Kızlardaki İlgi Manyaklığı - İlişkiler

Bu konuyu okuyanlar

1BenjaminButton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf rahatlamak için uzun zamandır düşündüğüm blog olayına girmiş bulunmaktayım arkadaşlar.İçimden geldiği gibi yazıyorum ve inanılmaz rahatlatıyo.Diğer SDN nickini bu olaya karıştırmak istemedim yeni hesap actım birşeyler yazdıkca burdan paylaşırım artık.İyi veya kötü her türlü yoruma, eleştiriye acığım sıkıntı yok.Genelde ilişkiler üzerine yazarım heralde arada ilgi çekici olaylar şeklinde gider diye düşünüyorum.
Bir kaç post attım arkadaşlar " la dur bakayım " diyenleriniz olursa blog kanalı bir click uzağınızda :D

http://1benjaminbutton.blogspot.com.tr/

Özellikle kızlarda ve yakın cevremde tanık olduğum olaydır.Hatta eski sevgili olayıdır.Sırf bu yüzden ne kadar iyi anlaşılsada ileride büyük problemleri getireceğinden uzak durmuştum.Neyseki şuan derdini çeken yeni sevgilisiyle mutlu gözüküyor.Yani fotoğraflarda hepimiz mutlu gözükmek zorundayız sonuçta.

Ne istediğini bilmeyen, acıkınca ağlayan bebek gibi ilgisi kesildiğinde küçük olaylardan büyük tartışmalar yaratmak onlar için sıradandır.Genellikle bu tip kızlar egolu olduğundan yalnız kalamazlar.İlgi onlar için su gibidir karşıdan sürekli bir şeyler bekler şımartılmak isterler.İsterler isterlerde her yaptığınız ego tatmin olayından sonra ( canım cicim gece sohbetlerinde göt kaldırmalar vb. ) çıta sürekli yukarılara çıkar.Az önce dediğim gibi başlarda bir problem yaratmasada doyumsuzluk öyle bir noktaya gelebiliyor ki ne yaparsanız yapın yaranamıyorsunuz.

İnatçı kişilikleri çok belirgindir onun dediği olmak zorundadır haklıda olsanız seviyorsanız haksız duruma düşmek zorundasınız çünkü olayı bitirmezler.En ufak hatanızda gelir karşınıza tekrar koyarlar.İlişkilerde genellikle baskın tarafı oynarlar ilişkinin işleyişini elinde tutmak isterler ona karşı çıktığınız an yiyeceğiniz tripler Allahu Akbar Dağlarından büyüktür.

Karakteristik özellikleri ilişkilerde erkeği epeyce yıpratsada içten severler.Bu yüzden ayrılık onları derinden yaralar.Ayrıldıktan sonra belli bir süre kendine gelemezler o zaman kendini suçlu olduğunu anlarlar çünkü kaldırdığınız egosu normal seviyesine inmiştir.Anlasalarda ben hatamı anladım olayı yoktur.Hatalı olsada haklıdır.Genellikle erkek dayanamadığından ayrılır ve ondan ayrılmasını yanlış bulduğu için yine kendini haklı cıkartır.

E diyeceksiniz çözümü yok mu ? Biraz " aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık " olayına benzesede tüm olay yukarıdaki yazdıklarımdan biraz fazlasından ibaret.Harbiden değerliyse gözünüzde " seviyorum aga " diyorsanız durumu toparlamaya çalışın en azından ipleri elinize alın.Yoksa sen böylesini çekiyorsun sana kız mı yok kardeşim derim ben sana.

Alın karşınıza konuşun demicem çünkü bunu yaparsanız konusmadan 3 - 4 gün sonra hanfendi tatmin olana kadar düzenli aralıklarla trip yiyeceksiniz.Bu onların " bak ben hatalı gibi gözüküyorum ama beni suçladığın için bu eziyeti çekeceksin " deme şeklidir.Ya bu noktada postaya koyarsınız yada alt paragraftan okumaya devam edersiniz ..

Yukarıda dediğim gibi ayrılık onları en dibe çeker.Bu yüzden;
Rest çekmeyi biliceksiniz.
Durdurmayı bileceksiniz.
Bir kere uyarıcaksınız.

ve bunları öğrenene, alışana kadar devam ediceksiniz.Hemen bir örnek vericek olursak;
diyelimki öğlen saatleri klasik napıyosun nerdesin muhabbetleri kızın kız arkadaşları gelir veya işi çıkar ve der ki

+ Hayatım akşam devam edelim
- Akşama arkadaşlarla cafede okey oynıcaz geç dönücem yarın konuşuruz.

