Klasik ama Onemli bir soru :D xbox-ps3

Bu konuyu okuyanlar

barlasemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
ben yakın zamanda xbox almak istiyorum ve sozu nereye getirecegimi biliyorsunuz herhalde,xboxmı ps3mü?:D Xbox slim almaya karar verdim ama arkadaşlar sagolsun aklımı karıstırıyor Önerilerinizi bekliyorum xboxmı yoksa ps3mü, neden?

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
xbox360 slim gayet iyi hem xboxa koz olarak kullandıkları 3k problemininde en aza hatta yok denilecek kadar olduğudur bendede arcade var gayet memnumum :D

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Xbox diyorum. Neden? çünkü Kinect çok iyi bir teknolojiye sahip :D. Hemde Xbox kırılıyor. PS3ü kırınca bile sorunlar olabiliyor

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
şöyle diyeyim kısa bir google araştırması bile yeterli grafik konusu için :D xbox açık ara önde belli oluyor karşılaştırmalarda

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Xbox 360 elbette :mrgreen: PS3 açık ara grafiklerde eziliyor. bkz:MAfia 2 :D

barlasemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bide kinect koydummu yanına demmeyim keyfime:D

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
bak xbox'cılar toplanmaya başladık :D :devil:

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Xbox 360 elbette :mrgreen: PS3 açık ara grafiklerde eziliyor. bkz:MAfia 2 :D

bide serkan sana bişey sorucam sen hangi şehirdeydin?

serkan94

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
22
bak xbox'cılar toplanmaya başladık :D :devil:

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

bide serkan sana bişey sorucam sen hangi şehirdeydin?

Adana kanka evet Xbox 360 briliği olarak toplandık :mrgreen:

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Aynen ama ben yakında Kinect alıyorum o da var :D

oh al :D benim bursaya taşınma durumum var temmuz gibi artık oraya gidince bakıcam çaresine :mrgreen:

bu arada arkadaşın konusunu amacından çıkarttık söyle rahatlaya geçelim :4:

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
X360da Ps3de çok üstün özellikleri olan harika konsollar. Aralarındaki en büyük fark birisinde fw var diğerinde sağlıklı bir fw yok.

Sana tavsiyem Xbox 360'dır.

Bende alacağım ama kredi kartımını yenilenmesini bekliyorum.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
X360da Ps3de çok üstün özellikleri olan harika konsollar. Aralarındaki en büyük fark birisinde fw var diğerinde sağlıklı bir fw yok.

Sana tavsiyem Xbox 360'dır.

Bende alacağım ama kredi kartımını yenilenmesini bekliyorum.

yakışırrrrrrr :D

crimsonred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bir ps3 sahibi olarak eğer crack falan bunlarla uğraşmadan orjinal oyun oynamak, arada bir uygun fiyata kapattığında blu-ray izlemek (örn: HB'deki t-shirt hediyeli Inception gibi), logitech g25 direksiyonu takıp GT5 oynamak gibi şeyler yapmak istiyorsan (yani biraz bütçen varsa) kesinlikle ps3 al ama param yok anca konsol parası topladım diyorsan xbox al, kır kullan microsoft zaten zengin firma günah yazmaz diye düşün derim :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Kesinlikle düşünme xbox al derim. Gerek performans gerek korsan oyun desteği gerek kinect teknolojisi gerek grafik özellikleri. Dediğim gibi hiç düşünme xbox 360 al...

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şu ara konsol alınmaz xb720 şöylentileri çıktı

++ ps3 full hd xb360 720p bunuda göz önünde bulundur 720 yi bekle derim

crimsonred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu ara konsol alınmaz xb720 şöylentileri çıktı

++ ps3 full hd xb360 720p bunuda göz önünde bulundur 720 yi bekle derim
bunlara inanma böyle birşey olmayacak. Sony daha yeni Move'u, MS daha yeni Kinect2i çıkarmışlen 2-3 yıl bunlardan ekmek yemeden yeni konsol çıkarmazlar.

Ayrıca her ikisi de 1080p yani full hd oynatabiliyor aralarında öyle bir fark yok grafik anlamında ps3'ün çok kaliteli grafikli oyunları (örn: uncharted veya GOW serisi ) olduğu gibi xbox'ın da çok kalite grafikli oyunları (gears vs.) mevcut.

karar verirken temel kriterin korsan oyun oynamanın senin için ne kadar önemli olduğu olmalı. ben korsan oyuna karşı olduğum için ve para sıkıntım olmadığı için ps3 aldım ama sen öğrenciysen ps3'e ve orjinal oyunlara para dökmen anlamsız olur bence.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
crimsonred'e katılıyorum eğer bir oyuna 70 ila 120 tl arası para vermek istemiyorsan xbox al. Ayrıca çoğu oyundada(mafia 2 vs) xbox görüntü bakımından daha iyi gözüküyor. Ps 3 ü ben alacak olsam bir GOW 3 için birde uncharted için alırdım gerisi boş...

