Klavye Algılaması

Bu konuyu okuyanlar

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Eskiden çok pahalıya ve kaliteli satın aldığım bir laptopum var,malum her şey pahalanınca yenisini almak yerine güncelleyeyim dedim ve şöyle laptop normalde windows 7 ama windows 10 pro kurdum. Her şeyim orijinal. Windows'u kullanıyorum birkaç güncelleme geliyor ve bir anda klavyemi laptop algılamıyor.Aynı usb çoğaltıcıda çalışan her şey çalışıyor ama klavyeyi görüyor ama hiçbir şey yazmıyor yetmediği gibi laptopumun kendi klavyesi de gitti şimdi. Klavyeyi başka cihazlarda denedim baya çalışıyor ama laptop açmıyor. Laptopa başka klavye taktım onu da algılıyor ama yazmıyor. Işıkları yanmıyor.Çözemedim gitti driver baktım, her şeyi güncelledim yine olmadı. PC ne zaman kendini güncellese başıma bir sorun çıkıyor.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Klavye ayarlarını ayarlıyamamış olabilirsin

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Klavye ayarlarını ayarlıyamamış olabilirsin
Klavye ayarları dediğiniz şeyden kastınız nedir? Normalde direkt usb ile bağlar kullanırım. Klavyem Razer tarzı kompleks driver isteyen bir klavye de değil. Düz bildiğimiz klavye. Tekrar söyleyeyim klavyede sorun yok. Zaten başta da çalışıyordu ama ne olduysa bir anda gidiyor ve ne hikmetse sadece klavye ile alakalı kısımlar gidiyor.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Arama çubğuna klavye yaz denetim masasını bi gözden geçir.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Bir de pc de bluetooth varsa bluetooth klavyeye bağla. Sorun yine varsa usb driverinde bir şey var.

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Bir de pc de bluetooth varsa bluetooth klavyeye bağla. Sorun yine varsa usb driverinde bir şey var.
Bluetooth ile de olmadı muhtemelen driver ile alakalıdır dedim ama kafayı yediren şey şu ben usb çoğaltıcıda da normal girişten de denediğimde diğer tüm şeyler çalışıyor ama iş klavyeye gelince kafayı yiyor. Klavyeler çalışıyor diğer pc de. Driver güncelledim yabancı rehberler den ayarları da kurcaladım ama yine yok. Usb algılayan kart hatalıdır dedim ama onda bir şey olsa diğer cihazlar da çalışmaz