Kol saati şeklinde cep telefonları üretildi.

Bu konuyu okuyanlar

ProJest

Asistan
Katılım
26 Haz 2007
Mesajlar
109
Reaksiyon puanı
2
Puanları
0
Kol saati şeklinde cep telefonları üretildi
Avustralyalı bir iletişim firması, kol saati ve cep telefonunu birleştirerek teknolojide yeni bir çığır açtı. SMS Technology Australia firması tarafından geliştirilen yeni nesil telefonlar bu ayın başlarında satışa sunuldu. M500 ve M300 isimli iki model üreten firma, 'sport' ve 'business' olmak üzere kol saati şeklinde cep telefonları geliştirdi.

GSM Triband teknolojisini destekleyen M300'ün ekranı 2.55 santimetre büyüklüğünde. USB girişi ve bluetooth desteği sunan cihazın, dört tane düğmesi bulunuyor. İlk düğme gelen aramaları cevaplamaya ya da menüye girmeye olanak sağlarken, ikinci düğme arama kayıtlarını gösteriyor ve 0-4 arası rakamları tuşlamayı sağlıyor. Üçüncü düğmeden arayüze ulaşılabilineceği gibi, 5-9 arası rakamlar da tuşlanabiliyor. Dördüncü düğme ise telefon rehberine ulaşmayı ve konuşmayı sonlandırmaya yarıyor.

M300'le bluetooth ya da kablolu kulaklıla ve dahili mikrofonla konuşma yapılabiliyor. MP3, AAC, WAV ve MIDI formatındaki müzik dosyalarını çalıştırabilen M300, Tayvan'da 270 dolardan satışa sunuldu. Dokunmatik ekrana sahip M500 modeli ise 80 saat sürekli konuşabilme, 128 MB bellek, MP4 Player, internet opsiyonları gibi daha geniş olanaklar sunuyor. SMS Technology tarafından 'dünyanın en küçük cep telefonu' şeklinde nitelendirilen M300 ve M500'ün kopyalarına Çin'de de rastlanıyor.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=557162
 

Kriptograf

Profesör
Katılım
18 May 2007
Mesajlar
1,688
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Kol saati şeklinde kredi kartı kol saati şeklinde cep telefonu zırt pırt...Aslında üzerine gidilen kol saati değil Teknolojinin amacı olarak tarif edilen daha az yer kaplama daha pratikleşme sonu olmayan kolaylığa doğru gidişat.Sonu olmayan bir olgu beni korkutuyor ama şuan tadını çıkartmak lazım daha çok başındayız.

[Dip not]:Temel'in uçakta bir alman bir ingiliz gibi başlayan fıkraları gerçeklik kazanmış oldu ne diyelim hayırlısı...
 

isot

Doçent
Katılım
3 Ocak 2006
Mesajlar
810
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
İleride almayı düşünürüm şahsen..
 

Son mesajlar

Üst