KOSGEB e-ticaret destek

Bu konuyu okuyanlar

Mavisiniz78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, uzun zamandır aklımda olan ama gelirim olmadığı icin piyasaya suremedigim projemin artık peşinden koşmaya karar verdim.

Bir e-ticaret sitesi yazılımı satin alarak toplu olarak satın aldigim ürünleri komisyonlu instagram,facebook, web sitemiz üzerinden satışa sunabileceğim bir firma kurma fikrim var. Günümüzde gittigidiyor, n11 ,sahibinden gibi sitelere güvenen insanlar çoğunlu milyonlara ulaşıyor. Bende bu ise atildigimda müşterimin benden alacağı ürünü sanki mağazadan gozuyle görüp alacagi gibi guvenim alisveris yapması için vede güvenilen alış-veriş sitelerin içersinde yer almak.

Ve kurmuş olacağım site ismiyle bir dükkan açıp elemanlarımın müşterilerime o çatı altında destek vermesi.
- Canlı destek , whatsap destek elemanı
-Urun hazırlama ve kargoya teslim işleviyle ilgilenicek eleman.
-Sipariş geldiği zaman ödeme yaptığını gördüğü zaman onaylama, ve siparişleri takip etme elemanı.

(NOT: YIL OLARAK 20 YAŞINDAYIM. ASKERLIGIMI HENÜZ YAPMADIM. PROJEM YOLUNA GIRDIGI ZAMAN BEDELLI OLARAK YAPACAĞIM. )

Bu söylediğim iş fikrime kosgeb destek de bulunur mu. Detaylı bir şekilde bilgilendirilirse hem ben hemde bu iş fikrini gerçekleştirme aşamasındaki arkadaşlara da yararlı olursa çok sevinirim.

kaptaniye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, uzun zamandır aklımda olan ama gelirim olmadığı icin piyasaya suremedigim projemin artık peşinden koşmaya karar verdim.

Bir e-ticaret sitesi yazılımı satin alarak toplu olarak satın aldigim ürünleri komisyonlu instagram,facebook, web sitemiz üzerinden satışa sunabileceğim bir firma kurma fikrim var. Günümüzde gittigidiyor, n11 ,sahibinden gibi sitelere güvenen insanlar çoğunlu milyonlara ulaşıyor. Bende bu ise atildigimda müşterimin benden alacağı ürünü sanki mağazadan gozuyle görüp alacagi gibi guvenim alisveris yapması için vede güvenilen alış-veriş sitelerin içersinde yer almak.

Ve kurmuş olacağım site ismiyle bir dükkan açıp elemanlarımın müşterilerime o çatı altında destek vermesi.
-Sipariş geldiği zaman ödeme yaptığını gördüğü zaman onaylama, ve siparişleri takip etme elemanı.

(NOT: YIL OLARAK 20 YAŞINDAYIM. ASKERLIGIMI HENÜZ YAPMADIM. PROJEM YOLUNA GIRDIGI ZAMAN BEDELLI OLARAK YAPACAĞIM. )

Bu söylediğim iş fikrime kosgeb destek de bulunur mu. Detaylı bir şekilde bilgilendirilirse hem ben hemde bu iş fikrini gerçekleştirme aşamasındaki arkadaşlara da yararlı olursa çok sevinirim.

Hıı hıı evet KOSGEB, bildiğim kadarı ile yazılıma destek sunuyor.

drc38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikli olarak bu sitelerin kuruluş hikayesine bakmanı tavsiye ederim ondan sonra bu işe atıl. satıcağın ürünü nasıl alacaksın senet veya çekle çalışmıyorlar ilk başta nakit para istiyorlar güven olunca yani o sektör biraz para istiyor. uygulama yazılım kücük meblalara çözülür ama gerisi masraf.

kosgeb destek veriyor ama önce şirketinizin olması gelip bakıyorlar gelir sunman gerekiyor işyeri olduğuna dair evrak vs vs

Kosgeb

KOSGEB Başkanlığı / Resmi Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
6

Öncelikle KOSGEB hangi sektörlere destek veriyor bunları incelemelisiniz, NACE kodları içerisinde şu linke Desteklenen Sektörler Liste - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı girip size uyup uymadığını kontrol edebilirsiniz.
Ben cevap olrak 47.91 kodu ile desteklediğini görüyorum.

Girişimci olmak, kendi işinin patronu olmak istiyorsan izlemen gereken adımlar şunlar,

İlk olarak Tamamen ücretsiz olan ve KOSGEB resmi internet adresinde yayımlanan ayarlanan yer ve tarihlerde “UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ” sertifikası alman gerekiyor.
İkinci olarak ise, işini kurup resmi açılışı yapman gerekiyor.
Bu süreçte açılış masrafları, ofis, yazılım donanım giderleri, varsa eleman ya da kira giderlerini faturalandırıp sana en yakın KOSGEB Birimine başvuru yapıyorsun.
UNUTMADAN KOSGEB direk para vermez, önce işini kurup masraflarını yaparsın daha sonra ise gider kalemlerinin hepsini faturalandırıp KOSGEBe başvurursun ve desteği alırsın.

Detaylı inceleme şurada: Girişimcilik Destek Programı - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı
Bu bölümde Mevzuat>Uygulama Esaslarını tıklarsan kafanda ki tüm soru işaretlerini gidermiş olursun.

Kadir Yunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
KOSGEB e ticarete destek oluyor mu?

Son mesajlar