Koronavirüs olmuş olma ihtimalim ne olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Arkadaşlar merhaba.
Biliyorum başlığın biraz saçma olduğunu ancak bazı tereddütlerim var, bunları sizinle paylaşmak istedim.

Arkadaşlar yaklaşık 2 gün önce kendimde koronavirüs olduğunu düşünmeye başladım(birtakım belirtiler var) ve bu düşünce her ne kadar dış dünyaya belirtmesem de aslında içten içe aklımı yiyor.

Belirtilere geçersek;
- Ağır olmayan bir nefes darlığı
- Boğazlarda şişme(ağrı yok)

Yaklaşık 4 gündür her gün düzenli bisiklet turu yapıyorum(Yaklaşık 1-2 saat). Halsizlik mevcut değil. Kendimi gayet iyi hissediyorum.

Boğaz ağrısında şundan dolayı olduğunu düşündüm;

O gün bir bakkaldan soğuk su içmiştim, belki ondan olabilir.

Sizce koronavirüs ile karşılaşmış olma ihtimalim yüksek midir?

Arkadaşlar dediğim gibi biraz saçmalamış olabilirim. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi geceler.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Arkadaşlar merhaba.
Biliyorum başlığın biraz saçma olduğunu ancak bazı tereddütlerim var, bunları sizinle paylaşmak istedim.

Arkadaşlar yaklaşık 2 gün önce kendimde koronavirüs olduğunu düşünmeye başladım(birtakım belirtiler var) ve bu düşünce her ne kadar dış dünyaya belirtmesem de aslında içten içe aklımı yiyor.

Belirtilere geçersek;

Yaklaşık 4 gündür her gün düzenli bisiklet turu yapıyorum(Yaklaşık 1-2 saat). Halsizlik mevcut değil. Kendimi gayet iyi hissediyorum.

Arkadaşlar dediğim gibi biraz saçmalamış olabilirim. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi geceler.
Bende 4 - 5 gün önce ateş, boğaz ağrısı, halsizlik vs. vardı ama Allah'tan bir sıkıntı olmadı ve şimdi iyiyim, sağlık ocağına gidip muayene ol, eğer durum sonraki günlerde beter olursa o zaman test yapmakta yarar var. Allah şifa versin inşallah.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
geçmiş olsun , test falan yaptır bence
Bende 4 - 5 gün önce ateş, boğaz ağrısı, halsizlik vs. vardı ama Allah'tan bir sıkıntı olmadı ve şimdi iyiyim, sağlık ocağına gidip muayene ol, eğer durum sonraki günlerde beter olursa o zaman test yapmakta yarar var. Allah şifa versin inşallah.
@Görkeem
@Allah’ın Kulu

Arkadaşlar açıkçası kendimi o kadar da kötü hissetmiyorum, ama kıllandım işte.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Çok fazla bir belirti yok, yakalandığınızı zannetmiyorum, zaten 1-2 gün içerisinde varsa eğer belirtiler git gide artmaya başlayacaktır.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Kendimden öte ailem için daha çok korkuyorum. Büyükler daha çok etkileniyor.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
O yaşlarda fazla belirti göstermezsiniz, farketmeden atlatırsınız, taşıyıcı olabilirsiniz
Aslında hasta olduğum zaman biraz ağır atlatırım,
Grip olduğum vakit penisilinleri yerim genelde.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aslında hasta olduğum zaman biraz ağır atlatırım,
Grip olduğum vakit penisilinleri yerim genelde.
Eğer git gide ağırlaşıyor ise kendinizi karantinaya almanızda fayda var hocam, geçmiş olsun şimdiden inşallah corona değildir, kalabalık bir şehirde mi yaşıyorsunuz?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Eğer git gide ağırlaşıyor ise kendinizi karantinaya almanızda fayda var hocam, geçmiş olsun şimdiden inşallah corona değildir, kalabalık bir şehirde mi yaşıyorsunuz?
Maalesef kalabalık bir şehirdeyim.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
En yaygın semptomlar:
ateş
kuru öksürük
yorgunluk

Daha az yaygın semptomlar:
Ağrı ve sızılar
boğaz ağrısı
ishal
konjunktivit (kırmızı göz)
baş ağrısı
tat veya koku kaybı.
ciltte kızarıklık veya el veya ayak parmaklarında renk değişikliği

Ciddi belirtiler:
nefes almada zorluk veya nefes darlığı
göğüs ağrısı veya basıncı
konuşma veya hareket kaybı

*Ciddi semptomlarınız varsa, derhal tıbbi yardım isteyin.

*Bir kişiye virüs bulaştıktan sonra semptomların ortaya çıkması ortalama 5-6 gün sürer, ancak bu 14 güne kadar sürebilir.

Yukarıdakiler bir dip not olarak dursun. Bunlar işin bir boyutu, bir de koronafobi boyutu var. Kişi tamamen ürkek hareket eder, orantısız tepkiler verir, koronavirüs ile ilgili şakayı dahi kaldıramaz, en yakınından bile şüphelenir. Aslında hepimiz bu endişeleri az-biraz taşıyoruz ve karşı tarafın anlamayacağı ya da beklemediği şekilde tuhaf davranabiliyoruz. ;) Soğuk kanlı ol ve normal yaşamına devam et ancak bu salgının belirtilerini de aklından çıkarma, derim. Geçmiş olsun.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar merhaba.

