Kolay Para: Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ülkemiz madencilik bakımından oldukça zengindir. Bu madenler yeraltı kaynaklarımızı ifade eder. Yeraltı ile alakası olamayan, fakat son yıllarda, son on yılda hayatımıza giren, hatta dolar, euro gibi gerçek paralara alternatif olarak ortaya çıkan digital paradan bahsedeceğiz. Ki, 2009 yılında ortaya çıkan, herhangi bir milletin merkez bankası, resmi kurum ve kuruluş vb. ile ilgisi olmayan, fakat ülkelerin paralarıyla alınıp satılabilen, internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerine transferi yapılabilen bu digital paraya “bitcoin” denmektedir. Kısaltılmışı “BTC” dir.
Bitcoin Üretimi
Digital bir para ya da değer olarak nitelendirdiğimiz Bitcoin’in herhangi bir ülkenin merkez bankası ya da kurum veya kuruluşu ile ilgisi bulunmuyor. Yani kâğıt veya madenî para gibi darphanede basılmıyor. Bitcoin üretim işine madencilik, diğer bir ifadeyle “mining” denmektedir. Fakat bitcoin üretmek, yani madencilikteki gibi kazı yaparak bir miktar elde etmek demek değildir. Madencilik; hesaplama yöntemiyle işlemi gerçekleştirme, sistem ağının güvenli bir şekilde korunması ve sisteme giren her bir kullanıcıyı eşgüdümlü bir şekilde çalışan parçalı sistemlerinin zamanlamalarını eşleştirilmiş hale getirmedir. Bitcoinin kullanıldığı her yerde süreci çalıştırmak, bir ücret dâhilinde sistemi gözetip kontrol etmek işiyle uğraşanlara ise “madenci” denmektedir.
Bitcoinle İnternetten Para Kazanmak
Son yıllarda insanların, seçeneklerin artması ile alım güçleri arttı, bunun yanında ihtiyaç duyulan her bir şeye sahip olma ve daha müreffeh bir yaşam isteği insanlarda daha fazla kazanmak için değişik arayışlara itti. Bunlardan bir tanesi de internetten para kazanmaktır. Bunun da değişik yöntemleri vardır. Şöyle ki;
  • Bitcoin alıp satarak,
  • Bitcoinle ödeme yapılan internet sitelerinde iş arayarak,
  • Reklam amaçlı kısa kısa videoları izleyerek kazanç sağlama,
gibi daha bir çok internetten kazanç sağlama yollarını görebiliriz.

Kaynak
 

Ekli dosyalar

Üst
stat counter