Soru Konsol Tavsiyesi?

Bu konuyu okuyanlar

Cindy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Son kez herkes kendi tavsiyesini verirse sevinirim. Bütçem dediğim gibi 7500 ve iphone 11 almak yerine konsol almaya karar verdim. Oyunların maliyetini göz önünden çıkararak tavsiye verin lütfen. Microsoft oyunlarıda güzel görünüyor ama cidden kararsız kaldım. Ha bu arada 3 yıl önce 2 aylığına ps4 pro sahibi oldum sonra maddi sebeplerden dolayı sattım. gta 5 ve cod ww2 oyununu 2 ay da bitiremedim çok oynamadığım için ve bu nedenle playstation platformunu fazla deneyimleyemedim. Xbox deneyimim hiç olmadı zaten. Oyunların maddi boyutunu göz önünden çıkararak bana 2 platformdan birini artısı ve eksisiyle lütfen tavsiye edin. Gamepass da güzel oyunlar var mı xbox da güzel oyunlar var mı ve ps5 de şuan bulunan ve gelecekte gelecek olan güzel oyunlar var mı vs tavsiye verirseniz sevinirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sanırım siz xbox tavsiye ediyorsunuz hocam. Peki siz series s mi yoksa x mi tavsiye edersiniz? Öyle 1 yıl kullanıp çöpe atmak istemiyorum. Bildiğiniz üzere konsolların ömrü uzun bu nedenle yeni nesil oyunları en az 4 5 yıl oynamak istiyorum.

Evet ps5 benim için iyi bir seçenek gibi görünüyor ama görkem beyin dediği gibi her iki platformun oyunlarına bakmak lazım. Derslerim olduğu için her gün oynasam bile çok oynayamam ama her ay duruma göre 500 600 tl verebilir miyim onu hesap etmek gerekiyor. Ama 14 oyun olayı doğruysa detroit tlou gibi oyunlar bana en az 4 ay yeterli. Ama dediğim gibi 2 ay da bir anca oyun alırım sanırım eğer ps5 alırsam. Parayla alacağım ilk oyunda ps5 almam halinde muhtemelen bf 2042 olur. Gerçi xbox da bf 2042 olacak sanırım ama yine de artısı ve eksisiyle tartıp öyle karar vermem gerekiyor. İki platformdan birini almam halinde sanırım her türlü ilk başta bf 2042 alacağım mp modu ile birlikte ve tanıtım fragmanına göre güzel bir oyuna benziyor.
Series S 1 yıl kullanıp çöpe atacağınız bir konsol değil. Series S de uzun süre destek alır ama dediğim gibi, çıkacak oyunların pek çoğu grafik açısından düşürülmüş olur. Series X ile aynı grafik kalitesinde olmaz. E birde Series S 4K için müsait bir konsol değil. Ancak Series X, PS5'den bile güçlü olduğu için bir sonraki konsola kadar sıkıntısız her oyunu oynarsınız. Ben alacak olsam Series X ve GamePass ile yoluma devam ederdim.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Son kez herkes kendi tavsiyesini verirse sevinirim. Bütçem dediğim gibi 7500 ve iphone 11 almak yerine konsol almaya karar verdim. Oyunların maliyetini göz önünden çıkararak tavsiye verin lütfen. Microsoft oyunlarıda güzel görünüyor ama cidden kararsız kaldım. Ha bu arada 3 yıl önce 2 aylığına ps4 pro sahibi oldum sonra maddi sebeplerden dolayı sattım. gta 5 ve cod ww2 oyununu 2 ay da bitiremedim çok oynamadığım için ve bu nedenle playstation platformunu fazla deneyimleyemedim. Xbox deneyimim hiç olmadı zaten. Oyunların maddi boyutunu göz önünden çıkararak bana 2 platformdan birini artısı ve eksisiyle lütfen tavsiye edin. Gamepass da güzel oyunlar var mı xbox da güzel oyunlar var mı ve ps5 de şuan bulunan ve gelecekte gelecek olan güzel oyunlar var mı vs tavsiye verirseniz sevinirim.
Hocam siz oyunları fazla oynayamıyorsunuz gün içinde anladığım kadarıyla ve xboxtaki çoğu oyunu ps te oynayabiliyorsunuz ama ps5 teki özel oyunları xboxta oynayamıyorsunuz
PS5 in oyun kolu daha iyi dualsense olarak adlandırıyor
Ps5 özel oyunları daha iyi
Xbox tarafında gamepass var
Ben alacak olsam ps5 alırdım ve dual sense yanında özel oyunlarla keyfime bakardım sırf fazla oyun var diye xbox almazdım yani gamepasste fazla oyun olsa ne olur ki arkadaş fazla oyun oynayamayacakmış

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Şimdi sen ps 5 deki özel oyunşarı oynamayı çok istiyorum diyorsan git ps 5 al ayrıca oyunlara paran yetiyorsa ama görkema abinin de dediği gibi series x alıp gamepass alman daha iyi diye düşünüyorum ben hem daha ekonomik olur