Kırmızı Bir Ataş Nasıl Ev Oldu

necibex

Profesör
Kırmızı Bir Ataş Nasıl Ev Olduİnterneti ve aklını kullanarak zengin olanların sayısı az değil. Kyle MacDonald'ı ise bu kişilerden ayıran bir fark var. O zengin olmayı değil, yalnızca bir ev sahibi olmayı hayal etti.

"one red paperclip" isimli blogunu 12 Temmuz 2005'te başlattı. İlk mesajı çok basitti. Elinde kırmızı bir ataş vardı ve bunu daha değerli veya daha büyük herhangi bir şeyle takas etmek istiyordu. Takası yapacağına söz verenin yanına nerede olduğunu hiç önemsemeden gidecekti. Bir takas zinciri kurup bir ev, ada veya bir ada üzerinde ev sahibi olmak istediğini söyledi.


Kyle MacDonald

İlk takası sonunda balık şeklinde bir kalem aldı. Onu eve götüren sonraki takasları sırasıyla şöyle:
kapıkolu - alet çantası - jeneratör - fıçı bira ve ışıklı tabeladan oluşan çabuk parti seti (bunu görmeniz lazım) - kar motorsikleti - Yahk'a kayak tatili - karavan - albüm kontratı - phoenix'te bir sene lüks bir evde konaklama - alice cooper ile akşam yemeği - kiss snowglobe - bir filmde rol alma - ve sonunda 11 Temmuz 2006'da Kanada'da bir EV.


Aldığı ev

Tabii bu sırada ünlü olmayı da ihmal etmedi. TV kanallarına çıktı, röportajlar verdi, hakkında yazılar yazıldı.
Bir de kitap yazdı.

İster çılgınlık diyin, ister azmin zaferi, bu hikaye bir şeyi yapmayı kafaya koyduğunuzda hayatın da size yardım edeceğini anlatıyor...

(Her zaman daha fazlasını isteyenlerdenseniz bkz. hikayenin tamamı, evi kutlama partisi fotoğrafları)

Kaynak
 

BacKDooR

Asistan
Süper bir olay, valla tebrik etmek gerekli ne adamlar var.
Ama bunu yapmak için para da lazım, takas için yol gitmek kolay değil.

Bir de alice cooper ile yemek ne zevk :S Takas o noktada biter başkası almaz sanırdım hehe ;D
 
Üst