Bu mesajı en az 2 - 3 kere okuyacak içinden vaay diyecek ve " tamam " deyip bi noluyoruz olacaktır.Bizde tamamın üstüne cevap yoktur en fazla " eyw " deriz tabi kıza bağlı bi durum.Ben sevdiğime yalan söyleyemem ayaklarına yatacaksan bir kaç post geride Yalan Söyleme Sanatı diye birşeyler yazdım.Bunlar bitince orayada bakarsın.

Hadi bakalım resti çektik şimdi ne olacak.Genelde bu tip kızlar dayanamaz yazar " napıyosun " .. Yazmazsa bak twitter facebook artık ne bok kullanıyosa illa orda bir yerde missilleme yapıyodur ya melakoli bir kaç söz yada arkadaslarıyla fotolar etkileşimler falan.Bunlara takılma eğer senin kız bu anlattığım kız grubuna giriyosa gerçekten yaptığı her misilleme seni sallamadığından değil senin gözüne sokmak içindir.

Mesajı üst bildirimlerden okumayı alışkanlık haline getir. Gelen " napıyosun " sorusunun cevabı en az 15 dk sonra cevap verilecek.Çünkü o 15 dk senin ona yaptığın çin işkencesi değerindedir.Eeee bir şeyleri elinde tutmak istiyosan yeri geldiğinde kıyacaksın sevdiğine.Artık ne yazarsın sana kalmış ama bana soracak olursan " takılıyoruz arkadaşlarla sarjımda az haberin olsun" demen çokta güzel olur.

Yazmazsa ertesi gün mesaj atana kadar bekle illaki dayanamayıp yazıcaktır.Sana " noluyoruz " veya " sorun ne " gibi ağız arayan kelime oyunlarıyla gelicektir.Her şeyin normal olduğunu uslubunu bozmadan normal davranak konuyu baska taraflara yonlendır.Kısaca sorduğu soruları geçiştir.Aklında bir soru işareti kalıcaktır.Anlayacağı bir şekilde dolaylı yoldan geleceğe yönelik cümlelerle ilişkinin gidişatının iyi olmadığını vurgulayabilirsin.Abartmamak şartıyla.

Bu iplemez duruşun kaybetme korkusu yaşatacak.Eğer daha önce birini kaybettiyse, seni gerçekten seviyosa veya uzun zamandır birlikteyseniz elinden kayıp gitmeni, mutsuz günlere dönmeyi istemeyecektir ve işler tersine dönmeye ufaktan başlayacaktır.İlgisi kesinlikle artar bir dahakine " hayatım aksam devam edelim " diyemez " hayatım canımın içi akşam devam edelim mi ? arkadaşar geldi de .. vb. " der ve o sıradan konuşmanın bile ne zaman biteceğine sen karar verirsin.

Çektiğin restler onun sana karşı ne kadar ileri gidebileceğini belirleyecek kendini kaptırma.Zamanlada nerde duracağını öğrenecektir.Yeri geldiğinde dilersen götünü kaldırırsın yeri geldiğinde ayarını verirsin şımartırsın ne istersen yaparsın.

Sadece bir örnek üzerinden gittim ama sen genel olarak konuyu anlamışsındır.

Son sözlere gelicek olursak .. Ben bunları başımdan geçirdim.Önemli olan sevdiğinizi tanımak, anlamak, sizden ne istediğini bilmek.Hiç kimse dört dörtlük değildir herkesin yanlışları olur.Oturmuş bi karaktere doğru yönü vermek kolay değildir.Yanlışlarını yüzüne vurmadan ilk kendisinin anlamasını sağlarsan ve sadece ilişkinizin geleceği için bunları yaptığınızı farkettirirsen eminim sana bir kez daha aşık olacaktır. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Nolursa olsun sonunda ayrılıkta olsa kızı üzme ..

Üzersen şayet sevdiğini ayrılığın yükü omuzlarında kalır.
Ayrıldığında özgürlük gibisi yok diyede bağırma " eyw " de konuyu orda bitir.Sevmişsen en derinden ayrılığın haftasına geldiğinde gönlün neden çabalamadın diye sana hesap soracaktır zaten.