Korona Sonrası Türkiye'ye Çekirge Sürüsü Geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

maximum017

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
24

Türkiye alarmda! Afrika dan sonra Hindistan a geçen çekirge sürüsü çoğalarak Çin e doğru hareket etmesi bekleniyordu. Güzergahını değiştirdi ve Irak ve İran'a ulaştı... Şimdi sıra Türkiye'de mi? Şimdiden dört yüz milyarı bulan çekirge sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

Doğa olayları ile yüz yüze kaldığımız 2020 yılında yüzyılın en büyük çekirge istilası ile karşı karşıyayız. Büyük bir kıtlığa sebebiyet verebileceği gerekçesiyle dünya da acil durum ilan ettiren 400 milyara yakın çekirge tüm hızıyla hareket etmeye devam ediyor!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Marketlere saldıralım ama bunlardan korunmak için ne alabiliriz? Kolonya alıp, bunları yakabiliriz de.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Marketlere saldıralım ama bunlardan korunmak için ne alabiliriz? Kolonya alıp, bunları yakabiliriz de.
Abi sen yapma bari, marketleri insanlarımız talan etmişler. Makarna stoğu nedir? Makarna virüsü engellemez ki. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
haklısın ama salgın nedeniyle çalışmayan firmalar, lojistik sorunlar vs beraberinde gıda sevkiyatına da problem üretebilir. o nedenle korkup alanlar olabilir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
haklısın ama salgın nedeniyle çalışmayan firmalar, lojistik sorunlar vs beraberinde gıda sevkiyatına da problem üretebilir. o nedenle korkup alanlar olabilir.
Bizim milletimiz çabuk gaza gelen bir toplum olduğumuzu biliyorsun. Onun içindir ki Sağlık Bakanımız Koca bunu öngördüğü için açıklamaları sürekli olarak insanlarımızı yatıştıracak biçimde demeç vermekte.

Ancak bizim insanımız olayı farklı algılıyor. Mesela birinci nokta olarak "maske" konusu tamamen yanlış anlaşılmış durumda.

Maske eğer virüs sebebi ile pozitif bir sonuç alınırsa takılması gerekiyor, çünkü çevrende ki insanlara bulaştırma riskin olduğu için.. Ama biz ne yapıyoruz, eczaneler, marketler vs. ne varsa bulduğumuz tüketmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Doğruyu söylemek gerekirse ailem için 10 adet maske aldım ancak evimde hazırda bulundurmak için aldım, ki başımıza geldi (olmayacak bir şey değil) o zaman maskelerimizi kullanmak için..

Daha bizim ülkemizde resmi olarak açıklanan bir vaka mevcut iken eczaneleri ve marketleri talan ediyorsak bu sayı arttığında düşünemiyorum..

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73

Kolonya alıp yakalım ama alacak kolonya da kalmadı bugün. Hangi market veya kolonya satan yere gitsem "Yok" cevabını aldım. Bizim millet hemen panik havasına girmeye hazır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Berlin'de virüs sonrası hiçbir ürünün fiyatı artmamış. Bizde kolonya, makarna, el dezenfektanı gibi birçok ürünün fiyatlar katlana katlana arttı. Orada da adamlar stok yapıyor. Ancak gelin görün ki bizimkiler işi fırsata çeviriyor. Sorsanız Müslüman bir ülkeyiz.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Evet Almanya da bu virüsten dertli diğer ülkeler gibi, emin olun onlar bizden daha dindarlar bazı konularda,bazıları da aşırı pislik ama fiyatlar artmaz, çünkü devlet buna müsamah göstermez.
Burada vergi borcu vs.. Olacağına git adam öldür daha az ceza alırsın. (=

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Dün markete gittim,bırakın kolonyayı adam iki adet arabayı irili ufaklı su ile doldurmuş sıraya girmiş,neredeyse marketin bir haftada satacağı su miktarı.Hayret ki ne hayret.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Dün markete gittim,bırakın kolonyayı adam iki adet arabayı irili ufaklı su ile doldurmuş sıraya girmiş,neredeyse marketin bir haftada satacağı su miktarı.Hayret ki ne hayret.
Bu kadar çok Allah'tan korkmadıkları içindir, bu müsibet ilahi adalet gelecek geldi ve sürecek.
Nedenini bulamadılar bulamayacaklar da Rabbim herkesin sınavını ayrı güzel veriyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Yahu bizim halk cahil cahil. Süslenip gezmeyi bilirler instagramdan story atıp resim paylaşırlar. Cahal bunlar cahal(cahil).Ben elinde doktor eldiveni takanı geçtim, normal eldivenle metroda tutunanı,ekmek gibi pastane gibi yerlerde kullanılan ince şeffaf eldiveni kullananı,maske yerine atkı ve peçete kullananı gördüm.Resmen gördükçe gözüm kanıyor.O maskeler hasta olmamak için değil hasta olanların olmayanları etmemesi için. Ayrıca diğer türlü bence bu bir aşağılamadır.Sanki dışarıdaki maskesiz insanlar hastalıklı,virüslü gibi davranmaktır.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
ben normalde de herkese cüzzamlı muamelesi yaptığım için sıkıntı olmuyor.