Koşu Ayakkabısı Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Profesyonel koşucu değilim ama her gün olmasa da koşarım. O yüzden gündelik de olabilecek koşu ayakkabısı arıyorum. Ama tabii önceliğim koşu. Bütçem 300-400 TL. Aklımda Ignite Dual ve Free RN Motion Flynkit var. Önerileriniz için teşekkür ederim şimdiden ;)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ya inanma kardeşim koşu ayakkabısı vs vs. gibi şeylere. Tamamen satış politikası.
Lise yıllarında aktif spor hayatım vardı. Haftada 4 5 gün 5 ile km arası koşardım. Alanyada deniz kıyısında koşmak gibiside yoktu. Hele ki kış ayları :)
Neyse bi ara ayakkabı alıcak oldum. Koşu ayakkabılarına baktım 250 lira falan diğer beğendiğim spor ayakkabı ise 100 lira falandı işte. Neyse ikisinide aldım. Önce koşu ayakkabısı ile nasıl spor yapıp koşuyorsam yaptım. Aklımda şöyle bişey oluştu dedim diğer spor ayakkabısı ile ne farkı var ki bunun. Ertesi gün onu giydim. Hissedilir bir fark görmedim açıkcası ben. Daha sonra 250 liralık koşu ayakkabısını iade edip kendime bot ve bir spor ayakkabısı daha almıştım :) Botum hala durur yani :)
Yani benden sana tavsiye boşuna para harcama böyle şeylere. Hatta spor ayakkabısının markasıda kinetix. 2 3 sene falan götürmüştü beni. F/p ürünü :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ya inanma kardeşim koşu ayakkabısı vs vs. gibi şeylere. Tamamen satış politikası.
Lise yıllarında aktif spor hayatım vardı. Haftada 4 5 gün 5 ile km arası koşardım. Alanyada deniz kıyısında koşmak gibiside yoktu. Hele ki kış ayları :)
Neyse bi ara ayakkabı alıcak oldum. Koşu ayakkabılarına baktım 250 lira falan diğer beğendiğim spor ayakkabı ise 100 lira falandı işte. Neyse ikisinide aldım. Önce koşu ayakkabısı ile nasıl spor yapıp koşuyorsam yaptım. Aklımda şöyle bişey oluştu dedim diğer spor ayakkabısı ile ne farkı var ki bunun. Ertesi gün onu giydim. Hissedilir bir fark görmedim açıkcası ben. Daha sonra 250 liralık koşu ayakkabısını iade edip kendime bot ve bir spor ayakkabısı daha almıştım :) Botum hala durur yani :)
Yani benden sana tavsiye boşuna para harcama böyle şeylere. Hatta spor ayakkabısının markasıda kinetix. 2 3 sene falan götürmüştü beni. F/p ürünü :)
Aklımda bu soru vardı :) Acaba bi farkı var mı? Diye. Görünüş olarak da bi fark görmedim acaba başka ayakkabılara mı yönelsem :rolleyes:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Aslında düz spor ayakkabısı ile koşu ayakkabısı arasında çok fark var fakat biz genelde piyasada bulunan standart spor aykkabısı ile yetiniyoruz bene ufak bir araştırma yap uygun olana bak madem koşu sporu ile ilgileniyorsun çünki insanlar günlerinin çoğunu ayakları üzerinde gecirir yanlış ayakkabı ayaklarında ve eklem yerlerinde rahatsızlığa sebeb verebilir
--- Gönderi Güncellendi ---
Koşu Ayakkabısı Nasıl Seçilir?
birde sayfa önerisi yapalım sana

