KPSS adayları dikkat! Pazar günü saatler geri alınacak!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Sınava gireceklere uyarı. KPSS sınavının da yapılacağı 31 Ekim pazar günü saatler bir saat geri alınmış olacak.

i.php

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Eğitim Bilimleri oturumunun yapılacağı gün saatler 1 saat geri alınacak.

31 Ekim Pazar günü (Cumartesi gününü, Pazar gününe bağlayan gece) saat 04.00'de saatler 1 saat geri alınacak. Kopya skandalı nedeniyle iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Eğitim Bilimleri oturumu da 31 Ekim'de yeniden yapılacak.

Her sene ekim ayının son pazar günü zamanın bir saat geriye alınması, bu yıl KPSS ile aynı güne denk gelecek.

ÖSYM Ankara İl Sınav Merkezi Yönetici Yardımcısı Ahmet Ali Öcal, "Uygulama adayları sıkıntıya sokmaz. Adaylar sınava geç kalmaz ama bir saat önce gelebilir" dedi.

Medyafaresi

BaradduR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakalım bu seferki sınav nasıl geçecek??

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Paylaşımına sağlık kardeş, Arkadaşlar konu açılmışken sorayım, bana sınav yapacağım yer ile ilgili ne bir kağıt nede başka bişey geldi, başvuru kayıt bilgileri kağıdında ise aday internet şifresi var tc kimlik no ile ösym.gov.tr den giriyorum ama yanlış diyor deli olacam ya, lütfen bilen varsa yardım edebilirmi.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bu Sınav ertelenen Sınav demi arkadaşLar ?

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Pazar günü KPSS'de saate dikkat!

Pazar günü gerçekleştirilecek olan sınav için bir dizi önlem alındı.

İşte ÖSYM'nin, sınava girecek adaylar için yaptığı uyarılar...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Temmuz 2010'daki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda soruların sızdırıldığı kanaatiyle iptal edilerek yeniden yapılacak KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın hazırlıklarını tamamladı.

Sınava giriş ve kimlik belgesi eline geçmeyen veya kaybeden adaylar, bu hafta içerisinde ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ile ÖSYM bürolarından bu belgelerini ücretsiz yeniden edinebilecekler.

Sınav, 31 Ekim Pazar günü Türkiye'de 81 il merkezinde ve KKTC'de Lefkoşa'da yapılacak. Toplam 931 binadaki 12 bin 647 salonda düzenlenecek sınava öğretmen adayı 294 bin 909 aday katılacak. Sınavda emniyet görevlisi hariç 40 bin 800 personel görev alacak.

Sınav saat 09.30'da başlayacak olan sınavda adaylara 120 soru sorulacak ve 150 dakika süre verilecek.

İptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda 100 ve üstünde doğru yanıt vererek yüksek puan alan adayların sınava girecekleri yerler il bazında değiştirildi. Bu adaylar, kendileri için belirlenen yeni yerlerde sınava alınacak.

ADAYLARIN ÜSTLERİ ARANACAK ÖSYM, sınavla ilgili olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Güvenlik önlemlerini ilanla da duyuran ÖSYM, adayları sınav kurallarına uymaları konusunda uyardı. Adaylar, sınav binalarına alınırken, üstleri elle ve dedektörle aranacak.

ÖSYM'nin uyarıları şöyle:
- Adaylar sınava sadece kendilerine ÖSYM tarafından gönderilmiş olan sınav giriş ve kimlik belgesinin aslı, özel kimlik belgesi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile girebilecekler. Özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport kabul edilecek. Bu belgelerini yanlarında bulundurmayan adaylar gerekçesi ne olursa olsun sınav binalarına kesinlikle alınmayacaklar.

- Adayların sınava girerken üzerlerinde cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bulunmayacak.

- Adayların sınav binalarına girişinde hiçbir emanet kesinlikle kabul edilmeyeceğinden adaylar çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmeyecekler.

- Adaylar sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelecekler.

- Adayların, sınav salonlarına zamanında alınması ve sınavın zamanında başlaması için en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde hazır bulunmaları gerekiyor.

- Adaylar sadece, kendilerine sınav giriş ve kimlik belgesinde bildirilen binalarda sınava alınacaklarından sınava gelmeden önce sınav yerlerini görmeleri gerekiyor.

- Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak. Her ne sebeple olursa olsun sınav salonundan dışarıya çıkan aday sınav salonuna kesinlikle geri alınmayacak.

