Kız isteme merasimi 9 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Böyle bir tabir banlatır mı bilmiyorum banlatıyorsa özür diliyorum ancak bu cahilliktir. İyi hoş düğün salonları vs. açıldı ama sizin evliliğiniz sağlığınızdan önce mi? Bunun yanında bütün Dünya'nın sorumluluğunu taşımaktır. Ondan ona ondan ona bulaşır sonu gelmez. Dinen ise hak yemektir yanlış bilmiyorsam. Halkımızın eğitimi düzelmedikçe bir şeyleri anlaması değişmeyecek maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yatakta kıvranarak gebersin inşallah. Yeter artık bilinçsiz davranışlar.....
Şahsen böyle bir bakış açısını doğru bulmuyorum. Aynı şey sokak hayvanlarına denilince ve ya iyi bir insana denilince cani olunuyorsa kötü davranış sergileyen bir insana söylenince bir o kadar cani eder. Şiddet ve ya acı çekmeli dilekler yerine caydırıcı cezalar en iyisi.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Aynı şey sokak hayvanlarına denilince ve ya iyi bir insana denilince cani olunuyorsa kötü davranış sergileyen bir insana söylenince bir o kadar cani eder.

Anlık aklıma ne geldiyse yazdım ve evet canice bir cümle. Ama bunu yapan insanımız da az kör topal fosil bir cahil değil yani daha niceleri de var, sosyal medyalarda gündeme oturuyorlar sağ olsunlar. Bu insanlar yüzünden benim kişisel ya da ailesel planlarım uzamak zorunda kalıyor ve bir tek ben olduğumu da zannetmiyorum bir çok insan vardır...

Reaksiyon puanı
769
Yakında ablamın düğünü olacak yalvarıcam artık neredeyse düğünü yapmasınlar diye ama sakalımız yok ki sözümüz dinlensin. Geçen gün de çok önemli bir şey için babamla İzmir'e gittik hazır gelmişken orada uzun zamandır görmediğimiz büyüklerimizi ziyarete gitmiştik neredeyse kafayı yiycektim birisi oradan diyor ki "Ben tüm gün inşaattayım virüs napsın o kadar pisliğin içinde" başkası "Zaten insanlar zamanla bu virüse bağışıklık kazancak" başka birisi " Hiç bir şey olmaz bu virüsten bizim orada birisi geçen sene ölmüştü aynı virüs belirtilerini gösteriyordu kesin önceden vardı daha yeni keşfettiler" zaten babam en mükemmel teoriyi attı ortaya "ÇİN BİYOLOJİK SAVAŞ BAŞLATTI" falan diye saçma sapan muhabbetler dönüyor. Gülsem mi ağlasam mı şaşırdım, gerçi onların tek suçu ülkemizde mükemmel aldıkları eğitim ve süper genel kültürleri. Ayrıca aldıkları mükemmel önlemler var kolonya sürdükten sonra sarılmak, tokalaşmak gibi... e tabi burda da kendilerini çok iyi geliştirdiklerini görüyoruz sanki kişisel gelişim uzmanı hepsi mübarek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yatakta kıvranarak gebersin inşallah. Yeter artık bilinçsiz davranışlar.....
Hocam bu kadar abartmaya gerek yok tamam özgürlüğümüz kısıtlanmış olabilir ama birisinin ölmesini istemek biraz canice

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Anlık aklıma ne geldiyse yazdım ve evet canice bir cümle. Ama bunu yapan insanımız da az kör topal fosil bir cahil değil yani daha niceleri de var, sosyal medyalarda gündeme oturuyorlar sağ olsunlar. Bu insanlar yüzünden benim kişisel ya da ailesel planlarım uzamak zorunda kalıyor ve bir tek ben olduğumu da zannetmiyorum bir çok insan vardır...
Benim aileme de etki ediyor ancak bunun kendi tercihleri olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta düşünce biçiminizi iki yerden alıyorsunuz. Birincisi çevre ikincisi okul. Çevrenin hepsi düşük seviye eğitimden geçince iyice kötüleşiyor. İnsanları bu düzeyde eğiten sistemimizi hâlâ düzeltmeyenleri kınıyorum.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Belki öyle ama o hastalıklı kişi sanada bulasabilir
Şahısların affedilmesini istemiyoruz zaten. İyileşip ceza çekmelerini istiyoruz. Eğer ölmelerinin sebebi olacaksa ya öleceksin ya hasta kalacaksın diye bir sebebi olmalı. Ondan sonra toplum sağlığı için son yolculuğuna uğurlanır. Kendi hatalarının sonuçlarını çekmeliler.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Ahhh ahhh bi dişinizi sıkamadınız. Rahatladınız mı ?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
O 9 kişinin bulaştırdığı başka kişiler de olabilir :(

Son mesajlar