KMSPico ile formatlanmış pc

Bu konuyu okuyanlar

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
arkadaslar benım pc kms ıle formatlanmıs ben tekrar formatlayıp temız kurmak ıstıyorum aktıflestırme kodu ıle yalnız format sonrasında kms anakarta ıslemıs mıdır ya da ısler mı ?? bu arada sistem suan win 10 tekrar formatlıcam 10 a

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
KMS anakarta işlemez. Diski formatlayınca düzelir.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Rufus program ile usb ile format atiniz internet ucuz key var alınız.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
OEM key anakarta gömülüyor, yani alıp onunla aktif ettikten sonra anakart değişmediği sürece kullanırsınız.
KMSpico hakkında da gerekli cevap verilmiş zaten. Temiz format attığınız sırada KMSpico'dan eser kalmayacak diyeyim tekrardan.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
tesekkur ederım ama dıyorum kı ben kms yapmadım anlatamıyorum galıba
Yalnız konu başlığınız "KMSPico ile formatlanmış pc" olarak yazılmış, aksi belirtilmediği için o nedenle öyle yazdım.
Rica ederim, iyi forumlar.

Reaksiyon puanı
5,171
Bios açılmıyor yada boot edemiyorsun
2020nin virüs anlayışından çok uzak bir yaklaşım olur bu. Günümüzde virüslerin amacı birilerinin bilgisayarlarını çökertmek değil, gizli izleme yapmak yada çeşitli kriptolama yöntemleri ile para kazanmaktır.

Bu tarz virüsler sadece bios virüsü olarak sınırlandırılamaz. Bununla birlikte işletim sisteminin üzerinde çalışan virüsler hiçbir şekilde virüs programları tarafından algılanamaz. Bunları algılayabilmel için hard diski ve anakartı bilmem kaç bin dolarlık aygıtlara bağlayıp taratmak yada her ikisinide tamamen biçimlendirip temiz kurulum yapmak gerekir.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hatta zaten dünyanın ilk pc virüsü bir bios virüsüdür
Dünyanın ilk pc virüsünün BIOS virüsü olduğu nerede yazıyor? Kaynağınız var mı? :)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Wikipedia Alıntısı ...

İlk PC (Kişisel Bilgisayar) virüsü (c)Brain adında bir önyükleme sektörü virüsü idi ve 1986 yılında Pakistan'ın Lahore şehrinde çalışan Basit ve Amjad Farooq Alvi isimli iki kardeş tarafından yazılmıştı. Kardeşler virüsü, resmî olarak, yazdıkları yazılımın korsan kopyalarını engellemeye yönelik hazırlamışlardı. Ancak analizciler bir tür Brain türevi (varyant) olan Ashar virüsünün, kodlar incelendiğinde aslında Brain'den önce yaratıldığını iddia etmekteler.

Formattan Sonra KMS Silinir ;)
KMS Yerine İnternetten Serial Aramanız Daha Sağlıklı Olacaktır.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Adam sıfırdan kurulum yapıp key ile aktifleştiricem diyor hala korsana destek vermiyoruz diyorlar şaka gibisiniz gerçekten okuyun şu konuları. Görende her şeyi orijinal kullanıyorsunuz sanacak.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Wikipedia Alıntısı ...

İlk PC (Kişisel Bilgisayar) virüsü (c)Brain adında bir önyükleme sektörü virüsü idi ve 1986 yılında Pakistan'ın Lahore şehrinde çalışan Basit ve Amjad Farooq Alvi isimli iki kardeş tarafından yazılmıştı. Kardeşler virüsü, resmî olarak, yazdıkları yazılımın korsan kopyalarını engellemeye yönelik hazırlamışlardı. Ancak analizciler bir tür Brain türevi (varyant) olan Ashar virüsünün, kodlar incelendiğinde aslında Brain'den önce yaratıldığını iddia etmekteler.
wikipedia'ya göre Elk Cloner da ilk pc virüsü :)

In 1982, a program called "Elk Cloner" was the first personal computer virus to appear "in the wild"—that is, outside the single computer or [computer] lab where it was created.

Bilgisayar ağları yaygınlaşmadan önce, virüslerin -disketler gibi- çıkarılabilir medyalar üzerinden yazılması/yayılması anlaşılabilir. Doğru, yine de bir boot virüsü.

O zamanların vürüsleri daha çok -biraz şaka biraz da sinir bozucu olsa da- bugünün virüslerine kıyasla nispeten zararsızlardı.

Adam sıfırdan kurulum yapıp key ile aktifleştiricem diyor hala korsana destek vermiyoruz diyorlar şaka gibisiniz gerçekten okuyun şu konuları. Görende her şeyi orijinal kullanıyorsunuz sanacak.
arkadaslar benım pc kms ıle formatlanmıs ben tekrar formatlayıp temız kurmak ıstıyorum aktıflestırme kodu ıle
konuya girişte demiş zaten, buradan daha başka ne anlaşılabilir ki? Gören de konuyu okumadan yazıldığını sanacak? Aslında bu konuyu uzatmak da anlamsız, gerekli açıklamalar yapılmış.