KonuşNet - En farklı internet tarayıcınız

emrkzl

ÜyecikKonuşNet ile sessiz sakin internette gezinme devri bitiyor! İnternet elemini ve internet sitelerini konuşarak bizzat siz yöneteceksiniz!


Ses algılama teknolojisini temel alarak geliştirilen KonuşNet yazılımı ile sistemde bulunan komutları söyleyerek dilediğiniz siteye girmek mümkün!


Ayrıca günümüzün en popüler sosyal ağı Twitter entegrasyonu sayesinde tek tuşla Tweet atmak mümkün. SourceForge sitesi tarafından her türlü güvenlik tespitleri yapılmış olan yazılımla internette gezinmek her zamankinden farklı olacak!


Her geçen gün geliştirme aşamasında olan KonuşNet'i ücretsiz indirmek için tıklayın: https://sourceforge.net/p/alphaweb/


KonuşNet yazılımı 3.6 versiyonuna kadar Alpha Web Browser ismiyle yayınına devam ederken 4.0 versiyonuyla birlikte yeni ismiyle geliştirilmeye devam etmektedir.


Browser tabanında Mozilla Firefox gibi birçok gelişmiş tarayıcıların kullandığı GeckoFX bulunmaktadır. GeckoFX tabanıyla HTML5 ve CSS3 desteği sağlanmaktadır. Sistemde daha önce Webkit tabanı kullanılırken, kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda sistemimizi baştan aşağı yeniledik.


Yayınlandığı ilk günden bu yana yaklaşık 8000 kullanıcı tarafından indirilmiş ve memnuniyetle karşılanmıştır. Tarayıcının google arama sonuçlarını ve Tamindir,gezginler gibi ünlü download sitelerinde yer aldığını görebilirsiniz: https://www.google.com.tr/webhp?#q=alpha web browser
 

emrkzl

Üyecik
uygulama açılmıyor :D

Nasıl bir hata alıyorsunuz? Mümkünse ekran görüntüsü atabilir misiniz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

normal şekilde de kullanılabiliyor mu.......

Evet,elbette. Sesle kontrol zorunlu değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bazı sitelerde dolanırken kimse duymasın diye fısıldayarak mı konuşmak gerekecek :D

Şuan için fısıldamaya ihtiyaç duyacağınız siteleri desteklemiyoruz :)
 

neet

Guru
Onursal Üye
Lisedeyken açık kaynak kodları ile bir yere kadar PC kontrolü yapmıştık bizde ama caymıştık.
Dostum umarım başarılı olursunuz.
 

emrkzl

Üyecik
hiç açılmıyor. uygulama simgesine çift tıklıyorum hiç tepki yok :)

Windows 8.1 pro x64 sistemim


Windows 7 ve üzeri işletim sistemleri için yazılımımız henüz denenmedi. Sadece sizin bilgisayarınızda çalışmıyor olabilir yada tüm Windows 7 üzeri sistemlerde çalışmıyordur. Gerekli testleri yazılım güncellendikçe yapıyoruz.

Uyarınız için çok teşekkürler..
 

emrkzl

Üyecik
KonuşNet geliştirilmeye her geçen gün devam ediyor. Yeni sürümün numarası 4.1 olarak belirlendi ve yazılımda bazı değişikliklere gidiliyor.


- GeckoFX 29 tabanını kullanan yazılımımız 4.1 sürümüyle birlikte GeckoFX 31 browser tabanına yükseltilecektir.


- Browser komutlarının ikonları değiştirildi.


- Browser komutları ve adres çubuğu en alttan kaldırılıp en üste yerleştirildi.


- İşletim sistemi dilinize göre sesli komutlar ve tarayıcınızın dili otomatikmen değişecek.Şimdilik İngilizce ve Türkçe desteği eklendi.


**** Sekme özelliği eklendi. Açık olan sekmeleri kapatmanız için mouse orta tuşuna(tekerlek) basmanız yeterli olacaktır.
- Bazı hız düzeltmeleri yapıldı.

Gelişmeleri her geçen gün https://sourceforge.net/p/alphaweb/blog/ adresinden takip edebilirsiniz!
 

emrkzl

Üyecik
[h=3]Sörf yaparken Twitter sabit kalsın![/h]

Günümüzün en popüler sosyal ağı Twitter 'ı kullananlar bilir hiç bir tweet gelmese bile durduk yere girip yinede bi' kontrol ederiz.