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
ps3 almaya niyetlenmiştim taa ki şu konuyu görene kadar :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
ps3 almaya niyetlenmiştim taa ki şu konuyu görene kadar :)

Bak sana şöyle birşey diyebilirm.. Ps3 tede korsan oyun mevcut. ufak bir usb bellek boyutunda dışardan çip takılarak yapılıyor ve oyunlar hdd ye atılıyor. Bu kısımda sorun yok ama hdd nin 120 gb olması ve oyun boyutlarının yüksek olması sebebiyle pek fazla oyun yükleme imkanın olmuyor. He orj alırım diyorsan Bir pes 2011 100 liraya yakın. Xbox'ın ise şöyle bir güzelliği var live menüsü daha kullanışlı ve güzel. Kinect gibi muazzam bir teknolojisi var. Dersenki ps3 tede move var. Haklısın move var ama move'u kullanan biri olarak kinectin 2-3 gömlek altı diyebilirim. Kinect incelemesini BSC den bakabilirsin. Ayrıca Xboxda direk 8.5 gb çift katmanlı dvdye oyun atabiliyorsun yada dışardan 6-7 liraya oyun alabiliyorsun. Grafik bakımından ise çoğu oyunda xbox önde görünüyor. Ayrıca kimse xbox fanatiği filan sanmasın yoksa bende ps3 te var xboxta. Yani bazı kişiler olur iksbaks ı var diye her yerde bağırır. God of War gibi oyuna bile laf atar iksbaks ikbaskk :D Ben onlardan değilim :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Bak sana şöyle birşey diyebilirm.. Ps3 tede korsan oyun mevcut. ufak bir usb bellek boyutunda dışardan çip takılarak yapılıyor ve oyunlar hdd ye atılıyor. Bu kısımda sorun yok ama hdd nin 120 gb olması ve oyun boyutlarının yüksek olması sebebiyle pek fazla oyun yükleme imkanın olmuyor. He orj alırım diyorsan Bir pes 2011 100 liraya yakın. Xbox'ın ise şöyle bir güzelliği var live menüsü daha kullanışlı ve güzel. Kinect gibi muazzam bir teknolojisi var. Dersenki ps3 tede move var. Haklısın move var ama move'u kullanan biri olarak kinectin 2-3 gömlek altı diyebilirim. Kinect incelemesini BSC den bakabilirsin. Ayrıca Xboxda direk 8.5 gb çift katmanlı dvdye oyun atabiliyorsun yada dışardan 6-7 liraya oyun alabiliyorsun. Grafik bakımından ise çoğu oyunda xbox önde görünüyor. Ayrıca kimse xbox fanatiği filan sanmasın yoksa bende ps3 te var xboxta. Yani bazı kişiler olur iksbaks ı var diye her yerde bağırır. God of War gibi oyuna bile laf atar iksbaks ikbaskk :D Ben onlardan değilim :)

henüz doğru dürüst araştırma yapamadım
çokta zamanım olmadı
sağdan soldan duyduğum hep ps3 ün daha iyi olduğu (yada fanatik arkadaşlarım var bilemiyorum:))
bu arada bi arkadaşım ps3 ün ömrünün çok uzun olduğunu işlemcisinin çok iyi olduğunu henüz piyasada ps3 ü yoracak oyun olmadığını söylüyor
bu konuda ne düşünüyorsunuz?

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Avrupada ikbaskk o kadar tutulmadi nedense. belkide bu kirma olaylari ile pek fazla ilgilenilmedigi icin olabilir. Avrupada kimse ps3 ustune konsol tanimaz.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
henüz doğru dürüst araştırma yapamadım
çokta zamanım olmadı
sağdan soldan duyduğum hep ps3 ün daha iyi olduğu (yada fanatik arkadaşlarım var bilemiyorum:))
bu arada bi arkadaşım ps3 ün ömrünün çok uzun olduğunu işlemcisinin çok iyi olduğunu henüz piyasada ps3 ü yoracak oyun olmadığını söylüyor
bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Seninde dediğin gibi fanatiklik yapmış.Genelde o tarz genellemeyi yapanlar ps3 ü olduğu için yapıyordur. Ben ikisinide uzun süre kullanan biri olarak o yok işlemci uzun süre gidiyor gibi iddiaların safsata olduğunu söyleyebilirim.Kullanmayla alakalı. İki konsolda belli bir zaman içinde ısınıyor. 6-7 saat oynadın cılkını çıkartmayıp biraz dinlendirirsen makineyi birşeycik olmaz. İkiside çok iyi konsollar( xbox 360 için elite sürümünü kastediyorum) Ayrıca konsolu yorma gibi birşey söz konusu değil. Adı üstünde oyun konsolu. Yani şuana kadar ps3 te gow dan tut kill zone a çok oyun oynadım aynı şekilde xboxtada forza motosport 3 olsun gears of war tarzı oyunları oynadım. İki konsoldada yorulma gibi birşey görmedim. Xboxı tavsiye etmemin sebebi ise dediğim gibi korsan oyun desteği, kinect teknolojisi ve çoğu oyunlarda grafik bakımından azda olsa üstün olması. Resimle gösteririm bunu birazdan.

Aslında grafikler aynı gibi ama kontrast dan kaybediyor ps3...
1. resim soldaki ps3 sağdaki xbox. (Ghost Busters)
ghostbusters27.jpg

2.resim ( Fear )
fear_comp_02.jpg

3.resim ( Cod MW2 )
mwcompare.jpg

4.resim ( Oyunu çıkaramadım )
ManU_Carrick_PS3_vs._Xbox_360.jpg

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
xbox daha avantajlı duruyor ben de mi alsam :D