Klavye Yazma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onclikle Hayirli Bayramlar

Sizlere 2-3 gunden beri yakindigim bi sorunumu belirtmek istiyorum aslinda yazmaktan biraz cekiniyodum acikcasi ama "biliyorsan paylas,bilmiyorsan sor" ilkesine gore sormaya cesaret aldim :D

klawyede harflerin ust kisminda sayilar war.onlarin birde diger isaretleri warya ornegin yuzde isareti,alttan cizgi,esittir gibi vs. onlar calismamaya basladi

shift + 7 ornegin bize "/" taksim isaretini wermesi gerekirken bedne sadece 7 sayisi cikiyor bu tum isaretlerde gecerli

viruslerden kaynaklanabilecegini dusundum we avastla taradim 4 tane trojen buldu onlari sildi we temizledi ama hala ayni sorun,Yardimci olabilecek warsa cok sewinirim

Yardimlarinizi Bekliyorum

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Messenger Programında mı oluyor=?

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Talha Ertunç dedi ki:

Messenger da da Oluyor.Wordde weya notepadda yazarkende anliycagin hic bir yerde calismiyor

hala bi çözüm üretemedim lutfen yardim edin

Dilfigar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullandığın cihaz Dizüstü bilgisayarmı?

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
arkadaşım sanıyorum senin sorunun yanlış tuşa basmak.
diz üstü bilgisayarlarda "fn" diye bi tuş var.ona basaraktan söylediğin tuşa basarsan istediğin işareti görebilirsin.umarım sorunun çözülmüştür...

fn+7 gibi...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
makinan dizüstü değilse yapışkan yuşları yanlışlıkla aktif etmiş olabilirsin..

üstüste shift tuşuna 5-6 kere bas. Çıkan menüden ilk ayarlara girip hepsinin çentiğini kaldır

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
evor dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Messenger da da Oluyor.Wordde weya notepadda yazarkende anliycagin hic bir yerde calismiyor

Mesela i yazmıyor ı ya basınca yazıyor değil mi

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pesimist dedi ki:
makinan dizüstü değilse yapışkan yuşları yanlışlıkla aktif etmiş olabilirsin..

üstüste shift tuşuna 5-6 kere bas. Çıkan menüden ilk ayarlara girip hepsinin çentiğini kaldır

Makinam DizUstu degil masaustu pc

yapiskan tuslar menusu cikmiyor shifte 5-6 kez bastigimda,belki shift tusu calismiyrdur ddm ama shift + delete kombinasyonunu calistiriyor

ustteki sayi tuslari bozuk desem onlarda sayi olarak calisiyor ama soru isaret ialltan cizgi esitti calismiyor

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Talha Ertunç dedi ki:
evor dedi ki:
Talha Ertunç dedi ki:

Mesela i yazmıyor ı ya basınca yazıyor değil mi

oyle bi sorunum yok sen dil cubugunu TR yap diyceksin ama cozumu o degil

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yapışkan tuşlara başlat/ayarlar/denetim masası/erişebilirlik seçeneklerinden ulaşabilirsin.

klavyenin standartlardan farklı olması ile de bu sorun oluşabilir. sürücü güncelleştirmelerini yaparak deniyebilirsin.

aynı zamanda klavyede bozuk olur, bir yerden temin edersen farklı bir klavye ile denemen iyi olur.

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
regedit dedi ki:
yapışkan tuşlara başlat/ayarlar/denetim masası/erişebilirlik seçeneklerinden ulaşabilirsin.

klavyenin standartlardan farklı olması ile de bu sorun oluşabilir. sürücü güncelleştirmelerini yaparak deniyebilirsin.

aynı zamanda klavyede bozuk olur, bir yerden temin edersen farklı bir klavye ile denemen iyi olur.

Yapiskan Tuslara ulastim ayarlardan degistreidm ama degisen bisey olmadi

Guncel dRiveri zaten kuruluydu en son surumu

baska bir kasada denedim klawyeyi,ayni sorunu werdi. Yani Sorun Pc Ayarlarindan Degil

evor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lutfen biri yardim etsin yaa kod yazarken acaip zorluk cekiyorum

bi cozumu yok mu %(

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evor dedi ki:
lutfen biri yardim etsin yaa kod yazarken acaip zorluk cekiyorum

bi cozumu yok mu %(

dostum farklı pc de klavye yi denediğinde aynı hatayı verdiğini söylemişsin, bundan sonra yardım edilecek birşey yok ki |)
yeni bir klavye al ^^ yada sdn bir arkadaş göndersin tamir etsinler +(

kader mahkumu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
shift+alt tuşunu bas belki işini görür ikisine birden:) benimki öle oluyorda ondan dolayı ben öle yapınca geçiodu!:)

inşallah işe yarar !!!

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ya arkadaslar klavyem hicbisi yazmior sadece backspace calisior (ekran klavyesiyle yaziom) iexplorerda a ya basinca sayfai kaydet cikior pc im de laptop normaldede yazmior bu bazen oluor resetleyince gecior cok sinir bozucu bisi acil yardim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende var tuşlar farklı görevleri görüyor buna ek olarak fare tıklatamıyorum direk fare kaçıyor. Pc dizüstü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar,loptop kullaniyorum klavye 123456 kadar sayi yaziyor 6 sonra yedi sekiz dokuz ve sifir yazmiyor acil yardim lutfen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende klavye de hiçbir tuş çalışmıyor (ekran klavyesnden yazıyorum) klavyem kablolu değil kasada kendine ait kabloları var ve takılı fakat çalışmıyor LÜTFEN YARDIM EDİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende klavye de hiçbir tuş çalışmıyor (ekran klavyesnden yazıyorum) klavyem kablolu değil kasada kendine ait kabloları var ve takılı fakat çalışmıyor LÜTFEN YARDIM EDİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar eğer diüstüyse pcni (fn) tuşu ile anı anda F11 de bulunan numluck tuşunu (aynı anda) basın ve sonra sorun çöülsün :D

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352

Pilleri değiştirin. Yine olmaz ise sürücü yazılımına bakın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynısı bendede oldu yardım ararken buraya girdim yazıyı okudum sendede avast varmış anladımki ondan kaynaklanıyor o programı kaldır yeniden başlat sonra düzelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar pc yenı aldım asus normalde klavye sorunsuz yazıyor fakat nette yada face te eksik yazıyor yada tam basmıyor garantye götürmeme gerek warmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bu sorun bendede wardi bunu çözmk çok kolay iki kez format attirip live messenger kapama tusundn bilgisayri kiltleyn köşeede klavye ayari oluckk oradan halledeblrsnz ama format attirinnki kayydedilsin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar benim sorunum şu ''a'' harfine basınca baska bir harf cıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş eğer kablosuz kullanıyorsan klavyenin pilini çıkar tak düzelir ben denedim öyle oldu.

inşallah olur...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yARDIM Bnde Su Döküldü Bütün Harfler çıldırdı şimdi harici klavyeden yazıom :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende xperia z var kitkat yüklü ve rootlu fakat telefon 1.5 aydır mesaj yazarken yada facede mesaj yazarken tuşlar bazen kendi kendine alakasız tuşlara basıyo bu neden olabilir acaba.