Komşuya yıldırım düştü , modem felç help

Bu konuyu okuyanlar

MileyCyrus31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu başlığında belirttiğim gibi , komşuya yıldırım düştü ve benim modem yandığından şüpheleniyorum."Power" hariç hiçbir ışık yanmıyor.Modemin yanmış olabileceğini düşünüp daha önce çalışan bir modem ve adaptör denedim , onda da "Power" ,"DSL","WPS/WLAN" yanıp sönüyor, "Ethernet" başta yanıp sönüyor bir daha hiç yanmıyor."Power" - "WPS/WLAN" yanıp bir süre kalıyor , "DSL" de arada bir gelip gidiyor. Sonuç olarak modemin ve ethernet kartımın yandığından şüpheleniyorum.Fakat yeni modem neden böyle yapmış olabilir.Lütfen yardım eder misiniz?

//Ekleme//
TTnet müşteri hizmetlerini aradım ve onlar hatta sorun olduğunu söyledi.48 saat içinde düzelecektir tarzı birşey söylediler 72 Saat oldu hala aynı :(

Son düzenleyen moderatör:

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Yıldırım 30 metre çapındaķı alanda bulunan ve fişe taķılı tüm elektrikli cihazları etkiliyor ve bozabiliyor. Dolayısı ile hattınızda etkilénmiş olabilir. Ancak hattınız için kimse gelmedi ise ttnet modeminizi değiştirsin. Ayrıca çevrenizde pratoner varsa onlarla görüşüp toprak hattını kuvvetlendirmesini isteyin. Şayet olumsuz davranırlarsa tedaşa şikayet dilekçesiyle başvurun. Güvenlik bakımından da bir elektrikçiye elektrik pânonuza yıldırım alçak gerilim cihazı taktırın. Tahmini 300 lira civarında bir masrsfı olur.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Türk Telekom zaten ağırdan yapar işini. Sen bekle biraz daha. Ara sıra ara durumdan haber ol. Yoksa sallamıyorlar pek.

MileyCyrus31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler yorumlarınız için ilk defa başıma geldi çok moralim bozuldu telefon neti kullanıyorum :((

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
24 saati aşan kesintilerde rapor tuttur ve kesintiye maruz kaldığını günlerin ücretini ödeme. Superonline 3 gün internet vermedi genel arıza yalanı söyleyerek rapor tutturdum 1 haftalık bedel faturamdan mahsup edilecek.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Rapor nasıl tutturacağım
Müşteri hizmetlerini ara, bu internet kesintisinin 24 saati geçtiğini ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum diye belirt. İnterneti kullanamadığınız günlerin ücretleri ödemek istemediğini belir ve bunun senin kanuni bir hak olduğu söyle, müşteri hizmetleri kontrol etmesi gerekiyor hattını kontrol ettiğinde kesinti başlangıç tarihinden şuanki tarihe kadar (hala kesikte) rapor tutacak ve bunu belgelerle birilikte ilgili birime gönderecek. İlgili birim hattı inceleyerek nihai kararı verecekler. Olay süperonline'de böyle işliyor. TT de de böyle olması lazım. Çünkü burada sana internet erişimi veremiyorlar.

MileyCyrus31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lazzz , bakar mısın ? Bugün TTnet'den geldiler , adam modem ölmüş dedi.(Daha önceki de çalışmıyormuş)Hatta baktı problem yok dedi.Garantisi varsa ya tamir ederler ya da yenisini verirler tarzı bir şey dedi.Ben yeni modem aldım.Taktım , Power-Wlan-DSL-Internet geldi 5 dakika kadar kaldı ve gitti şuan Power-Wlan var.192.168.1.1 sayfasına ulaşıyorum orada giriş yaptığımda bağlantıda problem var diyor.SPLITTER'dan çıkarıp direk bağlantı yaptım yine olmadı ne yapacağım hiç bilmiyorum yardımcı olur musun :(

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Dsl yanıp sönüyor ve sabit bir şekilde yanmıyor ise yüksek ihtimal altyapıda sorun vardır. Daha önce başıma gelmişti. Tabi Yıldırım çarpmadan kendi kendine
Bide ortaokula giderken bir kez şiddetli yağmurdan dolayı sabit yanmadığını hatırlıyorum ama sonraki gün düzelmişti.

MileyCyrus31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gokhan999 DSL yanıp sönmedi hiç bir kere geldi hepsi 5 dakika sürdü sonra gittiler bir daha da gelmedi.Adam hatta baktı problem yok dedi elinde de makine vardı.Buraya geliyor dedi, modemde sıkıntı dedi.

Bycemweasley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu başlığında belirttiğim gibi , komşuya yıldırım düştü ve benim modem yandığından şüpheleniyorum."Power" hariç hiçbir ışık yanmıyor.Modemin yanmış olabileceğini düşünüp daha önce çalışan bir modem ve adaptör denedim , onda da "Power" ,"DSL","WPS/WLAN" yanıp sönüyor, "Ethernet" başta yanıp sönüyor bir daha hiç yanmıyor."Power" - "WPS/WLAN" yanıp bir süre kalıyor , "DSL" de arada bir gelip gidiyor. Sonuç olarak modemin ve ethernet kartımın yandığından şüpheleniyorum.Fakat yeni modem neden böyle yapmış olabilir.Lütfen yardım eder misiniz?

//Ekleme//
TTnet müşteri hizmetlerini aradım ve onlar hatta sorun olduğunu söyledi.48 saat içinde düzelecektir tarzı birşey söylediler 72 Saat oldu hala aynı :(
Benimde eve yıldırım düştü yeni bir modem takip interneti açtırdık fakat internete girerken özellikle oyunlar da sıkıntı yaşıyoruz sorun nerde olabilir ?

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
@Bycemweasley
Önce hız testi yapın. Normalden çok düşükse müşteri hizmetlerini arayıp hız problemi yaşadığınızı söyleyin.
10 dk içinde düzeltirler.