Koronavirüs zamanında inatla dışarı çıkanlar hakkında

Koronavirüs zamanında inatla dışarı çıkanlar hakkında tüm düşünceleriniz neler ve sizce bunlara ne yapılması gerekiyor?

Semih10

Doçent
Yasaklı
Koronavirüs zamanında inatla dışarı çıkanlar hakkında tüm düşünceleriniz neler ve sizce bunlara ne yapılması gerekiyor?
-İlk olarak para cezası ağırlaştırılmalı
-Israrla çıkmaya devam ederse ve güvenlik güçlerine direnirse gözaltına alınmalılar ve adli işlem başlatılmalı

Strasza

Profesör
taraftarların demir tellerle tribünde tutulduğu bir toplum bu. rica ya da tavsiye işe yaramaz.

DKN NZY

Rektör
Bu hastalık bulaşıcı markketteki bisküvi ile bile bulaşabilir

Sivri sinekler belki taşıyabilir
Göçmen kuşlarda riskli hayvanlar dan bulaşmıyor diyorlar ama mümkün bir olasılık

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Canı sıkıldı diye çıkıyorsa

_Zaur_

Dekan
Karantin filan bitsin. Göğüslerine vurarak övünecekler Bana karantin filan işlemedi.

Eğer sağ salamat atlatabilirlerse virüs devrini tabii. :D

EinştayN

Profesör
Bence o şekilde dışarı çıkanları korona virüsten yatan yoğun bakımdaki hastaların bakımına vermeliler adil olan budur.

Hayvanlardan bulaşması şöyleymiş, normalde herhangi bir virüs de hayvandan insana geçmiyormuş, mutasyon geçirmesi ve insan bedenine adapte olması gerekiyormuş. Yani eğer bu virüs mutasyon geçirmezse sizden veya herhangi birinden herhangi bir hayvana bulaşmazmış yani ondan da başka bir insana geçmezmiş. Bunları uzman bir veterinere, kedimin aşısını yaptırmaya gittiğimde sorup öğrenmiştim ne kadar doğrudur bilemiyorum ama.

DKN NZY

Rektör
Buna yaşamak denirse evet :p
İdare edeceğiz artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayvanlardan bulaşması şöyleymiş, normalde herhangi bir virüs de hayvandan insana geçmiyormuş, mutasyon geçirmesi ve insan bedenine adapte olması gerekiyormuş. Yani eğer bu virüs mutasyon geçirmezse sizden veya herhangi birinden herhangi bir hayvana bulaşmazmış yani ondan da başka bir insana geçmezmiş. Bunları uzman bir veterinere, kedimin aşısını yaptırmaya gittiğimde sorup öğrenmiştim ne kadar doğrudur bilemiyorum ama.
Doğru mutasyonla taşınabiliyor