'Küçük mucit' Muhammed saat yaptı, öğretmeni bomba sandı!

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
[h=2]Einstein ne de güzel demiş; gerçekten de 'önyargılarımızı yıkmak, atomu parçalamaktan daha güç'...[/h]
resized_489d9-55b1150916185428_ahmed_mohamed__624x351_ap_nocredit.jpg

Gördüğümüz kadarıyla ABD'nin Teksas eyaleti, aradan 200 küsur yıl geçmiş olmasına karşın halen 'Vahşi Batı' olmaya tam gaz devam ediyor.

Evet; bir zamanlar 'büyük bir iştahla' Kızılderili avına çıkan kovboyların, günümüzdeki modern çağ temsilcileri, bugün ise Muhammed Ahmed isimli 14 yaşındaki küçük bir mucidin evinde kendi yaptığı ve okula getirdiği saati bomba zannedip çocuğu tutukladılar!

Olay şöyle cereyan ediyor: Ahmed Muhammed, yaptığı saati okula götürüp hocasına gösteriyor, hocası bu saati -bip sesi çıkardığı için- bomba sanıp müdürü durumdan haberdar ediyor ve müdür de polisi çağırıyor. Polis ise Ahmed'i karakola götürüp gözaltına alıyor. Ta ki ellerindekinin bomba değil de saat olduğu anlaşılana kadar... Kelepçelendiğinin de altını çizelim bu arada.
eab3150916185042_ahmed_mohamed_640x360_reuters_nocredit.jpg

Saatten geriye kalanlar

Tabii malum artık internet çağındayız, bu olay da kısa sürede duyuluyor Twitter üzerinden ve anında olay oluyor. Hatta o kadar ki #iStandWithAhmed (Seninleyiz Ahmed) günün popülerleri arasına giriyor.

Obama'dan ve Hillary Clinton'dan tutun da aralarında Google, Facebook ve Twitter gibi isimlerin de olduğu teknoloji dünyasının pek çok devi Ahmed'e destek mesajları yağdırdı vs. vs.

b65a1.jpg

Güzel saat Ahmed. Saatini Beyaz Saray'a getirmek ister misin? Çocuklarımızı bilim yapmaya teşvik etmeliyiz, Amerika'yı büyük yapan budur!
d1152.jpg

Ahmet hakkındaki hikayeyi muhtemelen görmüşsünüzdür, 14 yaşındaki çocuk evde yaptığı saati okula götürünce tutuklanmıştı.
Yeteneğe sahip olmak ve birşeyler gerçekleştirmeye çalışmak tebrik edilmelidir, göz altına alınmamalıdır. Gelecek, Ahmet gibilere aittir.
Ahmet, eğer Facebook'a gelmek istersen seninle görüşmeyi isterim. Yaptığın şeye devam et!

bc903.jpg

Merhaba @ IStandWithAhmed, twitter olarak bizler de birşeyler üretmeyi seviyoruz. Bizimle çalışmak istersen kapımız sana her zaman açık. Sana bir DM kadar uzağız.

837dekrangoruntusu10.png

Merhaba Ahmet, haftasonu düzenlenecek olan Google Bİlim Fuarı'nda sana da yer ayırdık, gelmek ister misin? Saatini de getir!

Velhasıl (samimi olsun ya da olmasın) bunlar en nihayetinde olayın sosu. Bizim bu işten anladığımız, başta da dediğimiz gibi, 11 Eylül'ün üzerinden değil 14 yıl 144 yıl bile geçse 'Vahşi' Batı'nın bu sıfatını gururla(!) taşımayı sürdüreceği.

Yeni Şafak

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bu abdde olay oldu burda ilgi görmemesi çok enteresan

PCBrain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler Alarm programi yaptim bilgisayar hocamiza gosterdim ilkte cok guzel 100 veriyorum dedi alarm kurduk alarm bitti ses geldi bibip diye asagiki evde bomba patladi polisi cagirdilar falan orgut santilar beni orgut kurmaktan yargilaniyordum az kala

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
Beyler Alarm programi yaptim bilgisayar hocamiza gosterdim ilkte cok guzel 100 veriyorum dedi alarm kurduk alarm bitti ses geldi bibip diye asagiki evde bomba patladi polisi cagirdilar falan orgut santilar beni orgut kurmaktan yargilaniyordum az kala

uydurdun sanki...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hatadan sonra yaklaşım da ayrı bir güzel olmuş sanki.:wink:

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
adamlara hak vermemekte elde değil. Her bomba olayında ya da bir terörist girişiminde "Allahu Ekber" ifadesi duyulduğu için adamlar bütün müslümanları terörist olarak görüyor ve korkuyor

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296

Türkiyede örgüt kurmak meşhur, sende meşhur olur giderdin :)