KALEM, SİLGİ ÖSYM'DENAdaylar yanlarında kalem, silgi, kalemtıraş, saat ve yiyecek-içecek de getirmeyecek. ÖSYM, sınavın yapılacağı gün adayların kullanması için sıraların üstünde kalem, silgi, kalemtıraş ile su ve şekerlemeyi paketlerin içinde hazır bulunduracak.

Ayrıca, sınav salonlarına bir duvar saati de konulacak.

SONUÇLAR İKİ YIL GEÇERLİSınav sonuçları, adayların adreslerine sınav sonuç belgesiyle bildirilecek. Bu belgede adayların teste verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSSP10 puanı yer alacak. Adaylar ayrıca, sınav sonuçlarını internet yoluyla da öğrenebilecekler. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacak.

[Kaynak]

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Paylaşımına sağlık kardeş, Arkadaşlar konu açılmışken sorayım, bana sınav yapacağım yer ile ilgili ne bir kağıt nede başka bişey geldi, başvuru kayıt bilgileri kağıdında ise aday internet şifresi var tc kimlik no ile ösym.gov.tr den giriyorum ama yanlış diyor deli olacam ya, lütfen bilen varsa yardım edebilirmi.

İlindeki ÖSYM bürolarından çıkarttırabilirsin. Gelmesini bekleme. Belli ki bi sorun olmuş ulaşmamış sana.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
31 Ekim Pazar günü (cumartesi gününü, pazar gününe bağlayan gece) saat 04.00'de saatler 1 saat geri alınacak. Yaz saati uygulamasına 28 Mart 2010 tarihinde geçilirken, saatler 03.00'te bir saat ileri alınmıştı.

Buna göre yaz saati, bir başka deyişle "ileri saat" uygulaması, 28 Mart Pazar günü saat 03.00'te saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlarken, 31 Ekim Pazar günü saat 04.00'te saatlerin 1 saat geri alınmasıyla sona erecek.

Yaz saati uygulamasıyla, akşam saatlerinde en yüksek değerine ulaşan enerji talebinin (puant gücü) azaltılması hedefleniyor.

Haber7

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Saatlerinizi geri almayı unutmayın

Yaz saati uygulaması sona eriyor. 31 Ekim Pazar günü (Cumartesi gününü, Pazar gününe bağlayan gece) saat 04.00'de saatler 1 saat geri alınacak.

saat-geri-alma.jpg

Yaz saati uygulamasına 28 Mart 2010 tarihinde geçilirken, saatler 03.00'te bir saat ileri alınmıştı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yapılan uygulamaya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı da 19 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Buna göre yaz saati, bir başka deyişle 'ileri saat' uygulaması, 28 Mart Pazar günü saat 03.00'te saatlerin bir saat ileri alınmasıyla başlarken, 31 Ekim Pazar günü saat 04.00'te saatlerin 1 saat geri alınmasıyla sona erecek.

Yaz saati uygulamasıyla, akşam saatlerinde en yüksek değerine ulaşan enerji talebinin (puant gücü) azaltılması hedefleniyor. Geçmiş yıllara bakıldığında yaz saati uygulaması, Avrupa Birliği (AB) ülkeleriyle birlikte Mart ayının son pazar günü başlayıp, Ekim ayının son pazar günü bitiyor.

Yaz saati uygulamasıyla her yıl ''orta ölçekli'' bir hidroelektrik santralinin yıllık üretimi kadar tasarruf sağlanıyor. İleri saat uygulamasıyla işe erken başlamak ve çıkmak, aydınlatma, ısıtma, soğutma açısından önem taşıyor. Enerji Bakanlığı hesaplarına göre, yaz saati uygulamasıyla yıllık 600-700 milyon kilovat saat (kWh) tasarruf sağlanıyor.

http://haber.mynet.com/detay/guncel/saatlerinizi-geri-almayi-unutmayin/539334

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
akşam saatini erkene almayla nasıl tasarruf ediliyor anlaşılır değil.bence saçmalık.

trsm

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayar ve telefon zaten otomatik ayarlıyo kendini bi duvar saatini ayarlicaz :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
1 ay önce ayarlamıştım zaten..:D

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
illa geceleyin 4 de kalkıp 3 e mi alcaz sabah yapsak olmazmı :D

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
akşam saatini erkene almayla nasıl tasarruf ediliyor anlaşılır değil.bence saçmalık.

Gerçekten katılıyorum.Hala anlamış değilim nasıl tasarruf oluyor? Bilen açıklasın lütfen :)
Düşünsenize hava daha erken kararacak ve işyerlerinde ışıklar açılacak :)))

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Amaç gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrikten tasarruf etmektir.Vakit erkene alındığı için akşam karanlığına yakalanmanı da 1 saat geciktiriyor.