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Aslında düz spor ayakkabısı ile koşu ayakkabısı arasında çok fark var fakat biz genelde piyasada bulunan standart spor aykkabısı ile yetiniyoruz bene ufak bir araştırma yap uygun olana bak madem koşu sporu ile ilgileniyorsun çünki insanlar günlerinin çoğunu ayakları üzerinde gecirir yanlış ayakkabı ayaklarında ve eklem yerlerinde rahatsızlığa sebeb verebilir
Koşu Ayakkabısı Nasıl Seçilir?
birde sayfa önerisi yapalım sana
Teşekkürler hocam :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Lescon markasını tavsiye ederim Hem hesaplıdır, hem de kalitelidir. Bir tane yıllanmış ayakkabım var; antreman, koşu, yürüyüş gibi her aktivitede kullandım. Hatta mat ve klasik siyah görünümüyle hiç sırıtmadığı için normal gündelik kullanımda da kullanmışlığım vardır. Hala sapasağlam duruyor emektar.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Sketcher modellerine bak en rahat o ayakkabılar

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
hocam bütçeni biraz çıkarabilirsen ultra boost önerebilirim benim gibi 140 kilo birisi bile rahatlıkla hiç yorulma hissetmeden depar atabiliyo.
UYARI: ultra boost kullandıktan sonra başka ayakkabı kullanamayabilirsin.
bu arada bazı arkadaşlar skechers önermiş uzak durmanı önerebilirim. ilk ay iç kumaşı, 6. ay astarı parçalandı tüketici hakem heyetinden paramı aldım.
Lescon markasını tavsiye ederim Hem hesaplıdır, hem de kalitelidir. Bir tane yıllanmış ayakkabım var; antreman, koşu, yürüyüş gibi her aktivitede kullandım. Hatta mat ve klasik siyah görünümüyle hiç sırıtmadığı için normal gündelik kullanımda da kullanmışlığım vardır. Hala sapasağlam duruyor emektar.
bi geziyim dedim mağazayı en pahalı modeline bakıyorum iç astarı ayağıma batıyor dedim niye böyle, orası hatalı üretilmiş birçok kullanıcı şikayet ediyor dedi çalışan. başka bir modelde de yürürken arka kısım topuğun altına sıkışıyor.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Aslın da Kerem'in incelemesini yapacagı bir ürün vardı yeni aldığı bir incelemesini çekerse tabi ona bakmanı öneririm.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
hocam bütçeni biraz çıkarabilirsen ultra boost önerebilirim benim gibi 140 kilo birisi bile rahatlıkla hiç yorulma hissetmeden depar atabiliyo.
UYARI: ultra boost kullandıktan sonra başka ayakkabı kullanamayabilirsin.
bu arada bazı arkadaşlar skechers önermiş uzak durmanı önerebilirim. ilk ay iç kumaşı, 6. ay astarı parçalandı tüketici hakem heyetinden paramı aldım.

bi geziyim dedim mağazayı en pahalı modeline bakıyorum iç astarı ayağıma batıyor dedim niye böyle, orası hatalı üretilmiş birçok kullanıcı şikayet ediyor dedi çalışan. başka bir modelde de yürürken arka kısım topuğun altına sıkışıyor.
Önerin için teşekkürler ama bütçemi arttıramam. Zaten bütçemi fazlasıyla arttırdım.
Aslın da Kerem'in incelemesini yapacagı bir ürün vardı yeni aldığı bir incelemesini çekerse tabi ona bakmanı öneririm.
Kerem kim? Enginar mı?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Önerin için teşekkürler ama bütçemi arttıramam. Zaten bütçemi fazlasıyla arttırdım.
o zaman ultra boostun rahatlığına en yakın bu modeli önerebilirim
SUPERNOVA GLIDE 9 AYAKKABI
%80 boost oranı var ve birçok boosttan daha rahat.
boyner istinye parkta sipariş verdim 220 tlye 2 haftaya gelcekti vazgeçip siparişi iptal ettim hala orda olması lazım 42.5 sipariş etmiştim
herhangi bi adidas mağazasında deneyip sitesindende sipariş verebilirsin.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
o zaman ultra boostun rahatlığına en yakın bu modeli önerebilirim
SUPERNOVA GLIDE 9 AYAKKABI
%80 boost oranı var ve birçok boosttan daha rahat.
boyner istinye parkta sipariş verdim 220 tlye 2 haftaya gelcekti vazgeçip siparişi iptal ettim hala orda olması lazım 42.5 sipariş etmiştim
herhangi bi adidas mağazasında deneyip sitesindende sipariş verebilirsin.
Boost olayı nedir hocam?

