Korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Miraç71

Asistan
Korsan bildiğiniz üzere hem emek hem de ürün hırsızlığıdır ancak çoğu korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana göre bu kavram saçmalıktan başka bir şey değil sanki biri gelip onların kafasına silah dayayıp "700 TL ye oyun alacaksın lan" mı diyor? Hayır. 10-20-50-100 TL lik oyunlar, epic games in verdiği beleş oyunlar, gamepass sistemi dururken kendilerini 700 TL lik oyunu almak zorunda gibi görüyorlar. Sizin düşünceniz nedir?

ozciceky

Profesör
Şirketlerin de ülkelerin satın alma gücüne bakarak fiyatlama yapması daha iyi olur. Ki bunu hiçbir şekilde korsan program kullanmayan bir kişi olarak yazıyorum.

ozciceky

Profesör
Saçmalık. Oyun oynamak zorunda değil kimse. Pahalı diye korsan oynamak ne ya ?

Garantisiz, imeisiz getirilen kaçak telefonlarla aynı şey bence.

Kaçak ancak insafsız vergiler yüzünden artar. Eğer ülkenin mantıklı bir vergi sistemi olsa idi kimse kaçağa bu kadar yüklenmezdi. Ya da senin ülkende üretilen raki Almanyada yarı fiyatsa bu işte bir gariplik vardır.

alpotter

Profesör
Kaçak ancak insafsız vergiler yüzünden artar. Eğer ülkenin mantıklı bir vergi sistemi olsa idi kimse kaçağa bu kadar yüklenmezdi. Ya da senin ülkende üretilen raki Almanyada yarı fiyatsa bu işte bir gariplik vardır.
Alakası yok.
Ne gerek var oyuna o kadar para vermeye, bedavaya korsan oynarım diyen vardır ama ne gerek var yemeğe o kadar para vermeye, acıkırsam bedavaya çöpten bulurum diyen yoktur.

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
Oyun fiyatları bahane bugün oyun fiyatını bahane ederler yarın araba fiyatını öbür gün bir başkasını sonuçta oyun yaşamını idame etmesi için gereken bir şey değil sonuçta. İlla oynamak istiyorsa fiyatının düşmesini bekler kampanya bekler para biriktirir sonuçta ölmez oynamadı diye.

Mehmet_Emir

Asistan
Hiç kimse için bir oyunu oynamak şart değildir o yüzden yaptığının sırf eğlenmek için bir şey çalmakla aynı olduğunu düşünüyorum.

Bear

Öğrenci
Sadece oyunlar için değil aynı zamanda hiçbir üründe korsan kullanmamak gerekir. Elimden geldiğince buna özen gösteriyorum. Her şeyin yasalı, lisanslısı iyidir.
Dediğiniz gibi 700 TL veremem deyip korsan kullanmak ilginç. :) Özrü kabahatinden büyük.