Konumuz : AŞK ...

Aşkınıza "ilan-ı aşk" ettiniz mi ?

• Kullanılan toplam oy
    35

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
769
Bence hiç bir şey nasip işi değil oturduğunuz yerden sevgili yapamazsınız. He tabi "Benim flörtleştiğim bazı kişiler var" diyorsanız orası başka. Ayrıca kalkıp hemen sevgili arayın demiyorum kendinize ama beğendiğiniz birisini görürseniz de bir tanışıp konuşmaya başlayın :) .

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
15 gün kaldı. Sınav bitsin koşa koşa açılacağım.
Ve mutlu bir sürece arkadaşımız, kardeşimiz yol almıştı, dipnot diye konuya ekliyorum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sınav süreçleri bitti sayılır, hem üniversite ders sınavları hem de üniversiteye giriş sınavları bitmiş olmalı, konunun canlanma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum :)

Son düzenleme:

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Aşk uzmanı olan birisi varsa o da @Dora bence.

Ama beni sorarsanız o noktaya çoooooook uzağım henüz, doktora da bakan yok artık.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bi tane bulup evlenin gerisi boş
Bulmak, mesele olabiliyor :) Ayrıca bazen, bazılarımız "armut piş ağzıma düş" mantığı ile kısmetin ayağa gelmesini isteyebiliyolar :D Hangi yol doğru veya hangisinin ne tür avantajları var, tecrübeler konuşsun istiyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bulmak, mesele olabiliyor :) Ayrıca bazen, bazılarımız "armut piş ağzıma düş" mantığı ile kısmetin ayağa gelmesini isteyebiliyolar :D Hangi yol doğru veya hangisinin ne tür avantajları var, tecrübeler konuşsun istiyorum.
Çok ince eleyip sık dokursun bir türlü bulamazsın. Çünkü ideal bir kadın prototipi ne yazık ki artık öyle kolay bulunmuyor. İnce elemezsin o zaman da düşersin bir çürüğe, hayatı zindan etme olasılığılı var. Zaten bu korku yüzünden de çok insan evlenemiyor bir türlü.

Ezcümle, insan Allaha çok dua etmeli, hayırlı olanı ondan talep etmeli. Şu da var ki O'nun yazdığı kısmet, nasip neyse o oluyor.

Bir de şu var ki, yeni nesil imanından, ahlakından önce cüzdanına ya da yüz güzelliğine baktığı için hep yanılıyor.

İşin en doğru ve isabetli olanını sevgili Peygamberimiz asırlar evvelinden bizlere nasihat buyurmuş. Bu nasihati tutanın sırtı yere gelmez.

"Kadınlar ile dört tür hasleti için evlenilir: 1-Malı, 2- Soyu, 3-Güzelliği, 4-Dindârlığı. Ey Mü’min! Sen bunlardan dindâr olanını seç! Yoksa fakîrliğe düşersin!” (İbn-i Mâce, Nikâh, 1858;)

Reaksiyon puanı
2,554
Ben otelde çalışırken bizim müdür bu kız işlerine üzüldüğümü görünce bana nasihatte bulundu birkaç kez şöyle dedi işlerini rayına oturtturduktan sonra görücü usulü Allah korkusu olan bir kadınla evlen gitsin dedi çokta tanımana gerek yok zamanla birbirinizi tanır seversiniz ben öyle yaptım en güzeli dedi.Ne derece doğru tartışılır tabi ama şahsen bana mantıklı geldi ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ben otelde çalışırken bizim müdür bu kız işlerine üzüldüğümü görünce bana nasihatte bulundu birkaç kez şöyle dedi işlerini rayına oturtturduktan sonra görücü usulü Allah korkusu olan bir kadınla evlen gitsin dedi çokta tanımana gerek yok zamanla birbirinizi tanır seversiniz ben öyle yaptım en güzeli dedi.Ne derece doğru tartışılır tabi ama şahsen bana mantıklı geldi ?
Peygamber efendimiz dindar olanını tavsiye eder; Ama tanışmayı, anlaşabilir olmayı da tavsiye etmekten geri durmaz.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Aşkı bir doktora sordular, "Bu hastalıkla henüz karşılaşmadım." dedi.
Bir öğretmene sordular, "Bu dersi anlatmadım." dedi.
Bir şoföre sordular, "Bu yoldan geçmedim." dedi.
Bir çocuğa sordular, "Ben böyle bir oyun oynamadım." dedi.
Bir de bana sordular, "Beni bu hale getirendir." dedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@PARAzitCELL Aga be, yak albayım, yak, yak, yak... O gemi bir daha gelmeyecek İsmail abi. ?

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
O daha sıkıntı değil mi?

Ya anlaşamazsanız? Çoluk çocuk boşta kalıyor bu sefer.

Reaksiyon puanı
2,554
O daha sıkıntı değil mi?

Ya anlaşamazsanız? Çoluk çocuk boşta kalıyor bu sefer.
Doğru ama ben biraz saf olduğum için insan tanıma konusunda çok başarısız biriyim.Kötü dediklerimin çoğu sonradan daha iyi çıktı iyi dediğim insanların çoğu da daha kötü çıktı ortamlarda.