Klasörleri aynı pencerede açamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klasör seçeneklerinden "klasörleri aynı pencerede aç" bölümü işaretli olduğu halde bütün klasörler ayrı pencerelerde açılıyor.
Klasör seçeneklerinde dosya türlerine girip uzantısı olmayan klasörlerin nasıl açılacağını ayarlamaya çalışıyorum ama beceremiyorum.
Dosya türünü düzenle ekranındaki eylemleri düzenleyemiyorum, ayrıca oraya eklediğim başka eylemleride kaldıramıyorum
Bunları registry den nasıl düzeltebilirim? Veya ne şekilde sıfırlayabilirim?
Ve Windows XP de "open" ve "explore" komutlarının windows klasörü içindeki tam yolları nedir?
Teşekkürler

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
araçlar/klasör seçeneklerinden varsayılanı yükle deyin. Aynı pencerede aç'ın seçili olduğundan emin olduktan sonra görünüme gelin. İstediğiniz ayarları yapın ve bütün klasörlere uygula butonuna basın..

Bakalım olacak mı?

Furci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
pesimist dedi ki:
araçlar/klasör seçeneklerinden varsayılanı yükle deyin. Aynı pencerede aç'ın seçili olduğundan emin olduktan sonra görünüme gelin. İstediğiniz ayarları yapın ve bütün klasörlere uygula butonuna basın..

Bakalım olacak mı?

Bu sorun bendede vardı.Böyle yaptım düzeldi ;)

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yazıkki arkadaşlar bu yöntemleri öncedende denedim olmuyor, tahminimce registryden kaynaklanıyor...

Teşekkürler

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Registry i kurcalamaya başladım ve çözdüm sorunu
Kayıt defterinde [size=10pt]HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell[/size] bu anahtar altındaki herşeyi sildim :D
Sorun giderildi

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Acith dedi ki:
Yuh. HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell da ne vardı biliyon mu ki sildin? valla iyi yapmamışın ama artık yapılcak bişey yok. Devam.

eywah mı diyosun yani :D :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Ben derim. Her zaman toplarken bir parça fazladan çıkar.. muhaha :D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
RuNaL dedi ki:
Acith dedi ki:
Yuh. HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell da ne vardı biliyon mu ki sildin? valla iyi yapmamışın ama artık yapılcak bişey yok. Devam.

eywah mı diyosun yani :D :D

bencede silmeseydin bir sabah bilgisayarı açmaya çalıştığında açılmayabilir ???

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler o kadarda diil yani ;D 10 senelik pro. pc kullanıcsıyız. sorduğum olayları bile kendim çözüyorum artık. :p
Ayrıca sildiğim yerde kendi oluşturduğum birlikte açları buldum (sağ tıklamada oluşan ve dosya türlerini açarken kaldıramadığım seçenekler) onları görünce anladım silmem gerektiğni ;)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
ferplex dedi ki:
Beyler o kadarda diil yani ;D 10 senelik pro. pc kullanıcsıyız. sorduğum olayları bile kendim çözüyorum artık. :p
Ayrıca sildiğim yerde kendi oluşturduğum birlikte açları buldum (sağ tıklamada oluşan ve dosya türlerini açarken kaldıramadığım seçenekler) onları görünce anladım silmem gerektiğni ;)

hımmm tamam o zaman 8)

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
bu sorunun nasıl çözüleceğini bilen var mı?

1.combofix i denedim.
2.tüm klasörleri aynı pencere aç dedim
3.son olarak shell anahtarı altındakileri sildim yine olmadı:( (sonraki mesajları görünce sistemi geri yükledim:))

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
ben en iyisi alışmaya başlıyim:) düzeleceği yok:) dünden beri uğraşıyorum. bir gün formatlık bir şey olursa buda arada düzelir:D

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
lütfen denedikten sonra öner... biri bunların kodunu vermişti dh de yaptım pc de hiç bir veriye erişemiyorsun. senin dediğin sadece not defterine yapıştırıp .reg diye kaydedi
lmiş şeklidir:)

Ben Kendim Denedim Bişey Olmadı :)

Sen Dene Olmazsa Sistemi Geri Yüklersin ! Bide Sen Uğraşma Diye Ben Kodları Kopyalayıp Dosya Haline Getirdim !! :)

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
off off bu tür şeylere sinir oluyorum işte:psıradan bir hata gibi görünüyor ama çözüm yok:(

hussun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birinci aşama:C yi aç Program Files i aç İnternet Exploreri aç ieproxy.dll adlı dosyayı kopyala C deki Windowstaki System32 ye yapıştır.
İkinci aşama:C deki Windowstaki System32 aç cmd.exe yi yönetici olarak çalıştır
regsvr32.exe ieproxy.dll yaz entere bas.
Windows 7 de denenmiştir.

hassan27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ellerine kollarına saglik üstad reg kaydını indirdim. düzeldi. sagol varol

sevecen68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birinci aşama:C yi aç Program Files i aç İnternet Exploreri aç ieproxy.dll adlı dosyayı kopyala C deki Windowstaki System32 ye yapıştır.
Windows 7 de denenmiştir.

inan sırf sana teşekkür etmek için siteye üye oldum
kaç gündür gezmediğim site kalmadı sorunu çözemedim ama senin verdiğin bilgiyle sorun hemen çözüldü
ayrıca internet explorerde açılmıyordu bu işlemden sonra ondada sorun kalmadı senden ALLAH razı olsun ellerin dert görmesin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güzel Çözüm Gerçekten Pro bi yöntem Hala Geçerli Tebrikler:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kanka süpersin seni anlından öpmek istiyorum muck muck işe yaradı :D

eeren3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 de denenmiştir.[/QU

teşekkür etmek için üye oldum. çalışmayan iexplorer de açıldı. daha önce çok araştırdım fakat çözememiştim. aynı anda iki sorunum çözüldü.