Kıraç - Benim Yolum (Konser)

warkortali

Profesör
Onursal Üye


Etkinlik Bilgileri

Tür: Konser
Tarih: 14.12.2007
Saat: 21:00
Giriş Ücreti: 29,50 - 34,50 YTL

Açıklama:
1972 yılında Kahramanmaraş'ta öğretmen bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Kıraç, ilköğrenimine burada başladı. 1982'de ilkokul 4.sınıftayken babasının tayini nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Hasköy'de tamamladı. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ortaya çıkan Kıraç'ın ilk enstrümanı, kendi kendine öğrendiği babasına ait bağlamaydı. Liseye başladıktan sonra onun bu yeteneğini keşfeden müzik öğretmeni Refik Köksal'ın ilk gitarını hediye etmesi Kıraç'ın hayatında bir dönüm noktası oldu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi. Hem çok sevdiği müzik konusunda eğitimini sürdürecek, hem de baba mesleğini devam ettirebilecekti.

1992 yılına gelindiğinde Ortaköy Martı Bar'da sahne hayatına başladı. Kendi müziğini daha geniş kitlelere duyurma, paylaşma arzusu sonucu 1994 yılında ilk demo kasetini hazırladı. Bir arkadaşının aracılığıyla TMC ile tanıştı. 1998 yılı Mayıs ayında ilk albümü " DELİ DÜŞ" ile müzikseverlerle buluştu. "Dağların Kadını", "Talihim Yok Bahtım Kara", ve "Ben Yolumu Bulurum" şarkılarına klip çekilen Kıraç sağlam bir dinleyici kitlesinin çekirdeğini oluşturmayı başardı. 1999 yılı Aralık ayında ikinci albümü "Bir Garip Aşk Bestesi" çıktı.İlk klip şarkısı "Gidiyorum"un başarısının ardından Kıraç'ı dinlayenler bir çığ gibi büyümeye başladı. Bu albümden "Bir Garip Aşk Bestesi" ve "Karahisar Kalesi" şarkılarına klip çekildi.

2001 yılı Şubat ayında Funda Arar'la yaptığı düet albüm "Sevgiliye" Sevgililer Günü anısı olarak dinleyicilerle buluştu. Bu albümde "Sevgiliye" ve "Çeşminaz" parçaları kliplendi. 2001 yılı sonunda sevenlerle buluşan "ZAMAN" albümüyle geniş kitlelere sesini duyurmaya devam etti. Bu albümde "Endamın Yeter", "Gönül", "Kan ve Gül", "Yıllar Sonra" ve "Zaman" parçalarına klip çekildi. O artık konserler için bir şehirden bir şehire koşan, tüm parçaları konserlerde binlerce kişi tarafından söylenen ve her manada sevenleriyle buluşan bir sanatçı oldu. 2002 yılında TMC Film'den gelen bir diziye jenerik ve müzik yapma teklifi müzikal yaşamında yeni bir kapı açtı. Zerda'nın jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. Milyonlarca izleyici her hafta dizide olacakların yanı sıra müzikleri, yeni melodileri merakla beklediler. 2003 yılı baharında dizinin müziklerinden oluşan Zerda albümü müzik marketlerdeki yerini alarak, başarılı bir satış grafiği yakaladı. Zerda'nın başarısını bir başka dizi Bir İstanbul Masalı takip etti.

2003 Eylül ayında yeni albümü "Kayıp Şehir" için stüdyo çalışmalarına başladı. Albümde yer alan "Senden Başka", "Tek Hatıra", "Razıysan Gel", "Yalan" ve "Ayşe" adlı parçalara klip çekildi. Bu arada izleyenleri ekranları başına kilitleyen Aliye dizisinin müziklerine de imzasını atan Kıraç, Aliye Soundtrack ile bir kez daha sevenlerinin gönlünde taht kurdu.TMC Film yapımcılığında gerçekleşen Yağmur Zamanı, Beyaz Gelincik, Gözyaşı Çetesi. Zerda, İstanbul Masalı dizilerinin müziklerini yaptı. Ayrıca Maskeli Beşler sinema filminin müzikleri ile gösterimi devam eden yine TMC Film yapımı olan Binbir Gece ve Sessiz Fırtına dizilerinin ve Artı3 Film Yapımı olan Gönül Salıncağı dizisinin müzikleri Kıraç'a ait.

[size=10pt]Kaynak[/size]
 
Üst