Belirtilere geçersek;

kendini bi odaya kapat nane limon falan iç grip ilacı iç 1 gün falan
dinlen sıcak şeyler iç
uyarı ilaçla nane limon içme
sarımsak varsa 1 diş ezip sonra içine su katıp 10 dk bekle onu iç

bunlar geçirmezse git bi doktora görün

ama ilk dediklerimi yap yoksa boşu boşuna doktora gitmiş olursun

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
kendini bi odaya kapat nane limon falan iç grip ilacı iç 1 gün falan
dinlen sıcak şeyler iç
uyarı ilaçla nane limon içme
sarımsak varsa 1 diş ezip sonra içine su katıp 10 dk bekle onu iç

bunlar geçirmezse git bi doktora görün

ama ilk dediklerimi yap yoksa boşu boşuna doktora gitmiş olursun
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Hocam ayrıca fark ediyorum da kimse seviyesiz espri yapmıyor. Başka bir yer olsaydı sizin bu durumunuzu tiye alırlardı. Başıma geldi ordan biliyorum. Bu da sdn forum farkı olsa gerek

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaşlar merhaba.

Belirtilere geçersek;

Saçma falan değil. Dediğiniz belirtiler covid’de de bulunuyor.

Moralini bozmak istemem ama covid riski taşıyor olabilirsin. Ben nefes darlığı çekersem direk şüphelenirim ve kısa süre içinde test yaptırmaya giderim. Benim önerim de bu (test yaptır)

Yinede bu dediğim benim tahminim. Doğru olabileceği gibi yanlış ta olabilir. Özelden de birkaç şey söyleyeceğim.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734

Moralini bozmak istemem ama covid riski taşıyor olabilirsin. Ben nefes darlığı çekersem direk şüphelenirim ve kısa süre içinde test yaptırmaya giderim. Benim önerim de bu (test yaptır)

Yinede bu dediğim benim tahminim. Doğru olabileceği gibi yanlış ta olabilir. Özelden de birkaç şey söyleyeceğim.
Dediklerinize katılıyorum.
Ancak günlük yaşantımda beni rahatsız etmiyor aslında. Sadece biraz endişelendim.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959

Yaw kara korku verme çocuğa. Gece rahat uyusun. Yarına bir şeyi kalmaz. Hem daha genç. Gençlere öyle kolay kolay işlenecek bir virüs değil bu. Yaşlılar daha tehlike de. Konu sahibi hocam siz beni dinleyin. Gözlerinizi kapatın. Öyle şeyler düşünmeyin. İnsan düşündükçe başına geliyor normalde. Negatif enerjileri üstünüzden atın. Pozitif olun. Gelecek günlerimiz var

Reaksiyon puanı
2
Yaklaşık 15 gün önce ben de hergün bisiklet turuna çıkıyordum su gibi terleyip üstüne soğuk su içiyordum ve bende de aynı belirtiler oldu boğaz ağrısı ve hafif nefes darlığı bence normal ama kendini iyi izlemelisin belirtiler artıp ağırlaşırsa test yaptır bence.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Yaw kara korku verme çocuğa. Gece rahat uyusun. Yarına bir şeyi kalmaz. Hem daha genç. Gençlere öyle kolay kolay işlenecek bir virüs değil bu. Yaşlılar daha tehlike de. Konu sahibi hocam siz beni dinleyin. Gözlerinizi kapatın. Öyle şeyler düşünmeyin. İnsan düşündükçe başına geliyor normalde. Negatif enerjileri üstünüzden atın. Pozitif olun. Gelecek günlerimiz var
Her ne kadar covid kısmında negatif olmak istemesem de bunu belirtmem gerekirdi.

Çocuk yaşlı farketmez. Nefes alabilen her insan bunu kapabilir. (Hayvanlar da var ama o ayrı bir konu)

Asıl mesele bağışıklık sistemi. Eğer bağışıklığı iyiyse ve virüsü kaparsa büyük ihtimalle sorunsuz bir şekilde atlatır. Sonicdash iyi bir bağışıklığa sahip diye varsayıyorum.

Yaşlılar,çok küçükler ve bazı hastalıklı insanların bağışıklığı zayıf olduğu için virüs daha tehlikeli olacaktır.

Benim tahminime göre Sonicdash covidli olsa bile kendisi bunu rahatlıkla atlatır. Yalnız virüsü kapmışsa çevresindekilerden uzak durması lazım. Hele hele yaşlı,çok genç(bebek) ve hastalıklı insanlardan uzak durması lazım.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Arkadaşlar merhaba.

Belirtilere geçersek;

Söylediğiniz gibi soğuk sudan dolayı boğaz ağrınız olabilir. Bundan dolayı hemen hastaneye gidip test yaptırmanızı önermem çünkü şu anda sizde korona yoksa bile hastaneye gittiğinizde bulaşma olasılığı çok yüksek.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Kendini de bu şekilde psikolojik olarak çok kasma. Bence git test falan yaptır yoksa hem psikolojik olarak, hem de beden olarak rahatsız olup vesvese gelir. Buna seni aşırı bir şekilde rahatsız eder

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
erkeklerinicsesi-20200824-0001.jpg