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Boost olayı nedir hocam?
seni itiyo yürürken veya koşerken. tam olarak bilgiyi burdan alabilirsin.
teknik olarak açıklaması bu:
"Her adımda enerji geri dönüşümü sağlayan devrim niteliğinde üstün yastıklamalı boost™ orta taban bulunur. adidas Primeknit mükemmel örgü saya, ayağın değişen şekline uyum sağlar. Kafes yapısı ile ayağı destekler."
ama ben kendi deneyimimi yazacak olursam şöyle diyim sünger düşün ama biraz daha sağlam bi sünger ve üzerinde yürüyosun. mükemmel birşey. bence dene ayakkabıyı en kötü tecrübe etmiş olursun.
boost almadan önce 20 ye yakın ayakkabı denedim boostu deneyince 1 sn düşünmeden aldım aradaki rahatlık farkını anlatabilmişimdir umarım

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
seni itiyo yürürken veya koşerken. tam olarak bilgiyi burdan alabilirsin.
teknik olarak açıklaması bu:
"Her adımda enerji geri dönüşümü sağlayan devrim niteliğinde üstün yastıklamalı boost™ orta taban bulunur. adidas Primeknit mükemmel örgü saya, ayağın değişen şekline uyum sağlar. Kafes yapısı ile ayağı destekler."
ama ben kendi deneyimimi yazacak olursam şöyle diyim sünger düşün ama biraz daha sağlam bi sünger ve üzerinde yürüyosun. mükemmel birşey. bence dene ayakkabıyı en kötü tecrübe etmiş olursun.
boost almadan önce 20 ye yakın ayakkabı denedim boostu deneyince 1 sn düşünmeden aldım aradaki rahatlık farkını anlatabilmişimdir umarım
Hocam dediğinize göre işe yarayan bir şey. Mağazaya gidersem denemeyi düşünüyorum hoşuma giderse alacağım :) Teşekkürler.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Adidas mağazasında Energy Boost 3' ü denedim gerçekten güzel bir hissiyatı boost'un. Orta taban iyi hoşta üst kısım ayağıma rahat gelmedi. Ardından nike mağazasına gittim orada Pegasus 34'ü önerdiler fiyatı bütçemi biraz aşıyor ama onu denedim ayağı öyle rahat hissettiriyor ki çorap giyiyor gibi hissettim. Pegasus 34 almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim ;)

kamarlex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pegasus 34 dusunuyorum demissin aldinmi rahatmi ozellikle adidas energy boost tan dahami rahat son olarak sağlammı

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Pegasus 34 dusunuyorum demissin aldinmi rahatmi ozellikle adidas energy boost tan dahami rahat son olarak sağlammı
3 Ay önce aldım. Pegasus 33 ile fazla fark olmadığından 33 aldım. Çünkü aralarında 100TL gibi bir fiyat farkı vardı. Şuan sağlam. Algıda seçicilik midir bilmiyorum ama sokağa çıksam en az 1 2 kişide görüyorum. Energy Boost yürürken rahatlık sağlıyor. Köpük tabanları gerçekten işe yarıyor. Ama Pegasus 33-34 serisinin gerçekten süper olduğu konu ergonomisi. Ayağa cuk oturuyor. Tam sarıyor, terletmiyor, sıkmıyor...
Yani kısaca Pegasus 33 günlük kullanım için de oldukça ideal. Sırf koşu veya yürüyüş için alacaksan Energy Boost seçebilirsin.

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
adidasın hava yastıklı ayakkabıları var.yürüyüş için çok ideal.resmen yürürken beni uçuruyor :D
mesela diğer günlük aykkabılarda hızlı yürüdüğümde ayaklarımle bacakalrımın birleştiği üst tarafta ağrılar oluşuyor .zorlanıyorum