Kotalı internete ne yapmalıyım veya yapmamalıyım?

Kemal44

Asistan
beyler kotalı internette nler yaparsam kota aşılır

tam olarak bunu bilmiyorumda

yardımcı olursanız sevinrim?

resim indirmek kotayı etkiler mi?

cevaplarınızı bekliyorum,,

erenberk

Rektör
Onursal Üye
İnternetten indirdiğin her şey kotana işler. Hatta bilgisayarına indirmeyip internetten video, film izlesen bile işler çünkü o zaman da aslında bilgisayarına bilmeden indiriyorsun :)

Kemal44

Asistan
bide bişi diecem

1 haziranda internet açtım

ilk 2 ay bedava dediler

sonra netten araştırdım son gün 31 mayıs dediler bu ilk 2 ay bedava kampanyası için?

acaba ben mi yediler? :D:D

erenberk

Rektör
Onursal Üye
Hepsi kotana işler. Kotan ne kadar? Mesela 4GB ise ay boyunca video - film izlemezsen, müzik dinlemezsen istediğin kadar dolaş internette kotan kolay kolay dolmaz :) Bu şartlarda istediğin kadar gazete okuyabilirsin, fotoğraflar da o kadar sorun olmaz.

Uğurcan7

Asistan
hatta modemde ki ışığın arda bir yanıp sönmesi bile günde 1,5 mb felan götürüyor.yani pc kapalı iken modem ışıkları güncellemek için yanıp sönünce bile giren kotaya :D

Kemal44

Asistan

girdim siteye adımı ve şifremi yazdım böyle bi yazı çıktı

[SIZE=-2]Kullanım Sözleşmesi1) Aylık transfer miktarı, limitli ya da limitsiz, tüm tarifelerdeki kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır.
Bu siteden tüm kullanıcılar son 3 aya ait kullanım bilgilerini görebilirler. Kullanım miktarınızı, ADSL
kota sistemine en son yansıma zamanını "Son Gelen Kayıt Zamanı" bilgisinden takip edebilirsiniz.
Bu zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz kullanım ekranda gördüğünüz kota miktarına dahil
değildir.
[/SIZE]

anlamadım?

neresinden bakacan?

girdim siteye adımı ve şifremi yazdım böyle bi yazı çıktı

[SIZE=-2]Kullanım Sözleşmesi1) Aylık transfer miktarı, limitli ya da limitsiz, tüm tarifelerdeki kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır.
Bu siteden tüm kullanıcılar son 3 aya ait kullanım bilgilerini görebilirler. Kullanım miktarınızı, ADSL
kota sistemine en son yansıma zamanını "Son Gelen Kayıt Zamanı" bilgisinden takip edebilirsiniz.
Bu zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz kullanım ekranda gördüğünüz kota miktarına dahil
değildir.
[/SIZE]

anlamadım?

neresinden bakacan?
En altta devam yazması lazım.

Kemal44

Asistan
ha bide bişi sorcam sabit kota fiyatı ne kadar?

yani kotayı aşmazsan ne kadar ödüyorsun?

mesela neti 1 ay hiç kullanmadın para öüdüyormusun

ödüyorsan ne kadar?

?????

CptShooter

Üyecik
Youtube vb. sitelerden video izleme. İlla izleyeceksen 240p ( en düşüğü buydu sanırım ) seçeneğinden kısa videolar izlemelisin :)

Kemal44

Asistan
Youtube vb. sitelerden video izleme. İlla izleyeceksen 240p ( en düşüğü buydu sanırım ) seçeneğinden kısa videolar izlemelisin :)

reis şu soruma cevap veririmsin?

ödüyorsan ne kadar?

?????

CptShooter

Üyecik
[MENTION=267608]Kemal44[/MENTION]
Sabit Kota Fiyatı Kullandığın Servise ( TTnet, Uydunet vs ) ve Pakete göre değişir.Yani Kotayı Aşmaz isen Ödeyeceğin miktarı paket belirler.

Neti kullanmassan bile abonelik ücretiydi oydu buydu vs vs 2-3 tl alıyorlar diye biliyorum , yani UyduNette benden alıyorlar.( Yoksa almamalılarmı ? Yav :( )

neet

Guru
Onursal Üye
reis şu soruma cevap veririmsin?

ödüyorsan ne kadar?

?????
her ay standart kullansanız da kullanmasanız da ödersiniz.
kotanızı aşarsanız da ek ücret ödersiniz..

webrettin

Profesör
Reklam flash engelleyen eklentiler var, bu eklentiler kotana olumlu etki edebilir. Çoğu site içerik yönünden zengin.Hatta bazı sitelerin flashları yükleninceye kadar site kendine gelemiyor :D