Konu Acmak İçin Gerekli Mesaj Sayısına Ulaşmak

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Lafi Uzatmadan Direkt Konuya Giricem.
Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Forumda Aktif Zaman Gecirmekteyim.
Forumun Yeni Arayuzu Cok Guzel Fakat Bazi Aksakliklar Mevcut ve Bunlari Onerilerine Yazdim.
Fakat Konu Acmak/Baslatmak Hicbir Engelle Karsilanmadigi Icin Konular ve Ayni Konularin Tekrarlarini Acanlarla Dolup Tasiyor.
Gerek Yönetici Arkadaslarimizin Gerekse Acilan Konulara Yardim Mahiyetinde Fikir Beyan Eden Arkadaslarimiza Hakaret Niteligi Tasimaktadir.
Forum Kurallari ve Felsefesinden Anlamayan Bircok Üye Arkadasimiz Bulunmakta.
En Kisa Sürede Bu Duruma El Atip Radikal Bir Cozum Getirmek Gerekmekte. Sahsi Fikrim
Konu Acmak Icin 50-100 Mesaj Yazmis Olmak Böylece Kisi Konu Acmadan Once Forumu, Kurallari ve Felsefesini Anlamis Olacaktir.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bu sefer konularda boş mesajlarla dolacak. Bazıları işi hemen hallolsun diye başka konulara nokta (.) falan atıp mesajları arada kaynatıcak. O bir çözüm olmaz hatta zararı olabilir (boş yorumlardan dolayı). Yeni gelen üyeleri de forumdan biraz iter gibi geldi bana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yine de buna bir çözüm getirilmeli haklısın.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Bu sefer konularda boş mesajlarla dolacak. Bazıları işi hemen hallolsun diye başka konulara nokta (.) falan atıp mesajları arada kaynatıcak. O bir çözüm olmaz hatta zararı olabilir (boş yorumlardan dolayı). Yeni gelen üyeleri de forumdan biraz iter gibi geldi bana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yine de buna bir çözüm getirilmeli haklısın.

Böyle Bir Cevabin Gelecegini Tahmin Ediyordum ki Haklisiniz.
Amacim Fikirlerimizi Beyan Edip Bu Konuda Radikal Bir Cozum Bulabilmek/Uretebilmek.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bazı forumlarda konuya başlık yazarken aynı Google aramaları gibi benzer sonuçları gösteriyor. O eklenirse güzel olur.
Direkt bir sınırlama konursa yeni üyeler çekemeyiz.

Burakatari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Böyle Bir Cevabin Gelecegini Tahmin Ediyordum ki Haklisiniz.
Amacim Fikirlerimizi Beyan Edip Bu Konuda Radikal Bir Cozum Bulabilmek/Uretebilmek.
Mesajı biz yazdıktan sonra yazdığımız mesajları yönetici veya sizinle çalışan biri kontrol edip öyle paylaşıma sunulabilir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bence ilk olarak ilkokula yollamak daha mantıklı adamlar daha okumayı bilmiyor yanlış yere konu açıyorlar . Mesaj sayısına göre oldumu yönetime oldukca yük biner ama adamlara okuam yazma öğretirsek kendileri çözer.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Aramızda çürük yumurtalar çok yani??

• Beğen
Reactions: _X_

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet doğru düzgün kurallara uyulursa ve aynı konuyu tekrar açmazlarsa daha iyi olur.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Sorun şu, kimse forum kurallarını okumuyor.

Üye olurken o kuralların baştan sona okuması sağlanmalı.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sdn forum üyelerin rahatca sıkıntı yaşamadan üyelerini sıkıntıya sokmadan aile ortamı gibi sorunlarını çözsün sorunu olana yardım etisn anlayışı ile devam ediyor. Lakin üyelerimizin bir çoğu kendi şahsi menfaatini göze alarak foruma ne olursa olsun benim işim çözülsün mantığı ile davranıyor. Bu şahıslar uyarıdan laftan kuraldan bir haber çoğuda. Yönetimdeki arkadaşlar sağolsunlar sürekli konu mesaj düzenleme bilgilendirme ile gidiyorlar lakin uyarıda şart .

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Sorun şu, kimse forum kurallarını okumuyor.

Üye olurken o kuralların baştan sona okuması sağlanmalı.
Forum kurallarını bilmeyen birisi bile aynı konunun birden fazla açılmaması gerektiğini anlamalı. Birden fazla konu açma olayı... Yapılan bu şey net bencilliktir. Herkes kendi sorumu görsün, ona cevap versin, benim sorunum çok önemli...
Onun dışında eğer bu mesaj sayısı gereksinimi olursa, herkes alakasız konularda kendi sorusunu sormaya başlar. Ayrıca boş mesajlarda artış gözükür. Beğeni sayısına göre olursa olabilir ancak. Ama mesela o zaman acil durumlarda mesajını yazamayacak beğenisi olmadığı için. Bu sebeple maalesef kurunun yanında yaş da yanacak... Dolayısıyla bu sayı olayı mantıksız her türlü.
Bunların mantıklı olmadığını anlatarak demek istediğim, biraz daha disiplin gösterilmeli. Bu arama motoru fikri gayet güzel. Ancak caydırıcı cezalar verilmeli aynı şey iki kere yaparsa üye. Bu örneğin 1 saatlik ban bile olabilir. Bence üyenin aklına kazınır.
Ek olarak konunun kilitlenip, forum kurallarının linki atılması mantıklı değil; bana caydırıcı gelmiyor. Konu silinip, üyeye özel mesaj yoluyla kural hatırlatılıp, gerekli ban uygulanmalıdır. Bu sorunu çözecektir.
Benim fikirlerim bu şekilde. Umarım yararlı olur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Konuların kontrolden geçip yayınlanmasını bende çok isterim. Çok iyi fikir.

• Beğen
Reactions: _X_