Bu konuyu okuyanlar

Mert1155

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Msi MS-16GA modeli laptobumun klavyesini değiştirdim yeni sipariş ettiğim klavyeyi denemek için önce yerine takıp bütün tuşları tek tek denedim fonksiyon tuşları bile sorunsuz çalışıyordu. Sonra açıp yerine oturtayım dedim oturttum sona nedense klavye karıştı internette de çözüm bulamadım. Harfler şu şekilde alakasız bir şekilde karıştı; h tuşuna basıyorum enter a basıyor F2 ye basıyorum e ye basıyor space yapıyorum backspace algılıyor Del basıyorum F5 algılıyor gibi karmakarışık oldu format falan da denedim olmadı eski ve yeni klavye markamı modelimi aşağıda belirttim ve Eski klavyem de aynı şekilde karıştı ama harici bir usb klavye kullanıyoum o sorunsuz çalışıyor. Bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin çözüm bulamıyorum anakarttaki klavye soketini değiştirmekten başka onu değiştirsem de kesin düzelir mi bilmiyorum orasıyla da pek sert bi şekilde oynamadım çıkarıp takma yaptım bozulduysa da nasıl bozuldu bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olan olursa sevinirim.
Eski klavye : Sunrex P/N:V123322IK1 TR
Yeni Klavye : Believesx SX139922CK TR

Arda Karataş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Klavyenin yada bilgisayarın dili değişmiş olabilirmi yada ayarları bi kurcala istersen bendede olmuştu o sorun 1 yıl önce çözmüştüm ama nasıl çözdüğüme dair hiçbişey hatırlamıyorum.