Soru Kulak üstü kulaklık mı kulak içi mi almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

MKBKTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Kablosuz kulaklık almak istiyorum jbl kulak üstü kulaklığını almak var aklımda fakat bana engel olur mu diye düşünüyorum antreman yaparken gibi kulak içi daha mı iyi olur antremanda yada fitness salonunda filan fikrinizi belirtirseniz mutlu olurum

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
KULAKİÇİ;

Daha önce kulakiçi tam kablosuz kulaklık kullanıyordum,en son kulaklığımı annem makinada yıkayınca kulaküstüne geçtim.Her ikisinin kendince dezavantajları var.Kulakiçi kullaklığım (haylou gt 1 pro) taşınması kolay çok kompakt bir yapıya sahipti,malzeme kalitesi iyiydi,fiziksel pil göstergesi vardı ve 2 yıldan fazla hatta 3 yıl kullanmama olanak sağladı.Ama şimdi şunu demeden olmaz; Gün içinde çok fazla kulaklık taktığım için artık kulakiçi kulaklık kulağımı acıtıyordu,takılmaz bir hal almıştı son yıllarda.

KULAKÜSTÜ;

Daha önce urbanears plattan 2 kullanmıştım,malzemesinde ki yapay deri çok çabuk soyulduğu için bir daha takmamıştım,o arada 2-3 yıl tam kablosuz kulaklık kulaklık kullandım fakat aklımda hep kulaküstü kalmıştı.1-2 ay önce JBL T510BT satın aldım.Kulaklığın ses kalitesi,çift cihaz desteği,malzeme kalitesi ve pil ömrü çok iyi.Çok hızlı şarj oluyor uzun süreler kullanılabiliyor.Bide eksilerine gelelim;eksi özellik sayılmayan bir şey var,kulaklık uzun sür takılınca kulak kıkırdağını (1-5,2 saat kadar) ağrıtıyor.Ben bunu bilerek kulaklığı almıştım,çünkü bu kulağı saran değil direk kulak üstüne baskı yapan bir model.Şuan memnunum,bence kulaküstü hem sağlık hemde hijyen için daha mantıklı.hem seside kaliteli (yalnız kulaküstü kulaklıklar çoğunlukla %80 ses seviyesinin üstünde dışarı biraz fazla ses veriyor,benim kullandıklarım öyleydi)

SPOR YAPARKEN KULAKLIK; Kulakiçi kulaklık varken terlediğimde kulaklık inanılmaz iğrenç hissettiriyordu.Alt göhüs çalışmak için bench sehpasına yatınca kulağımdan düşecekmiş gibi hissettirmeside iğrençtı.Hele kardiyo yaparken hiç takılmıyordu.Kulaküstünü antrenman yaparken hiç takmadım,tahminimce kardio yaparken o da çok fazla sabit durmayacaktır.Tabi antrenman stiliniz de önemli,crossfit yapıyorsan hiç takmaman gerek :D

Son düzenleme:

Son mesajlar