursan çok sevinirim.
Yerine ben cevap vereyim dışarı sesine hiç dikkat etmedim dışa ses veriyor mu diye ama sesi biraz aç dünyayla ilişkin kesiliyor düşme konusun da benim kulağım normal büyüklük te hiç bir sıkıntı yaşamadım applenin kulaklığı ağrıttığı için bunu almıştım zamanın da 2 ay kullana bildim ama gayet başarılıydı yine almayı düşünüyorum ben şahsen

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XB 70 ben kullandım arabayı yıkamaya vermiştim torpido gözünde deydi aldıktan 3 4 gün sonra olmadığını farkettim yıkamacıya gittim görmediklerini idda ettiler çıkartıkları elamanı aradılar o da ben görmedim dedi bir şekilde kayboldu gitti mallesef ama çok memnun dum bas tiz ayarı süper di ben 6s le kullanıyordum Harika bir performansı vardı tavsiye ederim

Yerine ben cevap vereyim dışarı sesine hiç dikkat etmedim dışa ses veriyor mu diye ama sesi biraz aç dünyayla ilişkin kesiliyor düşme konusun da benim kulağım normal büyüklük te hiç bir sıkıntı yaşamadım applenin kulaklığı ağrıttığı için bunu almıştım zamanın da 2 ay kullana bildim ama gayet başarılıydı yine almayı düşünüyorum ben şahsen

peki hocam çok sağ olun. bir de dışarı ses verme olayını az çok öğrenmem lazım çünkü kütüphanede ders çalışıyorum ara sıra insanları rahatsız etmek istemem :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671

Dışarıdan hiç ses almıyor. Bu konuda gerçekten çok iyi. Test ettiğim kadarıyla son sesin bir altında dışarı ses vermeme olayında da çok başarılı. Ama insan tedirgin oluyor, bu kaliteli yüksek ses duyuluyor mu acaba diye. :)
Kulaktan düşme konusunda almadan önce sizinle aynı tereddütlerim vardı. Kesinlikle düşmüyor, dahası uzun kullanımda kulağa ağrı vermiyor.

Daha önceki yorumlarımda, bu kulaklığın bir alt modeli olan xb50ap ile xb70ap arasında çok bir fark olmadığını ifade etmiştim. O kulaklığı da denedikten sonra kararım değişti.

Xb70ap malzeme ve ses kalitesi olarak çok daha kaliteli ve fiyatını hak ediyor.

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok sağ olun hocam yardımlarınız için. sanırım xb70ap alıcam. umarım pişman olmam :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
dışarı ses vermesine hiç takmam rahatsız olan kimseyi görmedim daha Metallica dinliyorum philips she3595bk bu iyi kardeşim takınca onun ki biraz dışarı ses verebiliyor...
Xb70ap ondan çok daha kaliteli
Bilgisayar_17960224.jpg
gerçi ona o kadar para vermem philips'e de vermedim zaten Turkcell'in hediyesi...

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kütüphanede olunca sıkıntı oluyor işte :D rock dinliyorsun sanırım. seslerde boğulma oluyor mu? solo'lar falan nasıl?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kütüphanede olunca sıkıntı oluyor işte :D rock dinliyorsun sanırım. seslerde boğulma oluyor mu? solo'lar falan nasıl?
gayet güzel boğulma yok ama sende oluyorsa kulak,burun,boğaz doktoruna görünmelisin...
mdr-ex15'in jackı koptu sony servisi hiç umursamadı...

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gayet güzel boğulma yok ama sende oluyorsa kulak,burun,boğaz doktoruna görünmelisin...
mdr-ex15'in jackı koptu sony servisi hiç umursamadı...

sanırım xb70ap alıcam. yardımlarınız için teşekkürler ama xb70ap ile ilgili yorumları olan varaa belirtirsen çok sevinirim. :)

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bende vatandan xb70ap aldım.Çok memnunum şimdiye kadar.Kulakiçi olduğu için aman aman bi bass yok ama tabiiki muadillerinden daha iyi.Tavsiye ederim.3 aydır falan kullanıyorum.Daha bi sıkıntım olmadı ama jack kısmı biraz hassas mı desem fazla esnek mi desem bilemedim.Onun dışında ergonomi olarak büyük olmasına rağmen hiç bir sıkıntı çekmedim rahat kulaklık.

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende vatandan xb70ap aldım.Çok memnunum şimdiye kadar.Kulakiçi olduğu için aman aman bi bass yok ama tabiiki muadillerinden daha iyi.Tavsiye ederim.3 aydır falan kullanıyorum.Daha bi sıkıntım olmadı ama jack kısmı biraz hassas mı desem fazla esnek mi desem bilemedim.Onun dışında ergonomi olarak büyük olmasına rağmen hiç bir sıkıntı çekmedim rahat kulaklık.

dışardaki sesleri kesme ve dışarı ses verme durumu nedir peki?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
en kısa zamanda K.B.B. doktoruna görün...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hepsiburada da Beats Monster var 120 liraya öneririm orjinal ürün,taşıma çantası gibi aksesuar avantajları var.

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MDR XB70AP siparişini verdim. Yarın, öbür gün elimde olur. Görüşlerimi buraya yazarım :)

thinkingpanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xiaomi hybrid hd pro harika bir kulaklıktır paran da sende kalır 90tl ye bulabilirsin

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün elime geçti kulaklık. ses kalitesi bassı muazzam yalıtımını anlatmaya gerek yok. sadece çok rahat değil tek eksisi bu

mhnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kulaklık gerçekten kulağımı fazlasıyla ağrıtıyor. sanırım kulaklığın yapısı uygun değil kulağıma çünkü 5 dakika bile takamıyorum. gerçekten anlam verebilmiş değilim :(