🔥 Öne Çıkan Konular

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,167
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
23
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı köyüne dönen çiftçilere 300 koyun ve maaş vereceğini duyurmuştu. Tarım ve hayvancılığı artırmaya yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ederken, Bakanlık köyüne dönen çiftçilere 300 koyun ve ve maaş desteği vereceğini açıkladı. Peki başvurular ne zaman nasıl yapılacak? Kimler bu haklardan yararlanacak.

1517944444851.pngGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütün çiftçileri köyüne döndürecek bir açıklama yaptı. Köyüne dönen çiftçilere 300 koyun ve maaş desteği vereceğini açıkladı. Kendi işinin patronu ol projesi kapsamında kentten köye göçe teşvik edici bir işe imza atıldı. Çiftçiler köyüne dönüp çiftçiliğe ve hayvancılığa devam edecekler. Bu kapsamda köyüne dönen çiftçilere 300 koyun ve maaş desteği devlet tarafından sağlanacak.

Kendi şinin patronu ol projesi kpasamında yapılacak olan 300 koyun ve maaş desteğinden kimler faydalanabilecek? Bu projeye başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

'Kendi işinin patronu ol projesi'
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Köyden şehre gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

resized_ec4a8-57d2198akurban1ihlas.jpg


  • Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
300 koyun ve asgari ücret
“Müthiş bir sosyal ve sürü artırma projesi” diyen Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.

'Yavruları bize satabilirler'
Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak.”

Kendi işinin patronu ol projesinden kimler faydalanabilecek, başvurular ne zaman nasıl yapılacak bütün detaylar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın sitesinde güncel bilgi olarak yer alacak.

Köyüne dönene 300 koyun ve maaş
 

akkoyunlu08

Öğrenci
Katılım
16 Mart 2018
Mesajlar
1
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
44
Geri dönüşümü olan bir ürün ve devlet eli ile organize edilmesi sayesinde kısa ve uzun vadede hiç sorun olmadan işleyecektir diye düşünüyorum.Arada fazla erkek yavru olursa etinden azami seviyede istifade etmek için burma işlemi ile alakalı bir yazı görmüştüm paylaşayım. Havalar hala soğukken bu işlemi yapmak gerekiyor galiba.Genelde keçilerde yapıyorlar ama aşağıda koyun diyor o yüzden istifade etmek isteyen işini ayarlayabilir.
 

Ekli dosyalar

  • Kurban Bayramında unutulmuş bir sünnetin ihyası.png
    Kurban Bayramında unutulmuş bir sünnetin ihyası.png
    63.9 KB · Görüntüleme: 432
Üst