"Korsan"ı tercih ediyoruz

deatmania

Rektör
Türkiye'de geçen yıl korsan yazılım kullanma oranı yüzde 62 oldu, 3 bilgisayarın 2'sine korsan yazılım yüklendi.

İşyeri Yazılım Birliği (BSA), geçen yıl Türkiye'deki korsan yazılım kullanma oranının yüzde 62 olduğunu açıkladı.

BSA'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2011 yılında korsan yazılım kullanma oranı önceki yıla göre değişmeyerek yüzde 62'de kaldı. Geçen yıl 3 bilgisayarın 2'sine korsan yazılım yüklenirken, bu oranların ekonomiye zararının 526 milyon dolar olduğu bildirildi.

BSA tarafından global yazılım korsanlığına ilişkin bu yıl dokuzuncusu yapılan araştırma, dünyanın önde gelen bağımsız araştırma şirketlerinden IDC ve Ipsos Public Affairs işbirliği ile yürütüldü.
Bu yılki çalışmaya dünya bilgisayar pazarının yüzde 82'sini oluşturan 33 ülkeden 15 bin bilgisayar kullanıcısı katıldı.

Araştırmaya göre bazı ülkelerdeki korsan yazılım kullanım oranları ise şöyle:
''Çin yüzde 77, Japonya yüzde 21, Belçika yüzde 24, Fransa yüzde 37, Almanya yüzde 26, Yunanistan yüzde 61, Polonya yüzde 53, Romanya ve Rusya yüzde 63, Suudi Arabistan yüzde 51, İsrail ise yüzde 31.''

Kaynak

Bilgili99

Profesör
İşlerine gelimiyorsa o kadar da satamazlar ya fiyatları düşürecekler yada açık kaynağa teslim olacaklar.

mustang

Dekan
Sözde Korsan ile mücadele eden MÜYAP ın yaptıklarıda ortada.
Bunları görünce tabii korsan kullanırım.(Müzik,Albümler için)
Madem ucuz satın alalım.

fatihcamli

Doçent
yavakadesim ojinal alıp ta paranın dışarı cıkması.. olmuyormu bak ojinal almıyoruz para içeridekalıyor 526 milyon türkiyeniin cebinde birde bu paranın dışarı cıktıgını düşün :)
kriz krizzzz...

NT1

Doçent
o zamansa FREE olan alternatıflerı secmeleyız ve neredeyse tum programların alternatıflerı var

Webkurum

Profesör
Virus programi haric korsan kullaniyorum. Oda sakata gelmeyelim diye. Cogu sakat oluyor ilerde cikiyor kokusu. Kullandigim programlara aylik ucretle uye olsam bi bin dolar veririm heralde. Ya dusureceksin surum yapicaksin yada piyasadan korsanla cekilmek zorunda kalacaksin. Secim onlarin..

warhead

Doçent
Şu zaman kadar sadece COD MW2 orjinal aldım :) birde hediye laptopum orjinal win7 home premium geldi işte orjinalliğim bu kadar :) ha diablo 3 orjinal almayı düşünmüyor değilim ama :p

Jibbs

Doçent
valla hocam ben orjinal win 7 home basic kullanıyorum
hatta bi ara satmaya kalktım şuan halen satma düşüncesi içerisindeyim
anti virüs haricinde korsan kullanmam ya :D

Kadima

Rektör
Çin'de 800 milyon kişi korsan kullanıyormuş Türkiye'de sadece 38 milyon kişi kullanıyor çok mu? :D

Son mesajlar