KMPlayer (KMP+) 3.1.0.0 R2

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=39204]desperado64[/MENTION] hakkaten oldu. tebrikler ve teşekkürler. + rep

bunu yaparak ne yapmış olduk. görüntü kalitesinden ödün vermedik umarım? gerçi bir kaç filmi açıp test ettim, gözüme şimdilik bir sorun çarpmadı.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Gom player ın mkv formatlarda can çekiştiğini bütün alem biliyor. malesef bu bir gerçek. keyfine isteyince oynattığı nadir mkv videolarda da tam bir ağır vasıta.

forum iyice çıldırdı, artık saçımı başımı yoluyorum. elli kere şu yorumu yukardakinin altına yazmaya çalıştım ama ısrarala sayfadan ayrılmak istedinğine eminmisin diyor. ul*n eminim diyorum, yok, kabul etmiyor.

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Çok abartılıyor ya bu player olayları :D
En sonunda içine full codec gömülmüş player yapma videosu çekeceğim. Herkes kafasına göre geliştirsin.
C# alt yapısı olanlar için tabi... Bu seferde piyasada Cenk_Player 3buçuktan4 gibi kötü şeylerin gezinmesinden korkuyorum :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Çok abartılıyor ya bu player olayları :D
En sonunda içine full codec gömülmüş player yapma videosu çekeceğim. Herkes kafasına göre geliştirsin.
C# alt yapısı olanlar için tabi... Bu seferde piyasada Cenk_Player 3buçuktan4 gibi kötü şeylerin gezinmesinden korkuyorum :)

konuşmayla olmaz yap bi zahmet :p

hostagedown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gom player için topnla hata aldım, "e gir sitesine codecleri yükle" diyenler içinde şöyle söyliyim, yönlendirdiği siteye girip dosyayı indirip kuruyorum anca hiç bir değişiklik olmuyor. Kmplayer'ı kurdum bitti olay. hoş gomplayer'ın subtitle senkronu daha kolaydı ya neyse;)

aliska

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bende antivirus uyari veriyor surekli ICMP gizli kullanim tespit etti..ip adres ................... diye..bunu nasil engelleyebilirim.?

ValarAlp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bende antivirus uyari veriyor surekli ICMP gizli kullanim tespit etti..ip adres ................... diye..bunu nasil engelleyebilirim.?

Eset uyarı veriyodur. Program ekle/kaldır'dan PandoraTV'yi kaldırırsan sorunun çözülecektir.

Bence programın tek hatası mouse'u ilerletme barının üstüne getirdiğimizde hangi saniyeye gideceğimizin hiç biyerde yazmaması. Umarım 3.1.0.1 ile bu sorun çözülür.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Eset uyarı veriyodur. Program ekle/kaldır'dan PandoraTV'yi kaldırırsan sorunun çözülecektir.

Bence programın tek hatası mouse'u ilerletme barının üstüne getirdiğimizde hangi saniyeye gideceğimizin hiç biyerde yazmaması. Umarım 3.1.0.1 ile bu sorun çözülür.

bende görünüyor saniye olayı.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar bu KMP+ daki ayarlar hiç bir playerda yok. En kaliteli olacak şekilde bu ayarların nasıl yapılacağını capslerle bir arkadaş anlatırsa çok sevinirim..

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Neden Daum Pot Player i denemiyorsunuz? Bende 22 GB lik FullHD film vardı en ufak bir sorun çıkarmadan patır patır oynatıyor üstelik 64 bit sürümü de var indirmek ve incelemek isteyen olursa linkler şunlar
32 Bit sürümü : http://www.dvbsupport.net/download/index.php?act=view&id=230
64 Bit Sürümü : http://www.dvbsupport.net/download/index.php?act=view&id=236
Not : Sitede sorun var gibi bazen açılmıyor ama sayfayı yenilerseniz sorun kalmıyor...
Ekşisözlükte kendisi ile ilgili entryler : http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=daum+potplayer

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Player takıntısı olan biri olarak, Km, Gom, Pot vs. bir çok player'ı ayn anda açıp aynı saniyelerde tekrar tekrar oynatıp test etmiş biri olaraktan, Km player en iyi diyorum.

Pot player oynatım rahatlı olarak Km'den biraz daha hızlı, kasma diye birşey en düşük sistemlerde bile söz konusu değil doğru, ama dikkatli incelemede görüntü kalitesinden ödün verdiğinizi fark edeceksiniz. Filmdeki yakın çekimlerden ziyade açık alandaki uzak çekimleri baz alarak benzer şekilde incelediğinizde siz de fark edeceksinizdir.

720p altındaki kalitede bir film izliyorsanız zaten istediğiniz player'ı seçin, fark eden birşey olmayacak, ama 720p, 1080p ya da daha yüksek kalitede bir film söz konusysa KM derim.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Tamamen tersi. Hiçbir ayar yapmadan, ekstra çözücü kullanmadan sisteme Pot Player ve KM player yüklendiğinde hemen 720-1080p blu-ray bir film açıp farkı gözlemleyebilirsiniz. Cisimlerin kenarlarına ya da altyazıya bakıldığında KM Player tırtıklı, Pot Player berrak bir görüntü veriyor. Bunu nasıl açıklayayım; oyunlardaki AA (anti-aliasing-kenar yumuşatma) birinde açık diğerinde değil gibi. Ama ben de genel olarak KM player'in renk kalitesini daha canlı buluyorum. Belki bu söylediklerim iki oynatıcının ayarlarından da olabilir. Aslında boş vakitte çözücülere, süzgeçlere iyice bir bakıp karıştırıp kıyaslamak gerek.

ValarAlp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende görünüyor saniye olayı.

demek istediğimi tam olarak anladın mı acaba dur caps koyuyorum.
adszouq.png

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
hmm ben eski temasıyla kullanıyorum, ondan görüyorum dedim :)

ValarAlp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım neyse zaten 3.1.0.0 bildiğin MKV oynatamıyodu, onun fix'i geldi R2 çıktı ama bu tip benimki gibi ufak sorunların giderilmiş hali en az 1ay sonra çıkar.. Ben stabil 3.0.0.1442'den şaşmayın derim bir süre geçtikten sonra bunu yüklemek daha akla yatkın..

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Tamamen tersi. Hiçbir ayar yapmadan, ekstra çözücü kullanmadan sisteme Pot Player ve KM player yüklendiğinde hemen 720-1080p blu-ray bir film açıp farkı gözlemleyebilirsiniz. Cisimlerin kenarlarına ya da altyazıya bakıldığında KM Player tırtıklı, Pot Player berrak bir görüntü veriyor. Bunu nasıl açıklayayım; oyunlardaki AA (anti-aliasing-kenar yumuşatma) birinde açık diğerinde değil gibi. Ama ben de genel olarak KM player'in renk kalitesini daha canlı buluyorum. Belki bu söylediklerim iki oynatıcının ayarlarından da olabilir. Aslında boş vakitte çözücülere, süzgeçlere iyice bir bakıp karıştırıp kıyaslamak gerek.

yazının sonunda iyice bakıp karşılaştırmak gerekli demişsin, başında ise pot player daha iyi tersi demişsin. yapılması gerektiğini söylediğin detaylı inceleme ve karşılatırmayı ben yaptığımı söyledim zaten...

Bahsettiğin tırtıklı görüntü ve altyazılardaki karelenme yüzünden Km player'ı silip atarak çok yazık etmişsin:). yapman gereken şey, yükler yüklemez ayarlara girip "tüm öntanımları sıfırla" demek olacaktı. baştan başlattığında kaliteyi görebilirsin. Böyle bir dingilliği var ite :)