Kod 43 Hatası

Bu konuyu okuyanlar

ExarKunDS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar herkese merhaba. 3 gündür bütün forumlarda yardım dilendiğim fakat cevap bulamadığım sorum için konu açıyorum lütfen bana yardımcı olun. Ryzen 3 2200G + Sapphire Pulse RX580 4 GB + Windows 10 Pro 20H1 + ASUS B450M-K sistemimde bir sıkıntı yokken 3 gün evvel Radeon Software yazılımına güncelleme geldi ve bende güncelledim sorunsuz tamamlandı. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda aygıt yöneticisinde ekran kartı hatası olduğunu bu hatanın "kod 43" hatası olduğunu fark ettim. DDU ile farklı driverler denedim, BIOS güncelledim olmadı sonra BIOS düşürdüm olmadı, ekran kartım sıfırdı yani mining olaylarına girişilmedi ama yine de VBIOS güncelledim yine olmadı, Windows 10 ayarlardan bilgisayarı sıfırladım yine çözüm olmadı. Kısaca internette ki hemen bütün çözümleri denedim sonuç nafile. Yasaktan dolayı bilgisayarcıya götüremiyorum. Aklıma ekran kartının chipseti arızalanması geliyor fakat görüntümde hiçbir sıkıntı yok (renk karmaşası, yeşil kırmızı çizgiler, mavi ekran hatası vb). Gerçekten anlayamıyorum bu karta bir anda ne oldu böyle yazılımsal bir şey mi yoksa donanımsal mı çözemedim. Yeni ekran kartı fiyatları çok uçuk değiştirme ihtimalim sıfır. Yardımlarınıza gerçekten ihtiyacım var. Bu konuda fikir sahibi olan birileri elbet vardır bu forumda arkadaşlar.