Bizde bunu düşünerek sizin kontrolünüze bağlı olarak açılıp kapanabilen bir pencere geliştirdik. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Twitter logolu butona tıklayınca sağ kısmı boyuna kaplayan bir pencere sizin için ayrılıyor ve Twitter hesabınıza bağlanabiliyorsunuz.

Bu sayede internette sörf yaparken veya işlerinizle uğraşırken bir yandan Twitter 'ı anında takip edebilirsiniz.Bazı sitelerin sağ kısmının gözükmediğini farkettik ve hemen güncelledik. Dilerseniz Twitter logosu bulunan butona tekrar tıklayarak özel Twitter ekranınızı saklayabilirsiniz.

Görseller: http://konusnet.blogspot.com.tr/2014/12/sorf-yaparken-twitter-sabit-kalsn.html
 

emrkzl

Üyecik
[h=3]Dilediğiniz bir site devamlı sabit kalsın![/h]

Daha önce duyurduğumuz gibi Sörf yaparken Twitter sabit kalsın! özelliğine ek olarak istediğiniz herhangi bir web adresini programın sağ kısmında sabit tutabilirsiniz.

Örneğin; tarayıcıda gezinirken bir yandan da Gmail'lerinizi kontrol edebilir,Youtube'da video izleyebilirsiniz!


Program ayarlarından dilediğiniz siteyi yan kısma sabitleyin ve aynı anda birden çok sitede gezinmenin keyfini çıkarın! Unutmayın artık En farklı internet devrindesiniz ;)Blog: http://konusnet.blogspot.com.tr/2014/12/dilediginiz-bir-site-devaml-sabit-kalsn.html
 

emrkzl

Üyecik
[h=3]Sabit site özelliği hakkında[/h]

Daha önce duyurduğumuz istediğiniz bir site sabit kalsın konulu özellikten vazgeçmiş bulunmaktayız. Girilen sitelerin sağ kısımdaki bölümde görüntüsünün dağıldığı gözlemlenmektedir.

İnterneti daha eğlenceli hale getirmek için çıktığımız bu yolda kullanıcılarımızın yararına bu özellikten vazgeçiyoruz. Ancak sabit Twitter özelliği 4.1 sürümüyle birlikte geliyor!

Blog: http://konusnet.blogspot.com.tr/2014/12/sabit-site-ozelligi-hakknda.html
 

atlilar

Üyecik
Bence cok sacma anca yalnizken kullanabilirsin.
Cihazlari yonetmek icin yeni bir teknoloji gerekli fakat bu goz takibi olur baska birsey olur.
emin oldugum tek sey sesli olmadigi.
 

emrkzl

Üyecik
Blog dan takip edebilirsiniz: http://konusnet.blogspot.com.tr

4.1.1 sürümüyle gelecek özellikler:

KonuşNet 4.1.1 yayınlanmaya hazırlanıyor.Tasarımda bazı değişiklikler yapıldı.Ayarlar penceresi eklendi. Bu pencere ile ana sayfanızı ve e-posta sayfanızı ayarlayabilirsiniz. Yeni sesli komutlar eklendi; E-posta, Süper Lig ve Müzik Dinle.

Programı açtığınızda Hoşgeldiniz sesi ile karşılama eklendi.

Süper lig dediğinizde sizi TFF'nin fikstür ve puan durumu sayfasına yönlendiriliyorsunuz.
E-Posta dediğinizde ayarlar penceresinde Mail ayarınızda ki sayfaya yönlendiriliyorsunuz.
Müzik Dinle dediğinizde Pal Station radyosunu dinliyorsunuz.

Geri bildirim sesleri eklendi. Komut verdiğinizde size o komutu seslidinletiyor.Örneğin ana sayfa komutu verdiğinizde sistemden "Ana Sayfa'ya bağlanıyor.." sesini duyacaksınız.

Algılama etkinleştirme özelliği eklendi. Bu sayede mikrofonu devre dışı bırakabilir veya istediğinizde etkinleştirebilirsiniz. Bu özellik de yine sesle geri bildirimle sizi uyarıyor.
 
Üst