′Koronavirüs cezası imamı öldürdü′ iddiasına Kaymakamlık’tan yanıt

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
İmam Osman Çilenti'nin, müftülükle arasında sorunlar olduğu için 'ceza olarak' Covid-19'dan hayatını kaybedenlerin cenazesini yıkamakla görevlendirildiği öne sürüldü. Çilenti'nin bu sırada kendisinin de Covid-19'a yakalanarak yaşamını yitirdiği iddiasına Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma başlattı. Konuya ilişkin açıklama yapan Siverek Kaymakamlığı ise söz konusu iddiaları yalanladı. Kaymakamlık açıklamasında "cezalandırmaya yönelik görevlendirildiği" iddiasının asılsız olduğu ve soruşturmanın devam ettiği söylendi.

AxEx

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
kendinizi geliştirebilirsiniz içerikler güzel ama
hatta ilk olarak sözcü gibi kaynaklardan haber yapmayabilirsiniz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Dilaracım, yalanlanmış bir haberi niye yayınlarsın anlamadım. Haber kaynağı SÖZCÜ'yse zaten on kez düşünüp öyle karar vereceksin. Özellikle dini konularda yalan ya da en azından çarpıtma konusunda nirvanaya ulaşmış bir ceride-i kezzab, vesselam! :)

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
yandaş medya neyse sözcü de aynı

bende inanmam ama hergünde bakmadan geçmem

olayları iki taraftan takip etmek lazım birileri şebeklilde alleme cihan olmuş tek taraflı bakmamak lazım

zamanında amerikan başkanın bir sözü vardı ya yanımdasın ya karşımda şimdiki tüm medyamızda aynen bu durumda

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Dilaracım, yalanlanmış bir haberi niye yayınlarsın anlamadım. Haber kaynağı SÖZCÜ'yse zaten on kez düşünüp öyle karar vereceksin. Özellikle dini konularda yalan ya da en azından çarpıtma konusunda nirvanaya ulaşmış bir ceride-i kezzab, vesselam! :)
Seyyah amcacım, olay büyük yankı uyandırmıştı bu yüzden son gelişmelerle paylaşıyorum. Kaymakamlığın yalanlaması değil gerçeğin soruşturma sonunda ortaya çıkması önemli.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Seyyah amcacım, olay büyük yankı uyandırmıştı bu yüzden son gelişmelerle paylaşıyorum. Kaymakamlığın yalanlaması değil gerçeğin soruşturma sonunda ortaya çıkması önemli.
Dilara hanım, ben senin doğruyu yaptığını düşünüyorum. Zira haberleri okuyucuya ulaştıracak kişi objektif olmalı, dolayısıyla falanca kaynaktan haber alıp da filanca kaynaktan almamak bana kalırsa medyanın tarafsızlık ilkesine aykırı.

Tabi burada yanlış anlamanı istemiyorum, medya senin uzmanlık alanın, demek istediğim haddimi aşmak gibi olmamıştır umarım.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Sözcü önce dışarıdan Diyanete (DİB) saldırılar düzenledi, amacına ulaşamayınca Diyaneti içerden yıkmak için imamlarla arasını açma hamlesine başladı.
İmamlar zaten o kin, nefret ve fitne yuvasını evine sokmaz da, işte belki bir kısmına ulaşır diye buralarda paylaşıyorlar.