Koronavirüs'ünden Korunmak İçin En Uygun Sıcaklık

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs ile ilgili bir sır daha açığa kavuşturuldu. Hong Kong Üniversitesi'nde bilim insanları tarafından yapılan araştırmalarda, koronavirüsün 4 derecelik ısıda uzun süre aktif kalmayı sürdürdüğü ortaya çıktı.

resized_3fe10-f6720479corona_virus_1.jpg

Dezenfeksiyon yapılmazsa etkisi 14 gün sürüyor
Medrxiv sitesinde yayınlanan verilere göre araştırmacıların çıkardığı sonuçlar, koronavirüsün 4 derecelik sıcaklıkta uzun süre stabil kaldığını, dezenfeksiyon yapılmaması durumundaysa etkisinin ancak 14 gün sonra düşmeye başladığını ortaya koydu.

70 derece sıcaklıkta 5 dakikada kayboluyor
Bunun yanı sıra koronavirüsün yüksek ısılara dayanamadığı ve 70 derece sıcaklıkta 5 dakika içinde etkisini yitirdiği kaydedildi.​

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
70 dereceye bile 5 dakika direniyorsa yaz sıcakları da bizi kurtarmayacak desenize

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Eve girer girmez elektrikli sopanın önünde tavuk gibi 2, 3 dk dönüyorum.
Hahaha, ilk eller yıkansın, dezenfekte sağlansın dışarıdan gelen kıyafetler makinaya atılsın sonra devam :)

70 dereceye bile 5 dakika direniyorsa yaz sıcakları da bizi kurtarmayacak desenize
70 derece o 5 dakika dayanıyorda bi dayanabilir miyiz acaba

tek çare var o da sauna ;)

Bak işte bu doğru bu müthiş bir plan.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Virüs bir şekilde kendini yeniliyor. Bizler hepimiz dünyayı yok ettik bilerek yada bilmeyerek ve cezası da bu iyi geceler.

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Lanet olsun korona virüs var sokaklarda geziyorum

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Cansız nesneler üzerinde bir günden fazla barınamayacağını zannediyordum, bunu öğrenmem iyi oldu. Ya bu virüs çok namert bişey, Allah korusun cümlemizi.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Virüs bir şekilde kendini yeniliyor. Bizler hepimiz dünyayı yok ettik bilerek yada bilmeyerek ve cezası da bu iyi geceler.
Dünya hakkını her zaman geri alır. Önemli olan şimdi almasını engellemek :)

Cansız nesneler üzerinde bir günden fazla barınamayacağını zannediyordum, bunu öğrenmem iyi oldu. Ya bu virüs çok namert bişey, Allah korusun cümlemizi.
Her türlü önlemi almakta fayda Allah yardımcımız olsun.