Kripto Para Kumara Girmiyormu ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
732
Normalde bu işler kumara girmiyor fakat şu anki sistem girmiyormu kumara ?

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Bunu benim yakınlarım girmeden önce işin içine araştırdılar ve araştırma sonucu şudur ki;
Bitcoinle yaptığınız alıp vermeler sizin olmayan paralarin artıp yükselmesi sonucu diyanet bu işi bizzat sakıncalı görmüştür. Haram olduğu kesinlik kazanmamakla beraber yapılması da doğru görülmemiştir.

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
732
Yani şu anki sistem gerçekten de kumar oluyor ba ama kabullenemiyorlar

The Lord Vader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Hayır tabii kide kumar falan değil. Bildiğiniz altın gibi.

Ha tabii birde ön sipariş mi ne öyle birşey var. O haram. Kaldıraç ne kadar haram o bilinmez.

(Bilgileri verdiği için Furkan Elçi hocama teşekkürler)

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
732
Hayır tabii kide kumar falan değil. Bildiğiniz altın gibi.

Ha tabii birde ön sipariş mi ne öyle birşey var. O haram. Kaldıraç ne kadar haram o bilinmez.

(Bilgileri verdiği için Furkan Elçi hocama teşekkürler)
Ortada para yok, ne sattinizda kazandınız o parayı ?

ben teknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
301
Yarı kumar gibi bişey bence. Dinimizdede çok iyi değil çünkü resmen yattığımız yerden para kazanıyoruz bu dinde uygun görülmeyen hareketlerden biri

HÜDHÜD

Dekan
Reaksiyon puanı
6,213
Normalde bir kuzunun eti haram değildir ama eğer belli şartlara göre (bir vahşice öldürülmüş ise ya da hastalıktan dolayı ölmüş ise gibi gibi ... ) haram olur, o vasfı taşır. Kripto paralar da aynen o mantıktır, güvenilirlik ve esas üreticileri bakımından incelenmedikçe helaldir denmemeli çünkü terör örgütlerinin bile artık gizli kripto paraları vardır. fakat ülkemiz eğer resmi bir kripto para çıkarırsa ve güvenlik konusunda tatmin olursa din alimleri herhalde helal denilebilinir.

ben teknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
301
ben görüyorum gidiyorum çarşıdaki kuyumcuya alıyorum çeyrek altın sonra değeri artınca tekrar kuyumcuya gidiyorum ve bozduruyorum
Ben hiç uğraşmıyorum direk telefondan alıyorum dilediğim zaman bozduruyorum daha mantıklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

sen hayatında hiç kuyumcu da mı görmedin :D
Görmez olurmuyum abartmayın

Son düzenleme:

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
732
ama öyle olmuyor kendini iyi hissetmen için elinin gerçek altına deymesi gerekiyor eğer gerçek altına dokunursan kendini zengin hissdersin
En açık net cevap yani, elde tutmadığın bir para ile para kazanman doğru değil maalesef

atkaksoy501

Artık gülümsemeye hali kalmadı...
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,885
Şansa ne gelirse diyerek vadeli işlemler falan yaparsanız belki. Ancak planlı, analizli veya al ve unut tarzı yatırımların kumar olarak değerlendirilebileceğini düşünmüyorum. Adı üstünde yatırım.

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
732
Şansa ne gelirse diyerek vadeli işlemler falan yaparsanız belki. Ancak planlı, analizli veya al ve unut tarzı yatırımların kumar olarak değerlendirilebileceğini düşünmüyorum. Adı üstünde yatırım.
Ama hocam, altında öyle yapılıyor zaten de yani sen ortaya bı mal koymadinki, paranla para kazandın, bu normalmi sizcede ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar