Kotalar arttımı

Bu konuyu okuyanlar

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
(öncelikle konuyu açacak yer bulamadıgım için buraya açıyorum umarım bir mahsuru yoktur)
bundan birkaç ay önce sdn de de bir çok defa konu olarak açılmıştı ttnetin tarifelerinde ki degişiklikler ama onaylandımı onaylanmadımı bir türli bulamadım
kota artırımlarından bahsediyorum örnegin
8 mbit sınırsız tarifem var 49 ödüyorum ve 15gb aşınca 512 ye düşürüyorlar bu 15 gb tın 25 e çıkçagı yazılıydı acaba çıktımı bunu bilen varsa bi zahmet yazarsanız çok makbule geçer

düşürümler ayın 20 ile 21 indi oluyor şimdi onu beklemek istemiyorum film indiricem vere bu ay baya indirdim

Not: 15 gb geçsende düşmüyor boşver diye yorum yazmazsanız sevinirim çünkü benim net nerdeyse geçtigim her ay düşüyor ve 10 gün boyunca 512 ile takılmak işkence
şimdiden teşekkürler

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
o değilde benim faturada 14 tl az geldi az önce mesaj ageldi normalde 113 tl ödemem gerekirken 99 tl geldi fatura :D

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o değilde benim faturada 14 tl az geldi az önce mesaj ageldi normalde 113 tl ödemem gerekirken 99 tl geldi fatura :D
hayret ttnet ve az fatura yok o işde bir iş vardır bir kaç ay sonra '' biz yanlış yazmışız şimdi o parayı faiziyle geri ödeyin '' derler
bu arada bilen yokmu bekliyorum indirmek için

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum bende seninle aynı tarifedeyim neti bu ay açtırdık ve bende merakla bekliyorum. Kotayı (15gb) aştığın takdirde Her ayın 20 sinden itibaren hızının 512 kb a düştüğünü söyledin. Biz 3 ortak aldık bu tarifeyi ve şimdiden kotayı aştık (50gb kadar) bakalım 20sinden itibaren düşecekmi. Bende burada bildireceğim.

needforspeed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş 15 gb düşüm hiç olmadı ortalama ayda 120 gb dosya çekiyorum...

kota yükselmesi demek fiyatların yükselmesi demek..

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
15 GB hâla 15 GB, bvir değişme olmadı. Yalnız 15 GB'ı aşınca hız düşme olayı şuan için palavra. Arada sırada düşebilir lakin geri gelir hız. Tabi hattınızda bir sorun yok ise ve Türk Telekom'a çok uzakta değilseniz. Şuan da sistem tam oturmadığı için 15 GB'dan sonra hız düşmesi pek olmuyor. Olanlardan iseniz, şansınız yok demektir.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
demekki ben şansızım benimki düşüyor ve öyle ara sıra degil ayın birine kadar 512 sistem bi bende çalışıyor demekki
bu kotaları 15 den 25 e çıkaracaklardı o işi bilen yokmu bi yardım etseniz

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510

@freewill

TTnete 2 yıl tahahüd verdiysen ilk 6 ay 15tl düşük ödüyorsun faturayı öyle bişey olabilir sendede....

FIRTINA_SEM

Asistan
Reaksiyon puanı
3
aynı konuyu bugün ben açacaktım merak ediyordum kotalar arttı mı diye öğrenmiş oldum teşekkürler

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kotalar artma mevzusu ise şu; TTNET yeni bi ADSL tarifesi hazırlayıp BTK'ya sundu. O tarifelerde internete düştü. Tarifelere göre kotalar kalkacak yada artacak, fiyatlar düşecekti. Kısaca hala BTK'da sanırım. Yürürlüğe girmedi henüz ne yazık ki. BTK'dan geri de dönmüş olabilir.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
geri dönmüş ise hemen kampanya başlatalım

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende artacak diye bekliyordum bütün hayallerim yıkıldı şimdi:sneaky2:

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bekliyoruz bizde merakla. Henüz net birşey yok. Yalın ADSL kampanyaları da yakında başlayacak. O yüzden fazla karamsar olmamak gerek.

