Kısa Film, Video, Vlogg kamera-Telefon seçimi

Bu konuyu okuyanlar

x105boman987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ShiftDelete

Ben Üniversite öğrencisiyim ve önümüzdeki yaz profesyonel olarak youtube ve vimeo'da kanal açmayı planlıyorum. Vimeoda kısa filmler, Youtube'da ise vlog,eğlence videoları yapacağım, Elimde kamera için 3000 tl bütçem var.

sizce hangi kamerayı almalıyım? Aklımda Sony Rx100m3, Sony A6000 ve Olympos E-10m var.

Youtube'da kısa filmler izlerken bazılarının iphone 6s veya s7 edge, Z5 gibi telefonlarla çekildiğini gördüm. ortaya çıkan ise beni hayran bıraktı. bu yüzden listeme 6s ve s7 edge'de ekledim.

farkındayım kamera ve telefonlar arasında sensör farkı, lens farkı var. kameralar elbet daha iyi çeker fakat izlediğim videolara baktığımda telefonlarda ise kameralara kıyasla çok güzel işleyen yazılımlar olduğunu anladım.

kusruma bakmayın sizleri seviyorum ve cevaplarınıza değer veriyorum. konuyu fazla uzatmadan son sorumda şu:

Acaba Kamera yerine ''Samsung S7 Edge'' (iphone 6S'de olabilir) alıp (tabi bunu gimball, tripod vs destekleyerek) çekimleri 4k çekip 1080 p renderlayarak daha iyi görüntü elde edip. bide üstüne 3.parti uygulamalarla desteklersem sizce dslr,aynasız veya kompaklardan daha iyi ''VİDEO'' performansı elde edebilir miyim?

Lütfen beni bilgilendirin Saygılar :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
En iyi kamera performansi
Suan s7 edge ve s7 de.
Bunu herkes kabul ediyor
Bunun icin s7 edge aliniz
Daha iyi video performansida edersin internetten bakabilirsin. Takilabilen seylere.

kharonmetal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an çıkmadığı için en iyisi s7 edge deniyor fakat ben test ettim telefonu LG G5'in kamerası şu an en iyi kamera ve s7 edge'den ucuz bence biraz bekle.

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Kamera almanı öneririm çünkü bi telefon en fazla 3-4 yıl kullanılıyo ama sağlam bi kamera alırsan en az 6-7 sene rahat kullanırsın ama telefona da ihtiyacım var diyosan s7 veya s7 edge alabilirsin...İphone kamera konusunda s7 den geride...Aşağıdaki video karar vermene yardımcı olabilir...