Konya Sözünü Tuttu

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
news_manset_resim_qn_Konya.jpg

Süper Lig'in çiçeği burnunda takımı Konyaspor'un yöneticileri, şampiyonluk kupası ve primini, Konya'da geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan Norveçli futbolcu Poljac'a teslim etti.

Yeşil-beyazlılar, 2 Nisan 2010'da Konya'da geçirdiği trafik kazası sonrasında felç olan ve fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci ülkesi Norveç'te devam eden Konyasporlu Branimir Poljac'a verilen sözü tuttu. Kulüp başkanı Bahattin Karapınar, başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Cengiz Yönet, teknik direktör Ziya Doğan ve takım kaptanlarından Eser Yağmur'un yer aldığı heyet, THY'ye ait tarifeli uçakla Oslo'ya gitti.

Konyaspor heyetinin Branimir Poljac'i tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı. Konyaspor Kulübü Başkanı Başkan Bahattin Karapınar, Konya ve Konyaspor'un vefalı olduğunu, sözlerinde durarak Poljac'ı ziyaret ettiklerini söyledi.

''Kendisini Norveç'e yolcu ederken şampiyonluk kupasını, onun sevincini ve diğer oyuncularımız kadar hak ettiği şampiyonluk primini Norveç'te ziyaret ederek vereceğimizi söylemiştik'' diyen Karapınar, şunları kaydetti: ''Allah bize verdiğimiz bu sözü tutmayı nasip etti. İnanılmaz bir mutluluk ve heyecan yaşıyoruz. Poljac'ı Norveç'e gönderirken bir dahaki karşılaşmamızda bizi daha sağlıklı bir şekilde karşılayacağının sözünü almıştık. Şimdi görüyoruz ki, sağlık durumu her geçen gün iyiye doğru gidiyor. Dileğimiz bir an önce iyileşmesi. Şampiyonluk maçlarımızda Poljac'ın sinerjisini yanımızda hissettik. Kendisi de bizimle birlikteydi. Mutlu sona ulaştık. Allah bize bunu nasip etti. Ama biz Branimir Poljac'ın en kısa sürede eski sağlığına kavuşacağına inanıyoruz. Aldığımız karar sonucunda Konyasporumuz'da 2010-2011 sezonunda 10 numaralı forma hiçbir oyuncumuza verilmeyecek. O formayı, Poljac ayağa kalkarak yeniden sırtına geçirecek. Bunun olacağına yürekten inanıyoruz.''

Kulüp başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Cengiz Yönet ise talihsiz kazanın ardından Konya şehri ve Konyaspor camiasının Poljac konusunda gösterdiği hassasiyetin, birçok alanda örnek olacak bir hassasiyet olduğunu söyledi.

Teknik direktör Ziya Doğan da Poljac'ın gerçek anlamda bir profesyonel olduğunu belirterek, ''Kazanın etkisini üzerinden atmaya başladığını görmek güzel. Poljac'ın bir an önce iyileşmesini ve tribünden de olsa yanımızda olduğunu görmeyi çok istiyoruz'' diye konuştu.

Takım kaptanlarından Eser Yağmur ise sürekli görüştükleri Poljac'ı ziyaret sırasında daha canlı gördüğünü belirterek, ''Kendisi sürekli olarak yeniden eski sağlığına kavuşacağını ve aramıza döneceğini tekrarlıyor. Tedavi ve rehabilitasyon sürecinde kişinin moralini yüksek tutmasının iyileşmesine katkı sağladığı söyleniyor. Konyaspor Poljac'ın hayata daha sıkı bağlanmasında önemli bir etken. Onun güçlü iradesiyle ve hayata karşı sımsıkı tutunmasıyla bu rahatsızlığın üstesinden geleceğine ve yeniden sahalara döneceğine inanıyorum'' dedi.

''FİNAL MAÇINDA SAHADAYMIŞIM GİBİ HEYECANLANDIM''
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Branimir Poljac'ın, şampiyonluk maçında kendisi de sahadaymış gibi heyecanlandığını belirtmesi, herkesi duygulandırdı. ''Ben takım arkadaşlarıma ve teknik heyete şampiyon olarak yeniden Süper Lig'e yükselecekleri konusunda inanmıştım'' diyen Poljac, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunda da haklı olduğumu gördüm. Çok büyük bir mutluluk yaşadım. Geçirdiğim kaza sonrasında Konya'nın, Konyaspor'un ve Konyalılar'ın bana karşı gösterdikleri ilgiyi, ettikleri duaları hiçbir zaman unutmayacağım. Benim onlara vermiş olduğum bir söz var. O söz de bir an önce eski sağlığıma kavuşarak yeniden yeşil sahalara dönmek. Bunu başaracağıma inanıyorum. Konya şehrinin ve Konyaspor'un bendeki yeri çok özel ve hiçbir zaman kaybolmayacak. Konyasporum'a Süper Lig'deki mücadelesinde de başarılar diliyorum.''
Konyaspor Başkanı Karapınar, ziyaret sonunda tekerlekli sandalyede heyeti karşılayan Branimir Poljac'a, Şampiyonluk Kupası ile şampiyonluk primini takdim etti.
KAYNAK