Kredi Kartı Yıllık Üyelik Bedeli İptali

Bu konuyu okuyanlar

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba Arkadaşlar,

Eski işyerimde G... Bankasına maaşlarımız yatıyordu dolayısı ile maaş hesabım orada olduğu için bankanın da kredi kartını kullanıyordum,

Maaş müşterisi olduğumuz için bizden kredi kartı yıllık bedeli alınmıyordu oradan ayrıldıktan sonra g. bankasının kredi kartını kullanmaya devam ettim, maaşım yeni girdiğim yerde farklı bir bankaya yatıyordu, neyse konuya gelelim,

Taksitli birşeyler almıştım ekstrede hangi takside gelmişim kaç taksit kalmış vs incelerken geride dönüp alışverişlerimi bir inceleyim dedim.

G bankası 2017 yılında benden nisan ayında 90 TL Yıllık Üyelik Bedeli kesimiş
ekstreler mail olarak geliyordu sonra maillerimden eksi ekstreleri inceledim

upload_2017-7-3_17-51-25.png

upload_2017-7-3_17-52-9.png

upload_2017-7-3_17-52-39.png

2017 Nisan 90 TL
2016 Nisan 82 TL
2015 Nisan 75 TL
toplamda 247 TL benden üyelik ücreti alınmış, toplasan bu üç yılda bunun onda biri bonus puan kazanmışımdır.

sonra internet sitesine girdim buyrun link adamlar bu ücretin yasal olduğunu ve hangi yasada maddesi fıkrası bendi herşeyini açıklamışlar ve bu ücretleri BDDK ya da bildirdiklerini beyan etmişler, dolayı ile tüketici hakem heyeti veya hukuki yola başvurup iade sürecinin önünü güzel kapatmışlar.

Bende müşteri hizmetlerini aradım,tek cümle ile "yıllık üyelik bedeli yüzünden kartı kapatmak istiyorum" dedim
Müşteri hizmetleri hemen kartınızdan nisan ayında kesilen 90 TL nakit olarak kartınıza geri ödeyelim 1 yıl daha kartımızı kullanın dedi, bir yıl içinde iptal ederseniz 90 TL iptal süresince yansır dedi.

Özetle dostlar sizden yıllık üyelik bedelini alıyorlar, itiraz ederseniz iptal edip geri iade sağlıyorlar ama kartı iptal yolunu kapatıyorlar fakat 90 TL öderseniz kartı iptal ediyorlar.

Şuan aktif 3 kartım var 3ünden de aynı şekilde müzdarip durumdayım, G bankası iadeyi anında yaptı ekte iade onayı mesajının ekran görüntüsü koydum.

Bu arada ekstreyi bankası internet şubesinden "diğer " harcama türünde filtreleyip görebilirsiniz
çok işlem varsa arayıp bulmak zor oluyor, diğer adı alındaki işlemlerde görünüyor.

Şimdi diğer 2 banka İ... bankası ve Y...k.. Bankası kart kullanım veya yıllık üyelik bedeli iptali için uğraşacağım.

Umarım faydalı bir konu olmuştur.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170703-174852.png
    Screenshot_20170703-174852.png
    88.9 KB · Görüntüleme: 1,467

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Maalesef öyle yapınca hşzaya geliyorlar ama kesin çözüm olmuyor.
Yıllardır hiç yere kesinti yapıyorlar kimseninde (devlet makamları) gıkını çıkardığı yok.

Dr Dental

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dediğin gibi müşteri hizmetlerini arayıp hakkını savundun mu iadesi gerçekleşiyor zaten. Tüm bankalar için geçerli bu benden de İ bankası 59 lira kesti bir mesaj attım iade geldi.