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Şu adil kullanım saçmalığı kalksada artık 8 mbps kullansak hepmiz. 1 mbps ile 1 gb dosyayı ortalama 2 saat 20 dakikada indiriyorum, video falan izledikçe süre artıyor valla böyle çok zorlanıyoruz. Yetkililer sesimizi duyun artık :D

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya ben bu yalın adsl zırvalığını da araştırdım. Geçenlerde denk geldi bi ttnet pazarlamacısıyla konuştum. "Bu yalın adsl de telefon hattı zorunluluğu olmayacak tamam ama hattan almadıkları paranın aynısını belki daha fazlasını dsl hizmeti adı altında alacaklar" dedi. Yani boşuna umutlanmayın derim yalın adsl ye fakat belki btk da olaylar değişir başka bi anlaşmaya varırlar mı bilmem :) Şaşırt bizi ttnet..

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Şu adil kullanım saçmalığı kalksada artık 8 mbps kullansak hepmiz. 1 mbps ile 1 gb dosyayı ortalama 2 saat 20 dakikada indiriyorum, video falan izledikçe süre artıyor valla böyle çok zorlanıyoruz. Yetkililer sesimizi duyun artık :D

aynen hocam 1mbit hız adamı öldürüyor :D

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
1-kotalarda an itibariyle bir değişiklik yok.telekom böyle bir yükseltme yapsa ortalığı reklamlar aracılığıyla ayağa kaldırır,gözünüz insanlık görsün der gibi!!

2-yalın adsl'nin aslı YALAN ADSL,kimse fazla birşey umut etmesin.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
1 mbit idare ediyor ama her gün 3-4 kez arıyorlar artık 8mbit'e geçmek ister misiniz diye, savcılığa verecem artık bunları yeter yav :D

Torn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@regana
eğer sen modemi resetlemezsen yada elektrik kesilmezse sen bağlantıyı bu taraftan kapatmadığın için onlarda uzaktan remote reset yapmazlarsa 512 ye düşmezsin aynen devam edersin.

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
15 GB kotasını o kadar benimsedeki millet. Sınırsız tarifesinde kota uygulanmasına kimse ses çıkartmıyor. Yarın öbürgün, bu adamlar sınırsız diye 1 gb kota verse millet yine forumlarda kızacak sonra yine eskisine dönecek. Kaç kez aradım şikayet belirttim. TTNET şikayet edilince bir sonraki ayda daha az fatura yolluyor. Normalden fazla almışlardı benden arayıp şikayet ettim, öbür ay ki fatura daha az geldi. Ödediğim parayı dengelediler.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
15 GB kotasını o kadar benimsedeki millet. Sınırsız tarifesinde kota uygulanmasına kimse ses çıkartmıyor. Yarın öbürgün, bu adamlar sınırsız diye 1 gb kota verse millet yine forumlarda kızacak sonra yine eskisine dönecek. Kaç kez aradım şikayet belirttim. TTNET şikayet edilince bir sonraki ayda daha az fatura yolluyor. Normalden fazla almışlardı benden arayıp şikayet ettim, öbür ay ki fatura daha az geldi. Ödediğim parayı dengelediler.

O vakit, (0212)444 0 375 tuşlayın, hadii hücum. :D

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
@regana
eğer sen modemi resetlemezsen yada elektrik kesilmezse sen bağlantıyı bu taraftan kapatmadığın için onlarda uzaktan remote reset yapmazlarsa 512 ye düşmezsin aynen devam edersin.
bende diyorum benim hız niye hiç düşmüyor :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
@regana

8 Mbit'e kadar 15 GB limitli kullanıyorum. Bu aylık indirdiğim şeylerin boyutu an az 50 GB'ı bulmuştur. Modemi de defalarca kapayıp açtım ama hızım düşmedi :) Peki buna cevabın nedir :) Cevap basit TTNET bunu adam gibi takip edemiyor :)