ÖSYM giriş sayfasında KPSS iki yıllık mezunlarının gireceği önlisans sınav yerleri, yayınlandı. 2018 KPSS önlisans sınavı ne zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, iki yıllık mezunlar için iki senede bir yaptığı devlet memurluğu sınavı için ÖSYM AİS sayfasında giriş belgelerini yayımladı. Sınava girecek olanlar için önemli bir hatırlatma: Sınav giriş belgesi alınmadığı taktirde sınav geçersiz sayılacak.
ÖSYM Aday İşletim Sistemleri (AİS) sayfasına gitmek, giriş belgesini almak için tıklayınız

KPSS ne zaman?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), 4 Kasım 2018 Pazar günü saat, 10:15'te başlıyor. Sınavda toplam 120 soru sorulacak. Sınav süresi ise 130 dakika.

ÖSYM uyarıyor: 1 saat önce gelin! Sınav merkezinden 15 dakika uyarısı!


Birçok sınavda bir yıl boyunca çalışan bazı adaylar/öğrenciler 15 dakika kuralından ötürü sınav binalarına giriş yapamıyor. ÖSYM'den tekrardan hatırlatma geldi: Sınav binaları saat 10:00'da kapanıyor. Sınav stresi ve 15 dakika kuralı yaşamaksızın sınav binasına 1 saat önce gelinmesi konusunda ÖSYM'den açıklama geldi.

KPSS Önlisans soruları ve cevapları 2018

Sınav Pazar günü yapılırken, KPSS soruları, cevapları bir sonraki hafta ÖSYMana sayfasında yayınlanacak. ÖSYM soruların sadece yüzde 10'unu (120 sorudan 12 soru) açıklıyor.

KPSS Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS iki yıllık mezunlarının gireceğin önlisan sınav sonuçları, sınavdan 25 gün sonra 29 Kasım 2018 tarihinde açıklayacak!

Kaynak: CNNTÜRK
 
Üst