Kredi Karti Asgari Tutar

Bu konuyu okuyanlar

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
kredi karti odemede donem borcu 250 tl asgari tutarsa 55tl
asgariye tutari nedir bilen varsa aciklayabilirmi

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
minimum ödemen gereken tutar. 55 i şimdi yatırırsın kalan 195 lirayı ödemeyebilirsin tabi faiz uygulanır :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Arkadaşın da dediği gibi minimum yatırman gereken ücret.

Aslında en güzel nakit kartı :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Asgarisini ödersen daha az bindiririz diyor :)

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Asgarisini ödersen daha az bindiririz diyor :)

asgarisini ödemezsen daha az bindirmiyorlar, yine toplam borç üzerinden faizlendiriliyor borcunuz. Sadece yasal takibe takılmamak ve kredi kayıt bürosu (kkb) puanınızın düşmemesi için asgari yatırmanız gerekiyor. Yani eğer tamamını ödeyecek durumunuz varsa asgarisini ödemek çok akıllıca değil, hatta hiç akıllıca değil

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
ASgari tutar faiz indirimi konusunda hiç işe yaramaz denilebilir. Her zaman için tam tutarı yatırmanız daha az soyulmanın en iyi yöntemidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim karımın limiti 600TL ayda 60 liradan 10 ay taksit yapıldı asgarisi ne kadar ödenir bilgi istiyorum

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
benim karımın limiti 600TL ayda 60 liradan 10 ay taksit yapıldı asgarisi ne kadar ödenir bilgi istiyorum

Minumum ödemenin hesabını yapmayın. Aylık 60 TL taksitlerinizi ödeyeceksiniz.. Yoksa kartınızın ve gidişatınız iyi olmaz. Faiz üstüne faiz + banka karşısında kredibiliteniz düşer.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ödemediğiniz her kuruş burnunuzdan fitil fitil faiziyle alınır. Yani asgari tutarı ödeyince faizden kurtulacağınızı düşünmeyin. "Asgari ödeme tutarı", bankanın iyi değil kötü niyetinin göstergesidir. Faizden kazancınız olmaz, sadece banka kendini güvenceye alarak borcunuzu daha sonra ödeyeceğinize ikna olmuş olur. Yani banka bu konuda aynen şunu söylemiş olur: "asgari tutarı ödediğin için seni yasal takibe aldırmıyorum, neyse bu sefer sadece ödemediğin tutarın faizini alacağım, şimdilik borcunu ödeyeceğine ikna oldum, kalanı da en kısa zamanda öde yoksa gelir evinden kendim alırım".