Kombi ihtiyacım var, Öneri Hk.

Bu konuyu okuyanlar

mdacar0378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SLM arkadaşlar yeni evime bu hafta kombi alacağım, m2, yalıtım uygunluğu vs vs herşeyi araştırdım, hepsi uygun ve tam. Tüm araştırmalar sonucunda 2 kombi arasında kaldım;

1- E.C.A. Proteus Premix 24 --- fiyat 3740 tl (5 yıl garanti)
2- Baymak DuoTec Compact Premix 24 --- fiyat 3450 tl (7 yıl garanti)

malum bu konuda uzaman değilim, internette haklarında bir sürü sayısal değer mevcut. Yok 50/30 ısıtma, yok 30 derece dönüş... derken kafam karıştı :(
hangi kombiyi tercih etmeliyim ? Hangisi daha verimli ? Benim içi önemli olan tasarruf...

Son düzenleyen moderatör:

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Selamlar.

Bu ikisi arasında kaldı isen tabiki ECA daha mantıklı. Hem yedek parçası daha ucuz (Baymak'a göre), hem de verimlilik sınıfı daha yüksek.

mdacar0378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler üstat, eca biraz daha ağır basıyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Demirdöküm ATROMiX lere baktınız mı. Vaillant teknolojisi ile üretiliyor.Bende var. Sessiz.sıcak su olayı iyi. Yoğuşmalı.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Baymak tercih edilen bir marka bakabilirsiniz ayrıca paranız varsa kesinlikle yoğuşma almanızı öneririm.

mdacar0378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Demirdöküm performans olarak çok iyi bir kombi ancak garantisi sadece 2 yıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu işe kafayı takıp hususi bir excel tablosu hazırladım ve kafamdaki 3 kombiyi en ince detayına kadar karşılaştırdım :) biraz paronoyakça oldu ama sonuçta uzun süre kullanılacak bir cihaz ve önemli. Tüm karşılaştırmalar sonucunda + yönleri ile ECA PROTEUS PREMİX 24 modeli ağır bastı, verim olarak 107,5, garanti 5 yıl, servisi yaygın ve parçası ucuz. Baymak neden elendi derseniz hiçbir yerde max verim bilgisine ulaşamadım, birde ses seviyesi 52 db (eca 49), son olarak esanjör mü bilmem neyde bazı kombilerde kompozit miş eca da özel dayanıklı bir alaşımmış, en cok sorun cıkaran parcalardanmış. gittigidiyor 5 mayıs a özel kazananlar kulübü ile 3500 tl ye geldi kombi. Hepinize çok teşekkürler.

Son düzenleme:

faruk_emre21

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Demirdöküm performans olarak çok iyi bir kombi ancak garantisi sadece 2 yıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu işe kafayı takıp hususi bir excel tablosu hazırladım ve kafamdaki 3 kombiyi en ince detayına kadar karşılaştırdım :) biraz paronoyakça oldu ama sonuçta uzun süre kullanılacak bir cihaz ve önemli. Tüm karşılaştırmalar sonucunda + yönleri ile ECA PROTEUS PREMİX 24 modeli ağır bastı, verim olarak 107,5, garanti 5 yıl, servisi yaygın ve parçası ucuz. Baymak neden elendi derseniz hiçbir yerde max verim bilgisine ulaşamadım, birde ses seviyesi 52 db (eca 49), son olarak esanjör mü bilmem neyde bazı kombilerde kompozit miş eca da özel dayanıklı bir alaşımmış, en cok sorun cıkaran parcalardanmış. gittigidiyor 5 mayıs a özel kazananlar kulübü ile 3500 tl ye geldi kombi. Hepinize çok teşekkürler.
Tercihiniz gerçekten güzel. Hayırlı olsun. Doğalgaz taahhüt firmasıyım ve en çok sattığım cihaz ECA PROTEUS PRİMİX. Ve müşteri geri dönüşleri oldukça iyi. Sizde umarım memnun kalırsınız. :)

mdacar0378

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tercihiniz gerçekten güzel. Hayırlı olsun. Doğalgaz taahhüt firmasıyım ve en çok sattığım cihaz ECA PROTEUS PRİMİX. Ve müşteri geri dönüşleri oldukça iyi. Sizde umarım memnun kalırsınız. :)
Teşekkürler dostum. İnşallah memnun kalırız.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Buderus'a bakabilirsin.