Klavyem Çalışmıyor (pc donuyor)

Bu konuyu okuyanlar

Sdn-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
geçen gün bilgisayarın içindeki tozları temizledim (fanı falan söktüm) parçaları tekrar monte edip bilgisayarı
açtığımda klavyem çalışmıyordu ve bir süre sonra fare de donuyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.(bu işlemden önce yıllardır sorun yoktu)

bilgisayar açılırken klavyenin num caps ve scroll ışıkları yanıyor gibi oluyor ama her zaman ki gibi parlak değil
yanıp sönüyor üçü aynı anda.

aygıt yöneticisinde klavye görünmüyor yamulmuyorsam?

http://imgur.com/St1KL.png

Denetim Masası > Yazıcılar ve Diğer Donanım klavye:

http://imgur.com/6WsZV.png

klavye modeli: everest kb-2825

klvye driverini yeniden yükleyim dedim bir disket var onu takınca "A/ erişilemez disket sürücüsündeki adres imi..."falan diye bir uyarı veriyor hasılı oda çlışmıyor.
internetten bir driver buldum o muyu tam da emin değilim oda bir işe yaramadı.

klavyeyi takınca yeni donanım bulundu falan da demiyor.

Yazıcılar ve Diğer Donanımdan yeni donanım ekle diyince çıkan listelerde görünmüyor.

ekran klavyesinden anam ağladı:)efendim bi çaresi var mıdır? acaba.

teşekkürler.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bios'dan anlıyorsan, bios'u varsayılan ayarlarına getirmeyi dene. Sonra Fare ve klavye girişlerini kontrol et, bi eğilme büzülme olabilir. Söküp taktım diyorsun. %100 Doğrumu taktın acaba? İyice bi kontrol et. Bios'u sıfırlamakla işe başlayabilirsin.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
klavyen arıza olmasın . farklı klavye tak

Sdn-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biosa girmek için f8 e basmak lazım sanırım açılıken klavye çalışmadığı iiçn haliyle giremiyorum. bios pilini çıkarmamı önerir misiniz?

@clients
dediğim gibi önceden hiç sorun olmadığı için bozuk olduğunu sanmıyorum. soketleri falan bozmadıysam o sırada tabii :)
zaten son çare yenisini almak olacak herhalde şu an başka klavye deneme imkanım yok.

düzenleme: sorun çözüldü teşekkürler.
kablonun klavyeye giren yeri sorunlu imiş orayla oynayınca düzeldi :) üç gündür neler çektim yahu.
sağolun tekrar.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sorunun çözüldüğü için sevindim. Konuyu kitlemiyorum. Aynı sorunu olan arkadaşlara örnek olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim klavye usb değil kasanın arkasına takıyorum 1 saniyeliğine ışık yanıyor sonra sönüp birdaha gelmiyor =S